EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

   

       

 

 

 

  

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

WYPRAWKA SZKOLNA 2015/2016

2015.07.17 14:55

Od 2 lipca do 9 września 2015 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych, można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego, lub do kształcenia w zawodach, w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna”. Programem w tym roku będą objęci uczniowie rozpoczynający w roku szkolnym 2015/2016 edukację szkolną w klasie III szkoły podstawowej i klasie IV technikum oraz uczniowie niepełnosprawni posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający do szkół podstawowych (z wyjątkiem klasy I, II i IV), gimnazjów (z wyjątkiem klasy I) i szkół ponadgimnazjalnych dla dzieci i młodzieży. Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie przysługiwać uczniom pochodzącym z rodzin spełniających kryterium dochodowe zgodne z ustawą o świadczeniach rodzinnych, a w przypadku uczniów niepełnosprawnych bez względu na wysokość dochodu w rodzinie.

> więcej

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Dopalacze: gdzie szukać pomocy?
  2015.07.21 14:42

  Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, problem dopalaczy dotyczy również naszego regionu. W związku z coraz liczniejszymi przypadkami zatrucia w kraju, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej apeluje i ostrzega na swojej stronie, by nie kupować i nie zażywać takich substancji. Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Podajemy kontakty zarówno ogólnopolskie, jak i do tarnowskich placówek.

  > więcej
 • Bezpłatne warsztaty artystyczne w tarnowskim Plastyku
  2015.07.16 07:52

  Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie zaprasza na serię kreatywnych, niezwykle interesujących warsztatów artystycznych dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Tarnowa, tych najmłodszych (minimalny wiek uczestników to 12 lat) i nieco starszych. Warsztaty poprowadzi wykwalifikowana kadra. Odbywać się będą w pracowniach Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie w godzinach popołudniowych - dokładne terminy zostaną ustalane z grupami na pierwszych zajęciach. Zapisy przyjmuje sekretariat szkoły pod nr tel. (14) 622 21 41 lub osobiście w godzinach 8.00-14.00. Liczba miejsc ograniczona - obowiązuje kolejność zgłoszeń.

  > więcej
 • ICH LEPSZE JUTRO poszerza działalność
  2015.07.15 15:14

  Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wspomagająca wczesny rozwój dziecka oraz punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem to najbliższe plany inwestycyjne Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”. Organizacja zapowiedziała, że poradnię uruchomi już 1 września 2015 r. Punkt przedszkolny natomiast zostanie zarejestrowany jeszcze w tym roku.

  > więcej
 • Nowa specjalność w PWSZ w Tarnowie: Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim
  2015.07.10 12:47

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, od września 2013 roku poszerzyła swoją ofertę dydaktyczną o nową atrakcyjną specjalność Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim, kierunek Ekonomia. Specjalność realizowana jest w Instytucie Administracyjno-Ekonomicznym PWSZ w Tarnowie w ramach projektu Symulacyjne przedsiębiorstwo turystyczne jako innowacyjna metoda praktycznego kształcenia na nowej specjalności Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim. Partnerami w projekcie są Lillehammer University College oraz Mo and Oyrane Vocational School w Norwegii. PWSZ pozyskał środki na realizację projektu w kwocie 920 000 zł. Wsparcie pochodzi z grantów norweskich oraz funduszy EOG.

  > więcej
 • Obozy edukacyjne dla nauczycieli EDUKAMP 2015
  2015.07.02 08:29

  Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” serdecznie zaprasza nauczycieli małopolskich szkół do udziału w letnich obozach edukacyjnych organizowanych w ramach projektu „LDC – Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla Szkół Województwa Małopolskiego”. Dwa pięciodniowe warsztaty w których weźmie udział po 15 nauczycieli, odbędą się w dwóch terminach: 10-14 sierpnia oraz 17-21 sierpnia 2015 r. w Hotelu Piwniczna SPA & Conference - hotelpiwniczna.pl. Zgłoszeń na Edukampy należy dokonywać do 10 lipca 2015 r. poprzez wypełnienie specjalnej ankiety elektronicznej zamieszczonej pod adresem http://ankiety2.mwi.pl/index.php/951791/lang-pl.

  > więcej
 • Projekt V LO „My pathway to my students” przykładem dobrej praktyki
  2015.07.02 08:07

  Podczas konferencji podsumowującej realizację projektów systemowych Mobilność Zagraniczna Szkolnej Kadry Edukacyjnej, Priorytet III, Wysoka Jakość Systemu Oświaty, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, reprezentujące V Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, Dyrektor Szkoły Joanna Jasiak oraz koordynator projektu Pani Agnieszka Foszcz przedstawiły prezentację realizowanego w roku szkolnym 2014/2015 projektu.

  > więcej
 • Szkolenie grantowe „WYKORZYSTANIE WYNIKÓW SPRAWDZIANU I EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH DO ROZWOJU PRACY SZKÓŁ”
  2015.06.24 14:30

  Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wygrało ogłoszony przez Kuratorium Oświaty w Krakowie przetarg nieograniczony na realizację bezpłatnych form doskonalenia nauczycieli w ramach zadań edukacyjnych „Doskonalenie nauczycieli w województwie” w następującym obszarze: 1. WYKORZYSTANIE WYNIKÓW SPRAWDZIANU I EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH DO ROZWOJU PRACY SZKÓŁ adresowanych do dyrektorów i wicedyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa i powiatów: tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego dąbrowskiego. Termin składania zgłoszeń do 2 września 2015 r.

  > więcej
 • Portal edukacyjny WWW.NASZAEDUKACJA.MEN.GOV.PL
  2015.06.24 14:01

  Minister Edukacji Narodowej zaprasza do odwiedzenia uruchomionego właśnie portalu www.naszaedukacja.men.gov.pl. To miejsce, w którym rodzice, uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy, samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji, mogą rozmawiać o kształcie polskiej edukacji. Tu można stawiać pytania i wspólnie szukać na nie odpowiedzi.

  > więcej
 • Regulamin Miejskiego Konkursu na Program Edukacyjny Szkoły „Drogi Tarnowian do niepodległości”
  2015.06.22 14:31

  W ślad za ogłoszeniem miejskiego projektu edukacyjnego „Narodowe Święto Niepodległości” z zakresu wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży w Tarnowie, będącego przygotowaniem do 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 2018 r., udostępniamy Regulamin Miejskiego Konkursu na Program Edukacyjny Szkoły „Drogi Tarnowian do niepodległości” w roku szkolnym 2015/2016 (po korekcie) wraz z formularzem zgłoszeniowym.

  > więcej
 • Uczniowie z Tarnowa i regionu uzyskują międzynarodowe certyfikaty z języka niemieckiego
  2015.06.22 08:40

  W roku 2015 na mocy porozumienia zawartego między Instytutem Goethego w Krakowie oraz Państwową Szkołą Zawodową w Tarnowie, rozpoczęło swą działalność Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego. Centrum powstało z inicjatywy Instytutu Goethego w Krakowie i przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Tarnów oraz Małego Centrum Bibliotecznego Instytutu Goethego w Tarnowie, w związku z coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, pragnących uzyskiwać międzynarodowe certyfikaty na poziomie A1, A2 i B1. Egzaminy w regionie tarnowskim organizowane są od 2 lat i koordynowane przez lidera Tarnowskiej Inicjatywy Oświatowej, Panią Agnieszkę Juśko. 12 czerwca 2015 r. certyfikowani egzaminatorzy Instytutu Goethego: Pani Agnieszka Juśko, Pani Aneta Styrkowiec, Pani Małgorzata Starzyk i Pani Beata Wideł pod okiem Pana Andreasa Kotza egzaminowali ponad 50 uczniów w całego regionu.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Wychowanek Tarnovii w kadrze

  Wychowanek klubu MKS Tarnovia, osiemnastoletni piłkarz, Bartosz Kapustka został powołany przez trenera Adama Nawałkę, do kadry narodowej, na spotkania eliminacyjne Euro 2016 z Niemcami i Gibraltarem. W Ekstraklasie na boisku pojawiał się zaledwie 29 razy.

  > więcej
 • Ostatni weekend wakacji w mieście ZAPOWIEDZI

  Ostatni weekend wakacji zapowiada się artystycznie i muzycznie. Piękna pogoda będzie sprzyjać także spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. 

  > więcej
 • Pobiegną na otwarcie

  W poniedziałek, 31 sierpnia, oficjalnie do użytku zostanie oddane nowe boisko z bieżnią przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie. Przed przecięciem wstęgi Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy przygotował kilka niespodzianek.

  > więcej
 • „Jaskółki” powalczą z hutnikiem

  W sobotę, 29 sierpnia na Stadionie Miejskim w Tarnowie piłkarze Unii zmierzą się z Hutnikiem Nowa Huta w meczu 5. kolejki rozgrywek III ligi.

  > więcej
 • Wzmocnienia szczypiornistów

  Do pierwszoligowego zespołu SPR Tarnów dołączył skrzydłowy, Damian Misiewicz. Wcześniej tarnowska drużyna zmieniła szkoleniowca.

  > więcej
 • Utrudnienia na Lwowskiej potrwają dłużej

  Około dwa tygodnie dłużej potrwa remont części drogowej w obszarze wiaduktu na ul. Lwowskiej. Inwestycja PKP miała się zakończyć 31 sierpnia. Do tej pory wykonywane były prace budowlane po prawej stronie wiaduktu w kierunku Dębicy. 29 sierpnia ruszą prace analogiczne, po drugiej stronie obiektu. Ruch w dalszym ciągu odbywać się będzie wahadłowo.

  > więcej
 • Ruszył remont ul. 3 Maja

  Zakresem prac objęto odcinek w kierunku południowym do ul. Wieniawskiego. Wykonawca zmodernizuje także około 32 metrowy kawałek ul. Lutosławskiego oraz ul. Wieniawskiego na długości od ul. Klikowskiej do ul. Kołodzieja. Łączny koszt robót to niemal pół miliona złotych. Prace potrwają do końca września. 

  > więcej
 • Zdrowo w szkole

  Wraz z początkiem nowego roku szkolnego w życie wchodzi nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Według nowych przepisów przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepiki szkolne, nie mogą sprzedawać w nich „ śmieciowego jedzenia”, czyli  produktów zawierających znaczne ilości składników niezalecanych dla dzieci.

  > więcej
 • Dodatkowe pieniądze dla niepełnosprawnych

  Gmina Miasta Tarnowa otrzymała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dodatkowe środki w wysokości prawie 180 tys. złotych na rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

  > więcej
 • Uroczystości rocznicowe 1 WRZEŚNIA

  Tarnowskie uroczystości upamiętniające żołnierzy oraz ofiary cywilne II wojny światowej, odbędą się 1 września. Nawiązują one także do wcześniejszego tragicznego wydarzenia, do którego doszło 28 sierpnia 1939 roku na tarnowskim dworcu kolejowym. 

  > więcej
więcej aktualności >