EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

   

       

 

 

 

  

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

WYPRAWKA SZKOLNA 2015/2016

2015.07.17 14:55

Od 2 lipca do 9 września 2015 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych, można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego, lub do kształcenia w zawodach, w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna”. Programem w tym roku będą objęci uczniowie rozpoczynający w roku szkolnym 2015/2016 edukację szkolną w klasie III szkoły podstawowej i klasie IV technikum oraz uczniowie niepełnosprawni posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający do szkół podstawowych (z wyjątkiem klasy I, II i IV), gimnazjów (z wyjątkiem klasy 1) i szkół ponadgimnazjalnych dla dzieci i młodzieży. Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie przysługiwać uczniom pochodzącym z rodzin spełniających kryterium dochodowe zgodne z ustawą o świadczeniach rodzinnych, a w przypadku uczniów niepełnosprawnych bez względu na wysokość dochodu w rodzinie.

> więcej

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Bezpłatne warsztaty artystyczne w tarnowskim Plastyku
  2015.07.16 07:52

  Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie zaprasza na serię kreatywnych, niezwykle interesujących warsztatów artystycznych dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Tarnowa, tych najmłodszych (minimalny wiek uczestników to 12 lat) i nieco starszych. Warsztaty poprowadzi wykwalifikowana kadra. Odbywać się będą w pracowniach Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie w godzinach popołudniowych - dokładne terminy zostaną ustalane z grupami na pierwszych zajęciach. Zapisy przyjmuje sekretariat szkoły pod nr tel. (14) 622 21 41 lub osobiście w godzinach 8.00-14.00. Liczba miejsc ograniczona - obowiązuje kolejność zgłoszeń.

  > więcej
 • Nowa specjalność w PWSZ w Tarnowie: Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim
  2015.07.10 12:47

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, od września 2013 roku poszerzyła swoją ofertę dydaktyczną o nową atrakcyjną specjalność Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim, kierunek Ekonomia. Specjalność realizowana jest w Instytucie Administracyjno-Ekonomicznym PWSZ w Tarnowie w ramach projektu Symulacyjne przedsiębiorstwo turystyczne jako innowacyjna metoda praktycznego kształcenia na nowej specjalności Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim. Partnerami w projekcie są Lillehammer University College oraz Mo and Oyrane Vocational School w Norwegii. PWSZ pozyskał środki na realizację projektu w kwocie 920 000 zł. Wsparcie pochodzi z grantów norweskich oraz funduszy EOG.

  > więcej
 • Obozy edukacyjne dla nauczycieli EDUKAMP 2015
  2015.07.02 08:29

  Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” serdecznie zaprasza nauczycieli małopolskich szkół do udziału w letnich obozach edukacyjnych organizowanych w ramach projektu „LDC – Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla Szkół Województwa Małopolskiego”. Dwa pięciodniowe warsztaty w których weźmie udział po 15 nauczycieli, odbędą się w dwóch terminach: 10-14 sierpnia oraz 17-21 sierpnia 2015 r. w Hotelu Piwniczna SPA & Conference - hotelpiwniczna.pl. Zgłoszeń na Edukampy należy dokonywać do 10 lipca 2015 r. poprzez wypełnienie specjalnej ankiety elektronicznej zamieszczonej pod adresem http://ankiety2.mwi.pl/index.php/951791/lang-pl.

  > więcej
 • Projekt V LO „My pathway to my students” przykładem dobrej praktyki
  2015.07.02 08:07

  Podczas konferencji podsumowującej realizację projektów systemowych Mobilność Zagraniczna Szkolnej Kadry Edukacyjnej, Priorytet III, Wysoka Jakość Systemu Oświaty, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, reprezentujące V Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, Dyrektor Szkoły Joanna Jasiak oraz koordynator projektu Pani Agnieszka Foszcz przedstawiły prezentację realizowanego w roku szkolnym 2014/2015 projektu.

  > więcej
 • Szkolenie grantowe „WYKORZYSTANIE WYNIKÓW SPRAWDZIANU I EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH DO ROZWOJU PRACY SZKÓŁ”
  2015.06.24 14:30

  Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wygrało ogłoszony przez Kuratorium Oświaty w Krakowie przetarg nieograniczony na realizację bezpłatnych form doskonalenia nauczycieli w ramach zadań edukacyjnych „Doskonalenie nauczycieli w województwie” w następującym obszarze: 1. WYKORZYSTANIE WYNIKÓW SPRAWDZIANU I EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH DO ROZWOJU PRACY SZKÓŁ adresowanych do dyrektorów i wicedyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa i powiatów: tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego dąbrowskiego. Termin składania zgłoszeń do 2 września 2015 r.

  > więcej
 • Portal edukacyjny WWW.NASZAEDUKACJA.MEN.GOV.PL
  2015.06.24 14:01

  Minister Edukacji Narodowej zaprasza do odwiedzenia uruchomionego właśnie portalu www.naszaedukacja.men.gov.pl. To miejsce, w którym rodzice, uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy, samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji, mogą rozmawiać o kształcie polskiej edukacji. Tu można stawiać pytania i wspólnie szukać na nie odpowiedzi.

  > więcej
 • Regulamin Miejskiego Konkursu na Program Edukacyjny Szkoły „Drogi Tarnowian do niepodległości”
  2015.06.22 14:31

  W ślad za ogłoszeniem miejskiego projektu edukacyjnego „Narodowe Święto Niepodległości” z zakresu wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży w Tarnowie, będącego przygotowaniem do 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 2018 r., udostępniamy Regulamin Miejskiego Konkursu na Program Edukacyjny Szkoły „Drogi Tarnowian do niepodległości” w roku szkolnym 2015/2016 (po korekcie) wraz z formularzem zgłoszeniowym.

  > więcej
 • Uczniowie z Tarnowa i regionu uzyskują międzynarodowe certyfikaty z języka niemieckiego
  2015.06.22 08:40

  W roku 2015 na mocy porozumienia zawartego między Instytutem Goethego w Krakowie oraz Państwową Szkołą Zawodową w Tarnowie, rozpoczęło swą działalność Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego. Centrum powstało z inicjatywy Instytutu Goethego w Krakowie i przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Tarnów oraz Małego Centrum Bibliotecznego Instytutu Goethego w Tarnowie, w związku z coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, pragnących uzyskiwać międzynarodowe certyfikaty na poziomie A1, A2 i B1. Egzaminy w regionie tarnowskim organizowane są od 2 lat i koordynowane przez lidera Tarnowskiej Inicjatywy Oświatowej, Panią Agnieszkę Juśko. 12 czerwca 2015 r. certyfikowani egzaminatorzy Instytutu Goethego: Pani Agnieszka Juśko, Pani Aneta Styrkowiec, Pani Małgorzata Starzyk i Pani Beata Wideł pod okiem Pana Andreasa Kotza egzaminowali ponad 50 uczniów w całego regionu.

  > więcej
 • Niemcy w Tarnowie
  2015.06.19 08:16

  W dniach 7 – 12.06.2016 r. gościła na zaproszenie Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie grupa uczniów z nauczycielami z Merian Schule z Berlina. Uczniowie tarnowskiej szkoły sportowej od lat współpracują z młodzieżą i nauczycielami z Berlina. Wspólnie realizują projekty o charakterze dydaktycznym, artystycznym i sportowym. Coroczna wymiana uczniów odbywa się pod Patronatem i przy współfinansowaniu przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży.

  > więcej
 • III Gala Empatii - w podziękowaniu za trud wolontariuszy
  2015.06.17 15:25

  Już po raz trzeci Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych zgromadził Wolontariuszy, Opiekunów, Dyrektorów szkół i przedszkoli regionu tarnowskiego oraz Przyjaciół, aby podsumować działania prowadzone przez Centrum Wolontariatu „Empatia” w roku szkolnym 2014/2015. Tradycja wolontariatu w Pałacu Sanguszków jest bardzo bogata i liczy już prawie 10 lat. Uczniowie i Nauczyciele ZSEO podejmują wiele ważnych działań, które są pożyteczne nie tylko dla środowiska lokalnego, ale przede wszystkim są istotne w wychowaniu młodzieży. Budujące jest to, że w ostatnim roku „Empatia” wzbogaciła się o nowych wolontariuszy z wielu szkół Tarnowa i regionu. Razem można zdziałać o wiele więcej.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Wzmocnienia „Jaskółek”

  Piłkarska drużyna Unii Tarnów rozpoczęła przygotowania do przyszłego sezonu. Tarnowian wzmocnią obrońca Łukasz Bartkowski oraz napastnik Artur Biały, którzy są wychowankami „Jaskółek”.

  > więcej
 • Podium Mistrzostw Polski dla tarnowian

  Młodzi kartingowcy reprezentujący TTSK K-Team zajęli drużynowo drugie miejsce podczas odbywających się w Poznaniu Kartingowych Mistrzostw Polski Młodzików w kategorii Mini Rok. Ich młodsi koledzy w kategorii Baby ROK zostali sklasyfikowani na trzeciej pozycji.

  > więcej
 • Ekstraklasowy debiut

  Piłkarz Jakub Wróbel, wychowanek tarnowskiej Unii zadebiutował w Ekstraklasie w drużynie Termaliki Bruk- Bet Nieciecza. Obrońca z Tarnowa w meczu z Jagiellonią Białystok zmienił w 90 minucie Dariusza Jareckiego.

  > więcej
 • Podziel się opinią o rewitalizacji

  Do udziału w ankiecie dotyczącej rewitalizacji w naszym mieście zachęca Wydział Rozwoju Urzędu Miasta. Informacje uzyskane dzięki niej będą pomocne przy opracowywaniu Programu Rewitalizacji na lata 2015-2020. Dokument pozwoli określić kierunki działań rewitalizacyjnych w sferze społecznej, gospodarczej i przestrzennej.

  > więcej
 • Zdobyła szczyt Kilimandżaro

  Joanna Marszalska-Tabiś, terapeutka i fizjoterapeutka w tarnowskiej Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 zdobyła szczyt Kilimandżaro. - Kilka zdjęć, rozwinięcie flagi i jak najszybszy powrót w dół, aby stracić wysokość i nie zachorować na chorobę wysokogórską – mówiła, relacjonując swoją wyprawę.  

  > więcej
 • Słoneczne przygody

  „Słoneczne przygody” to kolejny projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej skierowany do dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych. Obejmuje on cykl działań i spotkań dla najmłodszych. Zajęcia już ruszyły, ale jak informują organizatorzy, można się jeszcze zapisywać. 

  > więcej
 • Bruk dla Sztuk czyli sierpniowe spotkania ze sztuką ulicy

  Wakacje na półmetku, nie jest to jednak powód do zmartwień. Przed nami sierpniowe atrakcje, które z pewnością przysporzą mieszkańcom wiele radości. Twórcy sztuk ulicznych z całej Polski przyjęli zaproszenie do naszego miasta.  Każdy znajdzie coś dla siebie.

  > więcej
 • Młodzi na start

  „Młodzi na start” to tytuł projektu realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie, w którym jak dotąd wzięło udział 759 osób. Jego celem jest aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy, będących mieszkańcami regionu tarnowskiego. Budżet przewidziany na realizację tego zadania to niemal 12,5 mln złotych.

  > więcej
 • Sensacyjna wygrana „Jaskółek”

  Żużlowcy Unii Tarnów pokonali na wyjeździe zespół SPAR Falubaz Zielona Góra 47:43, dzięki czemu nadal mają szansę na wywalczenie awansu do fazy play-off. Najlepiej w tarnowskiej drużynie zaprezentował się Janusz Kołodziej, który zdobył 13 punktów. Drużyna spod znaku „Myszki Miki” była osłabiona brakiem kontuzjowanego lidera Jarosława Hampela, za którego stosowano zastępstwo zawodnika.

  > więcej
 • Pokoleniowo o powstaniu 1 SIERPNIA

  „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci” i „Warszawianka” to jedne z utworów, które zabrzmią 1 sierpnia w Parku Strzeleckim. Wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie piosenek z Powstania Warszawskiego rozpocznie się o godzinie 17:00. Organizatorem wydarzenia są seniorzy z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej, harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego oraz tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych.

  > więcej
więcej aktualności >