EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

 

     

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • „Wyprawka szkolna 2017” – wypłata dofinansowania za zakup podręczników
  2017.10.12 15:28

  Od 16 do 20 października 2017 r. w 16 tarnowskich szkołach publicznych prowadzonych przez samorząd oraz w Urzędzie Miasta Tarnowa będą dokonywane wypłaty dofinansowania za zakup podręczników, w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2017 r. – „Wyprawka szkolna”, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 1457). Pomoc otrzymają osoby, które do 11 września 2017 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych złożyły wnioski o ww. wsparcie i na tę okoliczność przedstawiły dowody zakupu podręczników (faktury, rachunki, paragony, oświadczenia).

  > więcej
 • Projekt edukacyjny pn. „Tradycyjny Sad”
  2017.10.12 15:20

  Fundacja Banku Ochrony Środowiska w październiku 2017 uruchamia projekt edukacyjny pn. „Tradycyjny Sad”, we współpracy z Polską Akademią Nauk Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej oraz z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Adresatem są uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Projekt poświęcony jest restytucji sadów złożonych z tradycyjnych odmian jabłoni. Praktycznym działaniem dla zespołów szkolnych biorących udział w konkursie będzie promocja wiedzy nt. starych odmian drzew owocowych wśród środowiska szkolnego i lokalnego oraz założenie mini sadu na ogólnodostępnym społecznie terenie. Może to być teren szkolny, parafialny lub należący do gminy np. fragment parku. Proponujemy założenie niewielkiego sadu, ale uprawianego metodą ekologiczną - składającego się z co najmniej 5 drzew.

  > więcej
 • Warsztaty poświęcone współtworzeniu wystawy Małopolskiego Centrum Nauki
  2017.10.11 09:03

  Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach poświęconych współtworzeniu wystawy Małopolskiego Centrum Nauki. Małopolskie Centrum Nauki będzie instytucją kultury propagującą edukację poprzez zabawę i angażowanie się w samodzielne lub zespołowe eksperymenty naukowe. Celem spotkania jest opracowanie zagadnień, które zdaniem uczestników powinny być prezentowane w MCN. Do udziału w warsztatach zapraszamy nauczycieli, naukowców, popularyzatorów nauki, edukatorów, artystów i regionalistów. Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania limitu miejsc (30). Warsztaty odbędą się 19.10.2017 r. o godz. 10.00-14.00 w Małopolskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie, ul. Nowy Świat 30.

  > więcej
 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Maskuję SMOG – mój projekt maski antysmogowej”
  2017.10.11 07:42

  Wysokie stężenia pyłów związanych ze smogiem, szczególnie w okresie grzewczym, są zagrożeniem dla nas wszystkich. Smog jest wyjątkowo groźny dla dzieci, dlatego Fundacja ONICO wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 im. K. K. Baczyńskiego w Tarnowie postanowiła przeciwdziałać jego skutkom poprzez realizację projektu edukacyjno-profilaktycznego „Zamaskuj smog!”. W ramach działań Szkoła Podstawowa nr 8 w Tarnowie ogłasza konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas 1-3. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie konkursu. Pracę należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 25 października 2017 r.

  > więcej
 • Sukces drużyny strzeleckiej XVI LO im. AK w Tarnowie
  2017.10.09 10:42

  30 września 2017 roku na Strzelnicy Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie w strzelaniu z karabinka sportowego i pistoletu sportowego. Organizatorami zawodów byli: Wojska Obrony Terytorialnej, Wojskowa Akademia Techniczna, Kapituła Medalu „Zło Dobrem Zwyciężaj” oraz Stowarzyszenie Patriotyczno-Edukacyjne „Pamięć”. W zawodach udział wzięły drużyny z klas mundurowych i organizacji proobronnych z całej Polski, w wieku od 16 do 21 lat.XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie reprezentowała drużyna w składzie: Wojciech Chmura klasa IIA, Monika Gabańska klasa IIC, Adrian Rusin klasa IIC, pod opieką mgr Piotra Duszy.

  > więcej
 • WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI GERMANISTÓW WSZYSTKICH TYPÓW SZKÓŁ
  2017.10.06 15:04

  Jak wspierać umiejętności komunikacyjne przygotowując uczniów do międzynarodowych certyfikatów Goethe-Institut? Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego przy XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie organizują 21.10. 2017 r. we współpracy z Goethe-Institut w Krakowie warsztat na temat „Kommunikation mal anders”. Zgłoszenia przyjmuje Pani Agnieszka Juśko do 13.10.2017 r.

  > więcej
 • Warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury: „Komunikacja i radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w pracy z grupą dzieci/młodzieży”
  2017.09.29 15:26

  W najbliższą środę 4 października 2017 r. w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie (Pałacyk Strzelecki, ul. Słowackiego 1) odbędą się bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i animatorów, organizowane przez Małopolski Instytut Kultury w temacie „Komunikacja i radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w pracy z grupą dzieci/młodzieży”. Udział jest bezpłatny, uczestnicy otrzymują zaświadczenia.

  > więcej
 • Rusza nabór wniosków o stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa dla uzdolnionych uczniów za rok szkolny 2016/2017
  2017.09.28 11:36

  Do 30 listopada 2017 r. w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Mickiewicza 2, trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium, dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2016/2017 wykazali się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi.

  > więcej
 • V Integracyjny Bieg „Razem do celu”
  2017.09.28 10:20

  Stowarzyszenie „To, co wspólne” i Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowie serdecznie zapraszają uczniów klas integracyjnych tarnowskich szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w V Integracyjnym Biegu „Razem do celu”, który odbędzie się w dniu 8 października 2017 r. (niedziela) godzina 12.30 w ramach XXVI Tarnowskiego Biegu Leliwitów o buławę hetmana Jana Tarnowskiego. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są do dnia 5 października 2017 r., tel. 603 258 566.

  > więcej
 • BEZPŁATNY projekt naukowo-badawczy pt. „Młodzicyfrowi.pl”
  2017.09.22 14:26

  Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG z siedzibą w Gdańsku serdecznie zaprasza wszystkie szkoły do wzięcia udziału w BEZPŁATNYM projekcie naukowo-badawczym pt. „Młodzicyfrowi.pl”. Projekt stanowi kontynuację badań prowadzonych w latach 2015-2016, które dotyczyły problemu nałogowego korzystania ze smartfonów przez młodzież szkolną w Polsce. Wyniki dotychczas zrealizowanych przez Fundację badań stały się podstawą do realizacji działań edukacyjnych wspieranych między innymi przez Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia oraz Komisję Episkopatu Polski. Instytucjami odpowiedzialnymi za realizację projektu jest Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Doradztwa i Badań Społecznych SOCJOGRAM.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Strefa wypoczynku na Osiedlu Nauczycielskim

  Rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie placu rekreacyjnego na Osiedlu Nauczycielskim. Zgłosiły się do niego dwie firmy, a wybrano ofertę przedstawioną przez firmę „Poldex” Michał Mleczko z Dąbrówki Tuchowskiej. Całkowity koszt prac zamknie się kwotą blisko 210 tys. złotych.

  > więcej
 • Ojciec uczcił na torze pamięć syna

  W niedzielę na torze w Mościcach odbył się memoriałowy turniej żużlowy poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku w wyniku tragicznego wypadku na torze w Rybniku, młodego zawodnika „Jaskółek”, Krystiana Rempały. Na starcie zawodów stanęło osiemnastu zawodników, w tym ojciec Krystiana, 46-letni Jacek Rempała. Przed rozpoczęciem rywalizacji, Martyna Rempała przypomniała sylwetkę swojego brata, mama Krystiana, Bożena Rempała otrzymała natomiast pamiątkowy bukiet od delegacji zawodników startujących w memoriale.

  > więcej
 • Bezpieczny dojazd do szkoły

  W sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 9 na Osiedlu Zielonym powstaje parking przeznaczony dla rodziców podwożących dzieci na lekcje. Finansowane z miejskiego budżetu prace to odpowiedź na postulaty mieszkańców oraz radnych Osiedla Zielonego i Osiedla Rzędzin. - To miejsce bardzo ułatwi dojazd do szkoły, ale przede wszystkim sprawi, że dzieci będą bezpieczniejsze, a to jest najważniejsze – podkreśla Jakub Patuła, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9. 

  > więcej
 • Siatkarki Grupy Azoty PWSZ uległy ekipie z Krosna

  Siatkarkom Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie udała się niestety inauguracja sezonu przed własną publicznością. W pierwszym w dziejach klubu pierwszoligowym meczu na własnym parkiecie, tarnowianki przegrały 1-3 (23-25, 24-26, 25-22, 22-25) z Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano atakującą ekipy z Krosna, Iwonę Krochmal.

  > więcej
 • "Twierdza" przy Warsztatowej nadal niezdobyta

  Po piłkarskim weekendzie sporo powodów do zadowolenia mogą mieć kibice Tarnovii. Swoje mecze wygrały obie czwartoligowe drużyny najstarszego tarnowskiego klubu, a do pełni szczęścia zabrakło jedynie zwycięstwa pierwszoligowego zespołu kobiet. Kolejny komplet punktów zdobyli także piłkarze Metalu Tarnów, w derbowym pojedynku o mistrzostwo klasy „B” górą byli natomiast Błękitni Tarnów.

  > więcej
 • Piłkarze ręczni SPR PWSZ pokonali lidera

  W szóstej kolejce spotkań o mistrzostwo grupy „B” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn, SPR PWSZ Tarnów pokonał na własnym parkiecie dotychczasowego lidera, Czuwaj Przemyśl 34-31 (18-10). Dla tarnowian była to trzecia z rzędu wygrana u siebie, po której zespół trenera Ryszarda Tabora awansował w tabeli na piąte miejsce. Do przewodzącego całej stawce, AZS AWF Biała Podlaska, tarnowianie tracą tylko trzy punkty.

  > więcej
 • Nowe ogrodzenie przed III LO

  III Liceum Ogólnokształcące zyskało nowe ogrodzenie. Poprzednia konstrukcja liczyła co najmniej kilkadziesiąt lat i znajdowała się w bardzo złym stanie technicznym. Dlatego też zdecydowano się na budowę nowego ogrodzenia od podstaw. Inwestycja kosztowała niemal 60 tys. złotych.

  > więcej
 • Koszykarkom zabrakło sześć minut do zwycięstwa

  W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo drugiej ligi koszykówki kobiet, prowadzona przez trenerów Mariusza Siedlika i Pawła Michalika drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów, zmierzyła się we własnej hali z Contimax MOSiR Bochnia. Mimo że po trzech kwartach tarnowianki prowadziły 49-44, ostatecznie przegrały z ekipą trenowaną przez byłego szkoleniowca koszykarzy Unii Tarnów, Macieja Starowicza, 57-64 (12-23, 16-12, 21-9, 8-20).

  > więcej
 • Seniorzy uhonorowali prezydenta miasta

  Tarnowscy seniorzy przyznali prezydentowi miasta, Romanowi Ciepieli, Złotą Honorową Odznakę. Uzasadniając wyróżnienie podkreślali, że doceniają dialog, partnerstwo, empatię i szacunek, okazywane im przez prezydenta Tarnowa.

  > więcej
 • Weekend pod znakiem tańca, muzyki i sportu

  Podczas najbliższego weekendu w mieście nie zabraknie emocji dla kibiców sportowych, zwłaszcza dla tych pasjonujących się halowymi dyscyplinami sportu (coś dla siebie znajdą jednak również amatorzy piłki nożnej i żużla). Swojemu hobby poświęcić będą się mogli także miłośnicy tańca, zarówno współczesnego, jak i towarzyskiego. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników różnego rodzaju muzyki.

  > więcej
więcej aktualności >