EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

 

      

   

 

   

                   

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Tarnowscy Technicy Mobilni w Europie
  2014.04.23 14:11

  Przed świętami Wielkanocnymi, powróciła z Węgier grupa dwunastu uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego. Sześciu elektryków i tyleż samo elektroników z klas drugich Technikum Nr 1, pod opieką dwu nauczycieli odbywało staż zawodowy w Veszprém (mieście partnerskim Tarnowa). Projekt „Tarnowscy Technicy Mobilni w Europie” dofinansowany został w ramach projektu systemowego „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego celem było zapoznanie przyszłych techników z nowymi technologiami oraz funkcjonowaniem firm z branży elektryczno – elektronicznej na Węgrzech.

  > więcej
 • Konkurs na logo programu „Na drodze do Polski Niepodległej”
  2014.04.23 13:53

  W 2014 r. roku przypada 100. rocznica czynu legionowego i wybuchu I wojny światowej, dlatego też Kuratorium Oświaty w Krakowie we współpracy z Zespołem Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej organizują wojewódzki konkurs na logo programu „Na drodze do Polski Niepodległej”. Adresatami konkursu są uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2014 r.

  > więcej
 • Widowiska edukacyjno-profilaktyczne dla uczniów szkół podstawowych
  2014.04.22 12:17

  Studio „Szafir” zwraca się z propozycją realizacji widowisk edukacyjno-profilaktycznych adresowanych do uczniów klas szkół podstawowych. Wykonawcą powyższych widowisk jest grupa artystyczna „Studio Szafir”. Programy edukacyjno-artystyczne pt.: „Bezpieczna droga do szkoły” - widowisko o bezpieczeństwie w ruchu drogowym przeznaczone dla klas 1-4, „Zdrowie i ekologia” - widowisko poruszające problematykę zdrowia i ochrony środowiska, przeznaczone dla klas 1-3 oraz „Zagrożenia” - widowisko dotyczy zagadnień takich jak używki czy odpowiedni zdrowy styl życia. Szczegóły oraz informacje, zdjęcia na stronie internetowej organizatora.

  > więcej
 • Kartonowe „Eko pudelka” do zbierania zużytych baterii
  2014.04.22 09:31

  W ramach akcji propagującej zbiórkę zużytych baterii – „Bądź EKO! Zbieraj zużyte baterie”, prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Wydział Ochrony Środowiska UMT informuje o możliwości odbierania kartonowych Eko pudełek do samodzielnego złożenia, w których uczniowie będą mogli zbierać zużyte baterie. Zainteresowane placówki mogą odbierać zestawy pudełek w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska – ul. Nowa 4, pok. 209.

  > więcej
 • Przeciwdziałanie niskiej emisji na terenach zwartej zabudowy mieszkaniowej
  2014.04.22 09:20

  Rozwój cywilizacyjny społeczeństwa związany jest z wykorzystywaniem dostępnych zasobów naturalnych, osiągnięć nauki i postępu technologicznego. Ma to niestety bezpośredni lub pośredni wpływ na stan środowiska naturalnego oraz na nasze zdrowie. Dopiero dostrzeżenie przez ludzi konsekwencji wynikających z nieracjonalnego gospodarowania zasobami środowiska i braku troski o otaczającą nas przyrodę uświadamia wszystkim konieczność zaangażowania w ochronę środowiska. Istotne zagrożenie związane jest między innymi z tzw. „niską emisją”, czyli emisją szkodliwych pyłów i gazów powstających na niewielkiej wysokości. W związku z powyższym Wydział Ochrony Środowiska UMT zachęca do zapoznania się z publikacją „Przeciwdziałanie niskiej emisji na terenach zwartej zabudowy mieszkaniowej” wydaną przez stowarzyszenie na rzecz efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii HELIOS.

  > więcej
 • I Przegląd Muzyczny Szkół Ponadgimnazjalnych
  2014.04.22 08:21

  Trwają zapisy do I Przeglądu Muzycznego Szkół Ponadgimnazjalnych, organizowanego przez samorządy studentów PWSZ i uczniowski II LO. Zwycięzca zagra na Juwenaliach Tarnowskich 2014. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych do 25 kwietnia mogą zgłaszać swoje zespoły do przeglądu muzycznego, organizowanego pod koniec kwietnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Zmagania młodych artystów odbędą się już 28 kwietnia.

  > więcej
 • Z pomocą dla Karolinki
  2014.04.16 14:06

  Pałac Młodzieży w Tarnowie, Młodzieżowa Rada Miejska działająca przy Pałacu oraz Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowują „Koncert dla Karolinki”, który odbędzie się w sali wielofunkcyjnej Pałacu Młodzieży (ul. Józefa Piłsudskiego 24,) 25 kwietnia 2014 (piątek) o godz. 18. Koncert będzie miał na celu pomoc dla Karolinki Flak. Dziewczynka dotknięta jest dziecięcym porażeniem mózgowym. Aby w przyszłości radziła sobie z podstawowymi czynnościami życiowymi i w miarę normalnie funkcjonowała, poddawana jest stałej i intensywnej rehabilitacji. Wiąże się to jednak z kosztami, które przekraczają możliwości finansowe rodziny.

  > więcej
 • Życzenia Zastępcy Prezydenta Miasta oraz Dyrekcji i Pracowników Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa z okazji Świąt Wielkanocnych
  2014.04.16 09:39

  Publikujemy życzenia Zastępcy Prezydenta Miasta Tarnowa Pani Krystyny Latały oraz Dyrekcji i Pracowników Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa dla wszystkich Dyrektorów, Pedagogów, Nauczycieli i Pracowników Placówek Oświatowych z okazji Świąt Wielkanocnych.

  > więcej
 • CHIŃSKA ARMIA TERAKOTOWA CESARZA QIN od 4 kwietnia w Tarnowskim Muzeum Etnograficznym
  2014.04.15 10:46

  4 kwietnia o godz. 18.00 w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie przy Krakowskiej 10 została otwarta wystawa prezentująca replikę Chińskiej Armii Terakotowej Cesarza Qin. Wystawa prezentowana jest w Polsce, dzięki uprzejmości Polsko Chińskiej Izby Gospodarczej (siedziba w Sopot) i pod honorowym patronatem Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. To niezwykłe odkrycie zostało uznane za ósmy cud świata i wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wystawa jest czynna od 4 kwietnia do 10 czerwca 2014 r.

  > więcej
 • Podziękowanie dla szkół za udział w uroczystości 74. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej
  2014.04.14 15:28

  Publikujemy podziękowanie Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa Pani Bogumiły Porębskiej za obecność przedstawicieli tarnowskich szkół – uczniów i nauczycieli oraz udział wielu pocztów sztandarowych w uroczystości 74. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, która odbyła się w dniu 14 kwietnia 2014 r. w Alei Dębów Katyńskich w Tarnowie.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Największe natężenie rowerów na metr kwadratowy będzie w Tarnowie

  Wszystko za sprawą Karpackiego Wyścigu Kurierów, który rusza już 29 kwietnia z węgierskiego Veszprem do Tarnowa. Wezmą w nim udział reprezentanci blisko 40  zespołów z pięciu kontynentów świata. -Nie tylko zwycięstwa są cenne, gdyż każda przegrana może motywować do dalszego wysiłku. W Karpackim Wyścigu Kurierów nie ma przegranych, to trudny, wymagający wyścig, w którym już sam udział jest wyróżnieniem i wyzwaniem. Przedsięwzięcie to „dziecko” pasjonata tego sportu Tomka Wójcika – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański. Trwają ostatnie przygotowania. 

  > więcej
 • Studenci porywają Tarnów

  Tegoroczna edycja Juwenaliów Tarnowskich to cztery dni pełne imprez i wydarzeń dla studentów oraz mieszkańców miasta. Rozpoczęcie już 15 maja, a koncertowy finał z wykonawcami, takimi jak raperzy z Alkopoligami, Bracia Figo Fagot i Vavamuffin w niedzielę, 18 maja, na stadionie KS Błękitni.

  > więcej
 • Rusza kolejny etap modernizacji systemu ciepłowniczego

  Ponad 4 km sieci ciepłowniczych zmodernizowanych zostanie w 2014 roku w Tarnowie. Prace obejmą modernizację Magistrali Wschodniej Tarnowa na odcinku wzdłuż ul. Nowodąbrowskiej, ul. Wojska Polskiego, al. Jana Pawła II oraz na Osiedlu Zielonym i Osiedlu Legionów H. Dąbrowskiego.

  > więcej
 • Babskie poniedziałki - „Imigrantka"

  „Imigrantka" to hołd dla klasycznego romansu, w którym malownicze zdjęcia i dopracowana w najmniejszym szczególe scenografia przeniosą nas w świat Ameryki czasów prohibicji. W roli głównej obok Joaquina Phoenixa i Jeremy'ego Rennera zobaczymy Marion Cotillard, która wciela się w postać młodej Polki, poszukującej lepszego życia za Oceanem. Na ekranie u boku Cotillard pojawi się również polska aktorka Dagmara Domińczyk.

  > więcej
 • Prawie 2 mln zł na remonty zabytkowych kościołów

  Ponad 1 mln 700 tys. zł otrzymały parafie diecezji tarnowskiej na remonty zabytkowych kościołów. Taka jest wysokość dotacji dla 32 projektów. Pieniądze pochodzą z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie. To ostatnia tak wysoka kwota na prace konserwatorskie dla parafii diecezji tarnowskiej. Od początku roku pieniądze na ten cel przekazali: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędy Marszałkowskie w Krakowie i Rzeszowie, Wojewódzkie Urzędy Ochrony Zabytków w Krakowie i Przemyślu. Dotacje wynoszą w sumie ponad 7 mln zł. 

  > więcej
 • Kanon Architektury – zgłoszenia tylko do 30 kwietnia

  Trwa piąta edycja konkursu „Kanon Architektury.  Na zgłaszanie propozycji nie zostało jednak wiele czasu. Ostateczny termin to 30 kwietnia.

  > więcej
 • Podziel się Darem Życia

  Już w najbliższą sobotę (26 kwietnia) na tarnowskim rynku odbędzie się VI edycja Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa „Motoserce 2014 – Motocykliści Dzieciom”. 

  > więcej
 • Drugie życie amfiteatru

  Na przełomie maja i czerwca rozpocznie się remont amfiteatru przy ulicy Kopernika. To jedno z zadań, które wybrali mieszkańcy w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Tradycyjne miejsce spotkań zyska więc drugie życie.

  > więcej
 • Wiosenne sprzątanie

  Wraz z nadejściem wiosny przyszedł czas na generalne sprzątanie miasta. Miejskie służby i wyłonione w przetargach firmy już rozpoczęły prace porządkowe i przeglądy miejskiej infrastruktury. Systematycznie usuwane są pozostałości piasku, dzikie wysypiska śmieci, grabione są trawniki i zieleńce, trwają nasadzenia drzew. 

  > więcej
 • Projekt Tajsa w BWA

  Tajsa to wyjątkowa wystawa realizowana w przestrzeni Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie oraz w jego okolicach. Dedykowana jest społecznościom romskim na świecie. Inspirując się bogatą i różnorodną kulturą romską, zapraszamy do aktywności oraz do spotkań w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni galerii, gdzie rozmawiamy o kształcie współczesnego świata i o wyzwaniach, które przed nami rzuca.

  > więcej
więcej aktualności >