EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

   

       

 

 

 

  

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • FINAŁ XVII MIĘDZYNARODOWEGO i XX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO – AKADEMIA POEZJI TARNÓW 2015
  2015.04.27 12:40

  W dniach 16.04.2015 – 19.04.2015 r przebywała w Tarnowie młodzież wraz z opiekunami uczestnicząc w XVII Miedzynarodowym I XX Ogólnopolskim Konkursie Recyatatorskim. Głównymi organizatorami Konkursów było Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej, które jest Partnerem Miasta Tarnowa w realizacji zadania publicznego z zakresu Edukacji oraz Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Tarnowie. Patronat nad konkursami będąc również jego głownymi sponsorami byli: Prezydenta Miasta Tarnowa, Grupa AZOTY SA.

  > więcej
 • Konkurs na najpiękniejszą pocztówkę dla autora
  2015.04.27 12:18

  Z okazji zbliżającego się Festiwalu Literatury dla Dzieci organizatorzy zapraszają dzieci z całej Polski do wzięcia udziału w niezwykłym konkursie. Stwórzcie pocztówkę dla jednego z autorów goszczących na festiwalu, a my przekażemy mu Waszą korespondencję. Możecie podziękować za dotychczasowe książki, napisać za co je lubicie, pozdrowić, a nawet poprosić go o następne. Napiszcie, jakie chcielibyście najbardziej. Do wygrania są wspaniałe zestawy książkowe. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 8 maja 2015 r.

  > więcej
 • „Akcja WOŚP - Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste!”
  2015.04.27 12:04

  Uczniowie kl. II B Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie wraz z wychowawczynią panią B. Wajdą wsparli działania „Akcja WOŚP - Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste!”. Nasza grupa pojawiła się na dworcu PKP w Tarnowie 15 kwietnia 2015 r. i jako jedyni przedstawiciele tarnowskich szkół dzielnie i z zapałem przystąpiła do działania. Na przygotowanych przez siebie stanowiskach uczyli i przekazywali informacje dotyczące pierwszej pomocy podróżnym przebywającym na dworcu kolejowym. Wykorzystywali do tego fantomy przekazane naszej szkole przez WOŚP.

  > więcej
 • Nasze miejsce na ziemi
  2015.04.27 11:49

  „Nasze miejsce na ziemi” - pod takim hasłem w miniony piątek odbyło się międzypokoleniowe spotkanie nauczycieli rodziców i tarnowskich Seniorów z Przedszkola Publicznego nr 31 oraz zaprzyjaźnionych organizacji z Przedszkolem Publicznym nr 31. W serdecznej i ciepłej atmosferze spotkali się Seniorzy z Klubu „Pogodna Jesień”, Uniwersytetu III Wieku przy PWSZ, oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego. Gośćmi honorowymi tej niecodziennej imprezy były: Pani profesor Maria Szyszkowska oraz Pani Ewa Kozłowska, której poezje były dopełnieniem filozoficznych dywagacji Pani Profesor.

  > więcej
 • Deutsch ist cool – warsztaty językowe dla uczniów
  2015.04.20 08:31

  Zakład Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie zaprasza uczniów indywidualnie oraz grupy zorganizowane z nauczycielami na warsztaty „Deutsch ist cool”, mające na celu popularyzowanie nauki języka niemieckiego. Na zajęciach tych uczniowie będą mieć okazję do poszerzenia, utrwalenia i sprawdzenia swojej znajomości języka niemieckiego oraz wiedzy o kulturze niemieckiej. Temat warsztatów kwietniowych, które odbędą się w piątek 24 kwietnia o godz. 16.30 (budynek B, sala 024), brzmi „Die großen Deutschen”.

  > więcej
 • XX Ogólnopolski i XVII Międzynarodowy Konkurs Recytatorski
  2015.04.16 09:15

  W dniu 18.04.2015 r. Zespół Szkół Sportowych w Tarnowie oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej organizuje w Dworku Modrzewiowym Hotelu Cristal Park XX Ogólnopolski i XVII Międzynarodowy Konkurs Recytatorski pod Patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa i Grupy AZOTY SA w Tarnowie. Finały ogólnopolskie tej imprezy mają już kilkunastoletnią tradycję. Laureaci eliminacji miejskich będą reprezentować Tarnów w imprezie. Ich realizacja ma swoją ugruntowaną tradycję i markę w regionie tarnowskim i wielu miastach Polski i sąsiednich krajów. Świadczy o tym coroczne zainteresowanie szkół polskich oraz z takich krajów jak Ukraina, Litwa, Czechy, Węgry.

  > więcej
 • Konferencja dla Dyrektorów Szkół „Pieniądze są dla szkoły. Jak pozyskać fundusze na funkcjonowanie placówki publicznej oraz niepublicznej w roku szkolnym 2015/2016”
  2015.04.16 09:00

  Agencja Pracy Twórczej zaprasza do udziału w I Konferencji dla Dyrektorów Szkół „Pieniądze są dla szkoły. Jak pozyskać fundusze na funkcjonowanie placówki publicznej oraz niepublicznej w roku szkolnym 2015/2016” w Poznaniu w dniach 11-12 czerwca 2015 r.Istnieje ponad 100 różnych zewnętrznych źródeł, z których szkoła może pozyskać pieniądze na sfinansowanie prowadzonych w placówce działań. Przyjmowanie zgłoszeń o dodatkowe fundusze do wielu ważnych instytucji kończy się już w sierpniu lub wrześniu 2015, a zatem aby zdążyć, nie należy odkładać starań o te środki na nowy rok szkolny.

  > więcej
 • Tarnowska Marka Talentu
  2015.04.15 14:18

  Stowarzyszenie „Podaruj Dzieciom Promyk Słońca” informuje, że przy współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa będzie kontynuowało działania promujące talenty tarnowskich dzieci i tarnowskiej młodzieży. Dlatego w nawiązaniu do zeszłorocznej Gali przyznania uczniom Honorowego Tytułu Tarnowskiej Marki Talentu (TMT) zapraszamy do dalszej współpracy. Uprzejmie prosimy Dyrekcję Szkół o zgłoszenie do dnia 29 maja 2015 r. na adres tmtpdps@gmail.com listy uczniów wraz z informacją o zdobytym sukcesie. Uczniowie z końcem czerwca 2015 r. zostaną uhonorowani tytułem Tarnowskiej Marki Talentu. Uprzejmie prosimy o podanie rozmiaru jaki nosi uczeń /L, XL itd./ – uczniowie otrzymają koszulki z logiem TMT.

  > więcej
 • KONKURS WIEDZY i KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ
  2015.04.15 08:41

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie zaprasza uczniów szkół podstawowych Małopolski do uczestnictwa w konkursie wiedzy: „Wielcy ziemi tarnowskiej - Jan Hetman Tarnowski, Józef Bem, Henryk Sucharski” i konkursie poezji patriotycznej. Finał konkursu wiedzy i recytatorskiego odbędzie się w dniu 18.05.2015 roku o godzinie 10.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie.

  > więcej
 • Zapisy do Centrum Systemowego Rozwoju KANA na rok 2015
  2015.04.14 07:57

  Tarnowska KANA informuje, że prowadzone są zapisy dzieci do Centrum Systemowego Rozwoju KANA na rok 2015. W ramach projektu prowadzone będą zajęcia społecznościowe oraz dodatkowe takie jak: szachy, podstawy oraz doskonalenia nauki pływania. Nowością w tym roku są zajęcia z gry w piłkę nożną, boules oraz zajęcia LEGO MINDSTORMS. Liczba miejsc ograniczona. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa. Szczegóły na stronie internetowej http://www.tarnow.kana.pl/.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Rywalizowali kolarze

  W trzynastu kategoriach wiekowych rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z całego kraju w XXI edycji Pucharu Tarnowa MTB, który odbył się w niedzielę 26 kwietnia w lasku "Lipie".

  > więcej
 • Tarnowscy karatecy z medalami

  Podczas po raz pierwszy organizowanych w Tarnowie Mistrzostw Polski Południowej Oyama Polskiej Federacji Karate reprezentanci Tarnowa wywalczyli cztery krążki: trzy srebrne i jeden brązowy.

  > więcej
 • Młodzi kartingowcy na podium

  Dziewięciolatkowie Karol Panek  i Marcel Kuc do udanych mogą zaliczyć inauguracyjne starty w tegorocznej serii Rok Cup Poland. Obaj znaleźli się na podium w swoich kategoriach i obecnie w klasyfikacji generalnej zajmują trzecie pozycje.

  > więcej
 • Wyścig kurierów 29 KWIETNIA

  31 drużyn wystartuje w środę (29 kwietnia) w czterdziestym Karpackim Wyścigu Kurierów. Wyścig rozpocznie się w Tarnowie, potem przez Ziemię Tarnowską i Sądecką dotrze na Orawę. Przejedzie też przez Słowację i Czechy, a jego finał zaplanowano 3 maja w Veszprem na Węgrzech. 

  > więcej
 • Uroczystości majowe

  Świąteczny weekend majowy za pasem. Jak co roku na tą okoliczność zaplanowano w Tarnowie szereg uroczystości. Zainauguruje je ceremonia podniesienia flagi na maszt, która odbędzie się 2 maja o godz. 8:00 pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

  > więcej
 • Rusza akcja "Flaga na samochód"

  "Flaga na samochód" i "Kochaj Polskę - 3maj flagę" to organizowane przez Urząd Miasta Tarnowa akcje z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Potrwają od 28 kwietnia do 3 maja. W ramach tegorocznego przedsięwzięcia przygotowano półtora tysiąca sztuk flag  samochodowych, około dwa tysiące sztuk małych flag na anteny samochodowe oraz dziewięć tysięcy patriotycznych "serduszek".

  > więcej
 • Centrum długofalowych korzyści

  O możliwości powstania Centrum Integracji Społecznej w Tarnowie dyskutowano dzisiaj (27 kwietnia) w Urzędzie Miasta. - Dzięki CIS, jego uczestnicy są w stanie na nowo odkryć swój potencjał i zaistnieć na rynku pracy. Zdobywają zatrudnienie, świadczenie socjalne, ubezpieczenie, a przede wszystkim doświadczenie zawodowe  – tłumaczy Dorota Krakowska, zastępca prezydenta ds. społecznych, inicjatorka przedsięwzięcia.

  > więcej
 • Tarnowianie nie dali rady „Bykom”

  Żużlowcom Unii Tarnów nie udało się pokonać na wyjeździe osłabionej brakiem Emila Sajfutdinowa drużyny Fogo Unii Leszno. Tarnowianie polegli na stadionie im. Alfreda Smoczyka 38:52.

  > więcej
 • Znamy wyniki powtórnych wyborów

  Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało powtórne wybory do Rady Miejskiej w III okręgu wyborczym, ugrupowaniu temu przypadło w udziale 4 z 7 mandatów. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, ledwo wygrywając z Nową Prawicą. Jeden mandat przypadł także stowarzyszeniu Tarnowianie. 

  > więcej
 • Zwycięskie filmy dzisiaj w „Marzeniu”

  Dzisiaj, w niedzielę 26 kwietnia, ostatni akord 29. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. W kinie „Marzenie” zobaczyć będzie można film, który zdobył Grand Prix, film uhonorowany nagrodą jury młodzieżowego oraz film nagrodzony przez publiczność.

  > więcej
więcej aktualności >