EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

 

     

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • VI Artystyczny Przegląd Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności – APLAUZ Tarnów 2017
  2017.11.20 16:00

  Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa uprzejmie informuje, że 19 grudnia 2017 r., odbędzie się w naszym mieście: VI Artystyczny Przegląd Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności – APLAUZ Tarnów 2017, skierowany do utalentowanych młodych mieszkańców naszego regionu. W ramach Przeglądu proponujemy edycję recytatorsko-aktorską. Termin nadsyłania prac upływa 12 grudnia 2017 r.

  > więcej
 • Studia podyplomowe „Doradztwo zawodowe”
  2017.11.16 15:23

  Studia podyplomowe „Doradztwo zawodowe”. Rozpoczęcie zajęć: 24.11.2017r. Ukończenie studiów pozwala uzyskać kwalifikacje: do pracy na stanowisku nauczyciela doradcy zawodowego - zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu MEN z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli lub do pracy na stanowisku doradcy zawodowego w instytucjach rynku pracy- zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu MPiPS z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobu prowadzenia usług rynku pracy. Czas trwania studiów: 2 semestry. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 14 657 10 55 wew. 12 lub wew. 15 oraz pod adresem e-mail: uczelnia@tszw.edu.pl, www.tszw.edu.pl.

  > więcej
 • Tarnowski Dzień Profilaktyki Uzależnień
  2017.11.15 09:07

  Dzień 17.11.2017 r. będzie obchodzony w Tarnowie pod hasłem „Tarnów przeciw dopalaczom” – tarnowski dzień profilaktyki uzależnień. Organizatorami są Urząd Miasta Tarnowa, Fundacja im. Jana Szczepanika i Szkoła Szczepanika. O godz. 10 w auli PWSZ rozpocznie się konferencja poświęcona przeciwdziałaniu uzależnieniom od dopalaczy, narkotyków, alkoholu oraz papierosów. Spotkanie będzie miało charakter dyskusji panelowej, w której będą uczestniczyć służby mundurowe, przedstawiciele oświaty, osoby uzależnione, mediator rodzinny i małżeński, młodzież, przedstawiciele rad osiedli, parafii oraz organizacje pozarządowe.

  > więcej
 • Projekt „Zamaskuj smog!”
  2017.11.15 07:34

  Wysokie stężenia pyłów związanych ze smogiem, szczególnie w okresie grzewczym, są zagrożeniem dla nas wszystkich, ale dla dzieci są wyjątkowo groźne. Dlatego Fundacja ONICO postanowiła przeciwdziałać smogowi i wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie uświadamiać najmłodszych. Od września w szkole miała miejsce realizacja projektu edukacyjno-profilaktycznego „Zamaskuj smog!”, w ramach którego zorganizowano prelekcje dotyczące zagadnień ekologicznych, przeprowadzono międzyszkolny konkurs plastyczny i olimpiadę ekologiczną. Podczas tych działań zapoznano uczniów z problematyką zanieczyszczenia powietrza i zachęcano do podejmowania działań na rzecz jego ochrony. Dzieci zostały uświadomione o znaczeniu noszenia masek antysmogowych.

  > więcej
 • Studia magisterskie i licencjackie
  2017.10.30 09:42

  Decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Tarnowska Szkoła Wyższa w dniu 20.10.2017 r. otrzymała uprawnienia do prowadzenie studiów licencjackich na kierunku PSYCHOLOGIA w specjalnościach: Psychologia edukacyjna i wychowawcza oraz Psychologia zdrowia i resocjalizacji.

  > więcej
 • Sukces małej pisarki – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie
  2017.10.27 15:22

  Konkurs literacki pt. „Popisz się talentem” ogłoszony w maju 2017 r. przez wydawnictwo Nowa Era polegał na napisaniu zakończenia liczącego nie więcej niż 500 słów, do jednej z trzech historii zaproponowanych przez pisarza Rafała Witka. Paulinka Maciaszek uczennica ówczesnej klasy IIa napisała swoją pracę w kategorii „przyroda”. Na konkurs zgłoszono 4806 prac z całej Polski. W dniu 5 czerwca 2017 roku jury wyłoniło zdobywcę Grand Prix konkursu oraz laureatów 24 nagród głównych, wśród których znajdowała się uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie.

  > więcej
 • Nabór na studia podyplomowe w Tarnowskiej Szkole Wyższej
  2017.10.25 14:52

  W Tarnowskiej Szkole Wyższej trwa nabór na studia podyplomowe, które rozpoczną się 18 listopada br. tj.: Pedagogika Specjalna Uniwersalna, Profilaktyka i resocjalizacja ze szczególnym uwzględnieniem uzależnienia od Internetu, Doradztwo zawodowe, Metodyka nauczania języka angielskiego. Rekrutacja trwa do 15 listopada 2017 r. – szczegółowe informacje na stronie www.tszw.edu.pl.

  > więcej
 • „Odważyliśmy się być mądrymi…” - Gala wręczenia Nagrody Jakości Nauczania Sapere Auso
  2017.10.23 14:35

  19 października 2017 r. w murach I Liceum Ogólnokształcącego im Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek i dyplomów Nagrody Jakości Nauczania Sapere Auso. Miejsce uroczystości zostało wybrane nieprzypadkowo. To jedna z dwóch najstarszych szkół w Polsce, szkoła, w której naukę pobierali między innymi: król Jan III Sobieski, jego brat Marek, Jędrzej Śniadecki, Józef Bem, Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Józef T. K. Korzeniowski (Joseph Conrad), Tadeusz Boy-Żeleński, Juliusz Osterwa, Leon Schiller, Stefan Banach, Sławomir Mrożek i Gustaw Holoubek.

  > więcej
 • Piknik i finał Turnieju „Lions Cup” w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie
  2017.10.23 12:06

  W sobotę, 21 października 2017 r. w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie odbył się piknik sportowy i finał Turnieju „Lions Cup” o trofeum „Czeskiego Lwa”. To święto sportu było jednym z wielu działań związanych z realizacją w szkole projektu Erasmus+ „W drodze do zdrowszego stylu życia z naszymi europejskimi przyjaciółmi”. Przez ostatni rok uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie we współpracy ze szkołami partnerskimi: Zakladni Skola a Materska Skola w Polevsku (Czechy), oraz Ecole René Beaujean w La Chapelle-lès-Luxeuil (Francja) podejmowali zadania wynikające z realizacji projektu.

  > więcej
 • Profesor Oświaty w I LO
  2017.10.19 14:23

  16 października 2017 r. podczas centralnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, Pan Marek Lipiński, nauczyciel fizyki i wieloletni wicedyrektor w I Liceum Ogólnokształcącym im. K. Brodzińskiego w Tarnowie z rąk Minister Edukacji Narodowej odebrał tytuł honorowego Profesora Oświaty. Nagroda Honorowego Profesora Oświaty jest najwyższym stopniem w awansie zawodowym nauczyciela.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Ogólnopolski festiwal w teatrze FINAŁ

  Zakończyła się XXII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Śpiewaj z nami”. Scena „Solskiego” gościła kilkuset artystów z całej Polski. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody lub wyróżnienia. Artyści swoje programy prezentowali przez trzy dni. Gala finałowa odbyła się dziś, 21 listopada, w tarnowskim teatrze.

  > więcej
 • 80 milionów na inwestycje drogowe

  Blisko 80 mln złotych przeznaczono w projekcie przyszłorocznego budżetu na modernizacje najważniejszych ulic oraz remonty innych dróg i parkingów. Zaplanowano łącznie realizację ponad sześćdziesięciu zadań, a wśród największych z nich są: modernizacje ulic Lwowskiej i Spokojnej, na które zaplanowano łącznie ponad 44,5 mln złotych. – Poprawa warunków komunikacji w mieście to pilna konieczność, zwłaszcza, że z roku na rok przybywa samochodów – komentuje prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

  > więcej
 • Ponad 200 unijnych milionów dla Tarnowa

  Ponad 200 milionów złotych z funduszy unijnych zyskał Tarnów na inwestycje, zapisane w projekcie budżetu na przyszły rok lub planowane w najbliższych latach.  - Planując wydatki bierzemy także pod uwagę możliwość zdobycia pieniędzy zewnętrznych. To jedyna szansa, aby drogich a koniecznych inwestycji nie odkładać na długie lata -  podkreśla prezydent miasta, Roman Ciepiela. 

  > więcej
 • Lekcja palenia na rynku

  Ze smogiem postanowili walczyć strażnicy miejscy, którzy połączyli siły ze społecznikami z Grupy Zdrowego Oddychania. Chcą edukować mieszkańców, którzy nie potrafią prawidłowo palić w piecach, wytwarzających tzw. legalny smog. W ramach projektu „Ogrzewaj bez dymu” odbędą się m.in. pokazy prawidłowego palenia w piecach. Pierwszy z nich odbędzie się na rynku 24 listopada o godz. 12.

  > więcej
 • Zmiana granic miasta? KONSULTACJE 23 LISTOPADA

  23 listopada, o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 20 przy ulicy Zbylitowskiej 7 rozpocznie się pierwsze z cyklu czterech spotkań z mieszkańcami Mościc w sprawie przyłączenia do Tarnowa południowej części Kępy Bogumiłowickiej. Podczas konsultacji, które potrwają do 8 grudnia, swoją opinię będą mogły wyrazić osoby stale zamieszkujące na obszarze Osiedla Mościce i posiadające czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej w Tarnowie. 

  > więcej
 • Tarnowscy pływacy na trzecim miejscu w Oświęcimiu

  Kolejny bardzo dobry występ zanotowali pływacy UKS Sokół-Mościce, rywalizujący w odbywających się w Oświęcimiu zawodach drugiej rundy Pływackiej Soboty na Ogólnopolskim Sprawdzianie Wytrzymałości i Wszechstronności.

  > więcej
 • Gwiazdy sportu w TCK

  Lewandowski, Ronaldo, Błaszczykowski, Szmal, Radwańska, Gortat - to tylko niektóre z gwiazd sportu, które 24 listopada będzie można zobaczyć w TCK na wystawie fotografii “fot. Michał Stańczyk – SPORT”. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00.

  > więcej
 • Zwycięstwa chłopców, porażki dziewcząt

  Podczas weekendu zespoły piłkarek ręcznych i piłkarzy ręcznych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów rozegrały cztery mecze we własnej hali. Spotkania juniorów i juniorów młodszych zakończyły się pewnymi wygranymi gospodarzy, w pojedynkach juniorek i juniorek młodszych tarnowianki musiały natomiast uznać wyższość drużyn Kusego Kraków.

  > więcej
 • ArtFest już DZIŚ

  W ciągu najbliższych trzech tygodni Tarnów będzie bliżej sztuki. Stanie się tak za sprawą rozpoczynającego się dzisiaj, 21 listopada, festiwalu sztuki ArtFest. Na wieczorze inauguracyjnym w Centrum Sztuki Mościce usłyszymy piosenki ikony popkultury Marilyn Monroe w wykonaniu Soni Bohosiewicz.

  > więcej
 • Siatkarki UKS Jedynka znów bez straty seta

  Trwa zwycięska seria występujących w pierwszej lidze małopolskiej siatkarek UKS Jedynka Tarnów. W meczu ósmej kolejki pewnie pokonały one na własnym boisku 3-0 (25-9, 25-10, 25-13) Podkarpacie Bobowa i mimo że mają rozegrane o jedno spotkanie mniej od najgroźniejszych rywalek, prowadzą w tabeli z trzema punktami przewagi nad Bronowianką Kraków i Popradem Stary Sącz.

  > więcej
więcej aktualności >