EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

      

            

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Małopolscy „Maturzyści Na Sto Procent”
  2014.10.24 11:44

  Mamy szczególny powód do dumy i satysfakcji w związku z faktem, że w gronie jedenastu tegorocznych małopolskich „Maturzystów Na Sto Procent” znalazło się troje absolwentów naszych najlepszych liceów tj. I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego i III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania składam Dyrekcji, Gronu Profesorskiemu a przede wszystkim Aleksandrze Knot i Katarzynie Krzemińskiej uczennicom III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie oraz Piotrowi Przybyło uczniowi I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.

  > więcej
 • III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Pamięć nieustająca”
  2014.10.21 11:38

  Fundacja Ostoja przy Wiśle serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Pamięć nieustająca”. Konkurs, pod honorowymi patronatami: MEN, Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, IPN oraz instytucji samorządowych, naukowych, prasy, radia i telewizji. Adresatami konkursu są ambitni młodzi ludzie, których zainteresowania wybiegają poza wiedzę przyswajaną w ramach szkolnej podstawy programowej.

  > więcej
 • Salon poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
  2014.10.20 15:15

  Dwie ważne rocznice – 100 lat od wybuchu I wojny światowej i 70. rocznica Powstania Warszawskiego – sprawiły, że rok 2014 obchodzony jest w naszym mieście jako Rok Czynu Niepodległościowego. Z myślą o uczczeniu powstańczego czynu 1944 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie, we współpracy z tarnowskim Teatrem im. L. Solskiego, przygotowała Salon poezji K. K. Baczyńskiego zatytułowany „…ta młodość… jedna była czysta”. Poetycki wieczór odbędzie się w środę 29 października 2014 r. na Małej Scenie tarnowskiego Teatru (ul. Mickiewicza 4) o godz. 18,00.

  > więcej
 • GRANT EDUKACYJNY – zgłoszenia do 24.10.2014 r.
  2014.10.20 14:30

  Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wygrało ogłoszony przez Kuratorium Oświaty w Krakowie przetarg nieograniczony na realizację bezpłatnej formy doskonalenia nauczycieli w ramach zadań edukacyjnych „Doskonalenie nauczycieli w województwie”: WSPÓŁCZESNE METODY NAUCZANIA JĘZYKÓW OBCYCH NA RÓŻNYCH ETAPACH EDUKACYJNYCH. Bezpłatne szkolenie odbędzie się w terminie od 29 października do 27 listopada 2014 r. w siedzibie MCDN ODN w Tarnowie (ul. Nowy Świat 30). Prosimy o dostarczenie karty zgłoszenia do dnia 24 października br.

  > więcej
 • Uroczyste podsumowanie „Roku Wolności w szkołach” w Pałacu Prezydenckim w Warszawie
  2014.10.16 15:27

  13 października 2014 roku na specjalne zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nauczyciel historii w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego Józef Parys będący również Liderem Przedmiotowym z historii w naszym mieście uczestniczył w uroczystym podsumowaniu „Roku Wolności w szkołach”, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim w obecności Pani Anny Komorowskiej, małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, będącej w przeszłości związanej z systemem edukacyjnym poprzez pracę nauczyciela łaciny. W spotkaniu uczestniczył również Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski, minister Maciej Klimczak oraz Minister w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka.

  > więcej
 • Konkurs na pamiątkę bożonarodzeniową z Małopolski
  2014.10.16 15:21

  Województwo Małopolskie ogłasza konkurs na pamiątkę z Małopolski inspirowaną kulturą ludową i służącą promocji regionu w okresie Bożego Narodzenia. Jest to już drugi z cyklu konkurs, po organizowanym wiosną konkursie pn. „Wielkanoc jest w Małopolsce” mającym na celu wyłonienie oryginalnego pomysłu na regionalną pamiątkę wielkanocną. Prace, w dwóch kategoriach (tradycyjna – „Boże Narodzenie po małopolsku” oraz na wesoło – „Niech nam gwiazdka…”) można zgłaszać od 13 października do 7 listopada 2014 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Konkurs skierowany jest do twórców i artystów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie produkcji pamiątek lub zrzeszonych w stowarzyszeniach twórców i artystów, a także do innych podmiotów i osób fizycznych.

  > więcej
 • Seminarium „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?”
  2014.10.16 15:16

  23 października 2014 r. w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie odbędzie się seminarium „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?”. Głównym celem wydarzenia jest zaprezentowanie zmian zachodzących na współczesnym rynku pracy, a także zasobów informacyjnych i kompetencyjnych, niezbędnych w kształtowaniu aktywnej postawy młodych osób wobec rynku pracy. Seminarium adresowane jest do nauczycieli, pedagogów, wychowawców i koordynatorów wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego, których praca ma charakter wspierający planowanie działań edukacyjno – zawodowych młodych osób, uczniów.

  > więcej
 • Konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna droga do przedszkola”
  2014.10.16 14:20

  Przedszkole Publiczne nr 31 serdecznie zaprasza wszystkich chętnych tarnowskich przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczna droga do przedszkola”. Termin składania prac do 24 października 2014 r. na adres przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 31, ul. Promienna 13, 33-100 Tarnów.

  > więcej
 • Konkurs „Małopolska Szkoła z Pasją”
  2014.10.15 10:23

  Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w trzeciej edycji projektu edukacyjnego, konkursu „Małopolska Szkoła z Pasją”. W Konkursie zostaną wyróżnione te spośród małopolskich szkół, które charakteryzuje specyficzna aktywność (projekt/przedsięwzięcie) stanowiąca o wartości i walorach edukacyjnych szkoły, określająca jej wyjątkowy i niepowtarzalny charakter, wskazując na indywidualne podejście do potrzeb uczniów, odkrywanie ich uzdolnień, zainteresowań i pasji. Zgłoszenia do Konkursu można nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 31 października 2014 roku na Dzienniku Podawczym UMWM ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków. O uczestnictwie w Konkursie decyduje DATA STEMPLA POCZTOWEGO formularza zgłoszeniowego przesłanego do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

  > więcej
 • Warsztaty z języka niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
  2014.10.15 07:53

  Podobnie jak w roku ubiegłym, w program Tarnowskich Piątków Naukowych włączył się Instytut Humanistyczny, który uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych proponuje „Piątki Humanisty” czyli udział w warsztatach językowych. Po raz pierwszy w tym roku akademickim, Zakład Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach z języka niemieckiego „Deutsch ist cool”. Już 24 października 2014 r., o godz. 16.45 wszystkie zainteresowane osoby będą mogły uczestniczyć w warsztacie „Die Tierwelt ist COOL!” (warsztaty językowe odbywają się w budynku B, sala 028 na parterze).

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Dodatkowa komunikacja miejska w rejonie cmentarzy 1 listopada

  Tarnowski Organizator Komunalny uruchamia w tym czasie dodatkowe linie okolicznościowe (specjalne) C1, C2, C3, C4, C5 oraz C6 do cmentarzy w Krzyżu, w Mościcach i w Klikowej oraz dodatkowe kursy na linii nr 9.  Ponadto, w związku ze zmianą organizacji ruchu w sąsiedztwie cmentarzy, ulegają zmianie trasy niektórych linii komunikacji miejskiej. Poniżej szczegóły.

  > więcej
 • 90 milionów złotych na inwestycje

  To jedno z założeń budżetowych jednego najważniejszych dokumentów finansowych Tarnowa na 2015 rok. - Trwają prace nad projektem budżetu. Przygotowujemy opracowanie, które będzie realizował już nowy prezydent. Wydatki zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej będą kontynuowane – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański. Dochody miasta wyniosą około 600 milionów złotych, wydatki będą najprawdopodobniej nieco większe.

  > więcej
 • Miasto gotowe na zimę

  Nadzór przez całą dobę, służby w gotowości. Tak w największym skrócie można opisać przygotowanie Tarnowa do „Akcji Zima”. W Urzędzie Miasta odbyło się posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego. – Główny nacisk kładziemy na utrzymanie przejezdności dróg – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

  > więcej
 • Wygodniej rowerem

  Trwa przebudowa trasy rowerowej pomiędzy zachodnią granicą Tarnowa a ulicą Słoneczną. Urząd Miasta wyda na ten cel w tym roku 300 tysięcy złotych.

  > więcej
 • 2 liga siatkówki kobiet

  Mecz między Grupa Azoty PWSZ Tarnów, a Tomasovią Tomaszów Lubelski odbędzie się 25.10.2014 (sobota) o godzinie 18.00 na nowej hali PWSZ, ul. Mickiewicza 8.

  > więcej
 • W Tarnowie o prawach osób niepełnosprawnych

  W najbliższy piątek, 24 października, na zaproszenie zastępcy prezydenta Henryka Słomki-Narożańskiego gościć będą pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, minister Jarosław Duda oraz przewodniczący sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, poseł Sławomir Piechota.

  > więcej
 • Szpital Szczeklika zadba o przyszłe mamy

  Są pieniądze na modernizację pionów matki i dziecka w miejskim szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie. Decyzją Ministra Zdrowia „stary” szpital otrzyma ponad milion osiemset tysięcy złotych na realizację projektu pod hasłem „Świadoma mama – zdrowe dziecko – lepsze jutro – program zwiększenia liczby urodzeń w mieście Tarnowie i powiecie tarnowskim”. Projekt rusza już teraz i zakończy się w kwietniu 2016 roku. Całkowity koszt projektu wynosi 2,3 mln złotych.

  > więcej
 • Tarnów apeluje o czystą kampanię

  W związku z trwającą kampanią wyborczą Urząd Miasta zwraca się z prośbą do komitetów wyborczych i kandydatów o prowadzenie jej z poszanowaniem prawa i akceptowanych norm. Poniżej zamieszczamy podstawowe zasady dotyczące prowadzenia kampanii wyborczej.

  > więcej
 • Uwaga, możliwe intensywne opady

  Jak informuje IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, dzisiaj (22.10) w Małopolsce mogą wystąpić opady deszczu o wysokości od 25 do 35 mm.

  > więcej
 • Wzięli sprawy w swoje ręce – wyremontowali podwórka

  Nie do poznania zmieniły się podwórka przy ulicach Tuchowskiej 76, ul. Krzyskiej 13 oraz Okrężnej 18. To efekt realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie Programu Aktywności Lokalnej „Razem Silni”.  Remonty miejsc, które zamieszkują, wykonali podopieczni Ośrodka. To innowacyjny program społeczny w skali kraju.

  > więcej
więcej aktualności >