Aktualności kulturalne

Zaloguj

Aktualności kulturalne

Archiwum

Z pomocą dla Karolinki

Środa , 16 kwietnia  2014 

Pałac Młodzieży w Tarnowie, Młodzieżowa Rada Miejska działająca przy Pałacu oraz Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowują „Koncert dla Karolinki”, który odbędzie się w sali wielofunkcyjnej Pałacu Młodzieży (ul. Józefa Piłsudskiego 24,) 25 kwietnia 2014 (piątek) o godz. 18. Koncert będzie miał na celu pomoc dla Karolinki Flak. Dziewczynka dotknięta jest dziecięcym porażeniem mózgowym. Aby w przyszłości radziła sobie z podstawowymi czynnościami życiowymi i w miarę normalnie funkcjonowała, poddawana jest stałej i intensywnej rehabilitacji. Wiąże się to jednak z kosztami, które przekraczają możliwości finansowe rodziny.

więcej

CHIŃSKA ARMIA TERAKOTOWA CESARZA QIN od 4 kwietnia w Tarnowskim Muzeum Etnograficznym

Wtorek , 15 kwietnia  2014 

4 kwietnia o godz. 18.00 w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie przy Krakowskiej 10 została otwarta wystawa prezentująca replikę Chińskiej Armii Terakotowej Cesarza Qin. Wystawa prezentowana jest w Polsce, dzięki uprzejmości Polsko Chińskiej Izby Gospodarczej (siedziba w Sopot) i pod honorowym patronatem Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. To niezwykłe odkrycie zostało uznane za ósmy cud świata i wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wystawa jest czynna od 4 kwietnia do 10 czerwca 2014 r.

więcej

Kino Młodego Widza podczas 28 Tarnowskiej Nagrody Filmowej - zapraszamy

Poniedziałek , 07 kwietnia  2014 

Zapraszamy do kina "Marzenie" dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na projekcję filmów w ramach Kina Młodego Widza podczas 28 Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Zapisy na projekcje w Kinie Marzenie.

więcej

„Tajsa” - wyjątkowa wystawa dedykowana społecznościom romskim

Poniedziałek , 07 kwietnia  2014 

„Tajsa” to wyjątkowa wystawa realizowana w przestrzeni Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie oraz w jego okolicach w dniach 8 kwietnia – 25 maja 2014 r. Dedykowana jest społecznościom romskim na świecie. Inspirując się bogatą i różnorodną kulturą romską, zapraszamy do aktywności oraz do spotkań w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni galerii, gdzie rozmawiamy o kształcie współczesnego świata i o wyzwaniach, które przed nami rzuca.

więcej

Projekt „Kino Wolność”

Czwartek , 03 kwietnia  2014 

Fundacja Kino Polska zaprasza do udziału w objętej patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. „25 lat wolnych wyborów w Polsce. Kino Wolność”. Założeniem kampanii jest rozbudzanie świadomości narodowej, poczucia jedności i wspólnoty wolnego społeczeństwa w 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. Głównym celem kampanii jest szeroko pojęta edukacja społeczna, historyczna, patriotyczna poprzez obrazy filmowe fabularne i dokumentalne, wzbogacone o nieszablonowe i ciekawe formy edukacyjne.

więcej

Wyniki 20 - 25 spośród 199