EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

   

       

 

 

 

  

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Kampania społeczna pn. „Nie daj się dopalić!”
  2015.09.29 14:37

  Na mocy umowy nr WZP-RPS.8122.48.2.2015 zawartej z gminą miasta Tarnowa, jako wykonawcy Kampanii Społecznej pn. „Nie daj się dopalić!” realizowanej na terenie miasta Tarnowa zwracam się z prośbą włączenie się szkół i placówek oświatowych w proces rekrutacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych na terenie miasta Tarnowa do niniejszego przedsięwzięcia. Zwracam się z prośbą o przekazanie niniejszej informacji do pedagogów szkolnych oraz wychowawców, którym nie jest obojętny problem przeciwdziałania skutkom używania przez tarnowską młodzież, niekontrolowanych na poziomie legislacyjnym, środków psychoaktywnych powszechnie zwanych dopalaczami. Termin zgłaszania szkół/uczniów mija 7 października 2015 r.

  > więcej
 • Jubileusz Zespołu Szkół Plastycznych
  2015.09.25 07:38

  W dniach 25-26 września 2015 r. Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie będzie świętował Jubileusz 70-lecia Liceum Plastycznego i 40-lecia Policealnego Zawodowego Studium Plastycznego. Temu wyjątkowemu spotkaniu społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości towarzyszyć będą liczne wydarzenia artystyczne.

  > więcej
 • Małopolska Noc Naukowców (25 września 2015 r.)
  2015.09.24 08:24

  Nocne pokazy, warsztaty, prezentacje, konkursy, wykłady i inne atrakcje czekają na wszystkich miłośników nauki w kilku miastach Małopolski. I tym razem organizatorzy wydarzenia przygotowali atrakcyjny program dla miłośników nauki. Małopolska Noc Naukowców już na stałe wpisała się w kalendarz małopolskich imprez naukowych, ciesząc się rosnącą z roku na rok popularnością wśród uczestników i stając się jedną z największych Nocy w Europie. Tej jedynej Nocy naukowcy odejdą od swoich codziennych obowiązków i procedur, aby bawić się wspólnie z młodymi uczestnikami wydarzenia. Każdy będzie mógł się przekonać, iż nauka jest niezwykle pasjonująca i ciekawa. Dziś będzie to zabawa, ale jutro może to być sposób na naprawdę interesujące życie!

  > więcej
 • 76. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
  2015.09.24 07:46

  Żołnierze Armii Krajowej Koła Tarnów i Dyrektor XVI Liceum Ogólnokształcącego im. AK w Tarnowie mają zaszczyt zaprosić na uroczystość 76. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i uroczyste ślubowanie na sztandar uczniów XVI LO im. AK, która odbędzie się 28 września 2015 r.

  > więcej
 • Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej
  2015.09.21 15:20

  Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej już po raz czwarty organizują Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej (KWOiE) – konkurs przedmiotowy z wiedzy o społeczeństwie dla gimnazjalistów z województwa małopolskiego. W ramach Konkursu uczniowie nie tylko rozwiązują testy (dotyczące m.in. samorządu lokalnego), lecz także planują i przeprowadzają badania, w ramach których diagnozują lokalne problemy oraz opracowują propozycję ich rozwiązań, a także zespołowo wypracowują pomysł na swój pierwszy biznes. Laureaci Konkursu są zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego w zakresie przedmiotów historia-wos, a także otrzymują maksymalną liczbę punktów w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

  > więcej
 • Festiwale Owoców i Warzyw oraz Słoików Świata
  2015.09.21 14:50

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalach Owoców, Warzyw i Słoików Świata w dniu 25.09.2015 r. oraz do zwiedzenia nowo otwartego Muzeum Słoików Świata w Muzeum Techniki i Przemysłu w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W ramach II edycji Festiwali Owoców, Warzyw i Słoików Świata zapraszamy na swoistą międzynarodową ucztę smakową, przetworów zawartych nie tylko w słoikach. Szersze informacje o festiwalach znajdują się na stronach www.owoceiwarzywa.org oraz www.muzeumsloikow.org.

  > więcej
 • Ruszają zapisy do II edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości
  2015.09.21 14:29

  Do 11 października gimnazja z całej Polski mogą zgłaszać uczniów do II edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Jest o co walczyć! Najlepsi zawodnicy zostaną zaproszeni na elitarne warsztaty z tworzenia start-upów i otrzymają cenne nagrody rzeczowe. Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy interesują się tematyką przedsiębiorczości i ekonomii. Organizatorem zawodów jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, która już od 11 lat przeprowadza Olimpiadę Przedsiębiorczości – jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.

  > więcej
 • Dwudniowe warsztaty „Komunikacja bez przemocy”
  2015.09.15 09:24

  Stowarzyszenie „KANON” zaprasza w dniach 23 i 30 września od godz. 16.00 do 19.00 nauczycieli i pedagogów na dwudniowe warsztaty „Komunikacja bez przemocy”, które poprowadzi mgr Urszula Kozioł.

  > więcej
 • DNI TALENTU AKADEMII MŁODYCH ORŁÓW (dotyczy dzieci z roczników 2005-2010)
  2015.09.15 08:33

  W dniach 25-27 września 2015 r., w kompleksie Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Tarnowie ul. Skowronków 8, odbędą się Dni Talentu, podczas których zarówno chłopcy jak i dziewczęta będą mogli sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności (w razie niesprzyjających warunków pogodowych Dni Talentu odbędą się w hali sportowej Gimnazjum Nr 4, ul. Bitwy pod Studziankami 5). Nasi trenerzy poprzez specjalnie przygotowane testy sprawnościowe wyłonią dzieci, które wezmą udział w nieodpłatnym cyklu szkoleniowym w ośrodku Akademii Młodych Orłów. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę trenerską w oparciu o wytyczne PZPN.

  > więcej
 • Spotkanie doradców zawodowych subregionu tarnowskiego
  2015.09.15 07:59

  Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie organizuje kolejne spotkanie kierowane do doradców zawodowych, także do nauczycieli, pedagogów, wychowawców i koordynatorów wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego, których praca ma charakter wspierający planowanie działań edukacyjno – zawodowych młodych osób, uczniów. Spotkanie odbędzie się 25 września 2015 roku. Hasło przewodnie spotkania to: „Poszukiwany, poszukiwana – o zapotrzebowaniu na kwalifikacje zawodowe w regionie”.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Akademia Młodych Orłów - WYNIKI

  Znamy nazwiska osób przyjętych do Akademii Młodych Orłów w Tarnowie. Łącznie zakwalifikowało się 83 młodych adeptów piłki nożnej.

  > więcej
 • Rusza środowiskowy dom samopomocy

  Początkiem października swoją działalność rozpocznie środowiskowy dom samopomocy typu C dla osób wykazujących przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Placówka będzie się mieścić przy ul. Piotra Skargi 29a. 

  > więcej
 • Inauguracja Roku Krogulskiego TRANSMISJA

  Sesja popularno-naukowa o życiu i twórczości Józefa Władysława Krogulskiego zainauguruje cykl wydarzeń upamiętniających kompozytora. Wykłady odbędą się dzisiaj, 2 października, o godzinie 14 w Sali Lustrzanej. Sesję naukową będzie można śledzić na żywo.

  > więcej
 • Weekend w Tarnowie - kulturalnie i sportowo

  Nachodzący weekend w Tarnowie obfitować będzie w oferty kulturalne, ale będą także wydarzenia sportowe. 

  > więcej
 • Unia zagra z liderem Ekstraklasy

  Już w najbliższą środę, 7 października, tarnowska Unia podejmie na swoim boisku aktualnego lidera  polskiej Ekstraklasy – Piasta Gliwice. Po raz pierwszy od siedmiu lat piłkarski pojedynek w „Jaskółczym Gnieździe" zostanie rozegrany przy sztucznym oświetleniu. Początek meczu o godzinie 17:00.

  > więcej
 • Rok kompozytora z Tarnowa

  Rok 2015 w tarnowskiej kulturze został ogłoszony Rokiem Józefa Władysława Krogulskiego. - To tarnowianin, którego warto przybliżyć nie tylko mieszkańcom Tarnowa, ale także melomanom z całego kraju - podkreśla Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa. Z tej okazji przy współudziale magistratu przygotowano wydawnictwo nutowe zawierające utwory, wywodzącego się z Tarnowa, wybitnego pianisty i kompozytora. Uroczyste obchody Roku Krogulskiego rozpoczynają się w piątek, 2 października. 

  > więcej
 • Darmowe warsztaty w Zespole Przychodni Specjalistycznych

  Ruszyły zapisy do udziału w warsztatach przeznaczonych dla rodziców, których dzieci zmagają się z atopowym zapaleniem skóry, czyli AZS. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 października w godz. 16-18 w siedzibie ZPS przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie. Poradom dotyczącym łagodzeniu objawów choroby skóry będą towarzyszyć wskazówki związane z alergią pokarmową. To już druga edycja przedsięwzięcia cieszącego się dużym zainteresowaniem rodziców.

  > więcej
 • Tarnowski teatr doceniony

  We wrześniowym numerze „Teatr” w  zestawieniu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2014/2015” czterokrotnie pojawił się Teatr im. L. Solskiego. Wyróżnione zostały trzy produkcje: „Jakobi i Leidental”, „Król” oraz „Grażyna”. 

  > więcej
 • Budżet Obywatelski: znamy wyniki głosowania

  24 projekty to pula zadań wybranych przez mieszkańców Tarnowa do realizacji w czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego. - To kolejny sukces aktywności obywatelskiej – podkreśla prezydent Roman Ciepiela. W tym roku oddano ponad 15 tysięcy głosów. Głosować można było dwukrotnie. Jeden głos przypadał na pomysł ogólnomiejski i jeden na osiedlowy, a do rozdysponowania była rekordowa suma czterech milionów złotych. 

  > więcej
 • Medyczny plebiscyt rozstrzygnięty

  Zakończył się plebiscyt Lekarz Małopolski 2015 zorganizowany przez Gazetę Krakowską.  O wyborze laureatów zdecydowali małopolanie i kapituła konkursowa.

  > więcej
więcej aktualności >