EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

 

      

   

 

   

                   

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Pieniądze na artykuły edukacyjne dla dzieci z rodzin 4+ w ramach projektu „Pierwszy dzwonek”

2014.07.17 15:29

Urząd Miasta Tarnowa ogłasza nabór deklaracji uczestnictwa w projekcie „Pierwszy dzwonek”, polegającym na udzieleniu wsparcia dla uczniów z rodzin wielodzietnych 4+ z województwa małopolskiego w zakresie zwiększania ich szans edukacyjnych tj. otrzymania jednorazowej dotacji na dofinansowanie zakupu artykułów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, w szczególności podręczników wymaganych według programu szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej. Ostateczny termin złożenia deklaracji to 30.07.2014 r. Pełnoletni uczniowie wypełniają deklarację samodzielnie. Wszelkie informacje dostępne są pod numerem telefonu 14 688 25 03.

> więcej

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Projekt „Pomysł na siebie"
  2014.08.25 08:21

  Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy prowadzi nabór młodzieży do projektu „Pomysł na siebie” realizowanego przez Ochotnicze Hufce Pracy w ramach „Gwarancji dla młodzieży". Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt ten jest skierowany do specyficznej grupy młodzieży w wieku 16-17 lat, nieuczącej się i nie pracującej. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

  > więcej
 • Kolejna edycja programu „Szkoła z Klasą 2.0.”
  2014.08.25 07:54

  Centrum Edukacji Obywatelskiej serdecznie zaprasza szkoły do udziału w kolejnej edycji programu Szkoła z Klasą 2.0. To jedna z najbardziej znanych akcji edukacyjnych w Polsce, prowadzona od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą” pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. To kompleksowy program wsparcia całej szkoły: dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów, skierowany do placówek wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski. Nauczycielom proponuje ciekawe i skuteczne metody nauczania, a dyrektorów wspiera w niełatwym procesie wprowadzania zmian.

  > więcej
 • VII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej
  2014.08.22 11:58

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w tym roku już po raz siódmy. Tradycyjnie w finale do zdobycia są stypendia finansowe i cenne nagrody rzeczowe. Nie ulega jednak wątpliwości, że najcenniejsza dla uczestników Turnieju jest wiedza, którą zdobywają i pogłębiają na poszczególnych etapach. Nikogo nie trzeba bowiem przekonywać o pozytywnych stronach znajomości psychologii, zwłaszcza w odniesieniu do codziennego życia, a także o szerokich możliwościach, jakie otwierają się przed absolwentami wydziałów psychologicznych. Turniej rozpoczyna się 1 października 2014 r. Do wielkiego finału, który odbędzie się w Warszawie w kwietniu 2015 r. zakwalifikowanych zostanie nie więcej niż 100 osób. Finał Turnieju będzie się składać z dwóch części: pisemnej w formie testu wiedzy psychologicznej i części ustnej – odpowiedź na zadania problemowe.

  > więcej
 • Mojestypendium.pl - sporo kasy na rarytasy
  2014.08.08 11:04

  W serwisie www.mojestypendium.pl można znaleźć nie tylko bazę aktualnych stypendiów. Znajdują się tu również artykuły o stypendiach, konkursy dla stypendystów i publikacje, które pomogą młodym ludziom wybrać ścieżkę edukacji, a być może i kariery zawodowej. Serwis prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

  > więcej
 • WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015
  2014.08.06 14:50

  Od 31 lipca do 9 września 2014 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych, można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego, lub do kształcenia w zawodach, w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. – „Wyprawka szkolna”. Programem w tym roku będą objęci uczniowie rozpoczynający w roku szkolnym 2014/2015 edukację szkolną w klasie II-III i VI szkoły podstawowej, klasie III szkoły ponadgimnazjalnej oraz uczniowie niepełnosprawni posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający do szkół podstawowych (z wyjątkiem klasy I), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych dla dzieci i młodzieży. Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie przysługiwać uczniom pochodzącym z rodzin spełniających kryterium dochodowe zgodne z ustawą o świadczeniach rodzinnych, a w przypadku uczniów niepełnosprawnych bez względu na wysokość dochodu w rodzinie.

  > więcej
 • 70 rocznica Akcji „Burza” Armii Krajowej i wybuchu Powstania Warszawskiego
  2014.08.01 14:55

  Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystości związanej z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i Akcją “Burza” Armii Krajowej. W dniu 1 sierpnia 2014 r. o godz. 17.00 usłyszymy sygnał syren alarmowych, będzie to chwila zatrzymania i zadumy. O godz. 17.01 w kościele XX. Filipinów, przy ul. Piłsudskiego odbędzie się msza św. w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej. Po mszy św. odbędzie się uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Organizatorem przeżywania wydarzenia jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej w Tarnowie i Urząd Miasta Tarnowa.

  > więcej
 • 100 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej z Oleandrów – zaproszenie do świętowania uroczystości
  2014.08.01 14:42

  We środę 6 sierpnia 2014 r. odbędą się w Tarnowie obchody 100 rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej z Oleandrów. Rozpoczną się one o godz. 19:00 mszą św. w Kościele Księży Filipinów w intencji poległych i zmarłych Legionistów. Po mszy św. odbędzie się uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Organizatorem obchodów są Tarnowskie Rodziny Legionowe Legionów Józefa Piłsudskiego i Urząd Miasta Tarnowa. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież z rodzicami, dziadkami do uczestnictwa i zapoznania się z ciekawą kartą naszej historii z początków minionego wieku.

  > więcej
 • Historyczne spacerki po Tarnowie
  2014.08.01 14:28

  W sierpniowe niedziele Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza do Tarnowa na niedzielne spacerki! Po raz kolejny, w ślad za wieloletnią tradycją odbywa się cykl wakacyjnych „Spacerków po Tarnowie”. W 2014 roku spacerować będziemy aż 5 razy, tyle bowiem niedziel liczy tegoroczny sierpień. Oprowadzającymi będą: dr Krzysztof Moskal - historyk oraz Wacław Szczepanik – pracownik Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Pierwszy spacer w najbliższą niedzielę 3 sierpnia.

  > więcej
 • Tarnów gości dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy
  2014.07.22 08:24

  W dniach 29.06-12.07.2014 r. w Tarnowie gościła grupa dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia z Ukrainy w ramach Projektu - Edukacyjna kolonia letnia dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy – zorganizowana jest przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Tarnowie.

  > więcej
 • Ogólnopolski Konkurs dla szkół wszystkich rodzajów i stopni „AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ
  2014.07.09 10:50

  Studium Prawa Europejskiego uprzejmie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół wszystkich rodzajów i stopni, pod nazwą „AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ”. Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 8 września 2014 r. do 31 stycznia 2015 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ i dyplomy honorowe. Zgłoszenia szkół do konkursu należy przesyłać wraz ze zgłoszeniem udziału w kursie w terminie do 15 lipca 2014 r. na formularzu, który dostępny jest na stronie www.aktywna-szkola.com.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Ruszają szczepienia przeciwko grypie

  W najbliższych dniach po raz kolejny rozpocznie się realizacja miejskiego Programu szczepień ochronnych w populacji zwiększonego ryzyka – szczepienia przeciwko grypie (sezonowej) u kobiet i mężczyzn od 65 roku życia”. Jest on skierowany do osób od 65 roku życia, w tym do pensjonariuszy tarnowskich domów pomocy społecznej.

  > więcej
 • Muzyczne wydarzenie roku - koncert Białoszewski '44. KONKURS

  W roku 70 rocznicy powstania warszawskiego prezentujemy koncert oparty na fragmentach „Pamiętnika z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego w niezwykłym wykonaniu Kingi Preis, Adama Nowaka z zespołu Raz, Dwa, Trzy i autora kompozycji Mateusza Pospieszalskiego, chóru i zespołu muzycznego.Uwaga, konkurs. Specjalnie dla naszych internautów mamy jedno podwójne zaproszenie na ten wyjątkowy koncert. Otrzyma je osoba, która jako pierwsza w dniu 2 września wyśle maila na adres d.solak(małpa)umt.tarnow.pl

  > więcej
 • O seniorach i edukacji

  Polityka senioralna województwa małopolskiego oraz projekty edukacyjne i wsparcie rodzin wielodzietnych przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego były tematami konferencji prasowej wicemarszałka Romana Ciepieli oraz zastępcy prezydenta Tarnowa Krystyny Latały.

  > więcej
 • Osłabiona Unia nie dały rady Beskidowi

  Drużyna Unii Tarnów przystąpiła do meczu osłabiona brakiem kilku piłkarzy z podstawowego składu: W dzisiejszym pojedynku zabrakło m.in: Pawła Węgrzyna, Roberta Witka, Łukasza Jamroga, Kamila Pawlaka oraz Szymona Adamskiego.

  > więcej
 • Babskie poniedziałki w CSM

  Po sukcesach filmów „Zakochany Paryż" i „Zakochany Nowy Jork", czas na „Rio, I Love You". Zobaczcie najbardziej ekscytujące i roztańczone miasto świata, znane ze swojej zmysłowości i piękna, w dziesięciu historiach miłosnych.

  > więcej
 • Piąta edycja wspinaczkowego pucharu swiata juz w ten weekend we wloskim Arco

  W najbliższy weekend we włoskim Arco odbędzie się piata edycja tegorocznego pucharu świata we wspinaczce sportowej. Zawodniczka MKS Tarnovia Grupa Azoty Elzat jest przygotowana do walki o jak najlepszy rezultat.

  > więcej
 • Zwalniam przed szkołą! Akcja Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego

  O zwracaniu szczególnej uwagi na bezpieczne zachowanie w okolicach szkół przypomni kierowcom akcja „Zwalniam przed szkołą”. Od kilku lat 1 września przed szkołami w Tarnowie oraz powiatach bocheńskim, brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim prowadzą ją Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz policjanci z wydziałów ruchu drogowego komend powiatowych policji. Od początku akcji patronują posłanka Urszula Augustyn, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji edukacji oraz wicemarszałek Roman Ciepiela, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

  > więcej
 • Nowy autobus na Westerplatte

  W Tarnowie od 1 września nastąpią powakacyjne zmiany w rozkładzie jazdy niektórych linii autobusowych. Ponadto uruchomiona zostanie całkiem nowa linia autobusowa. – Wychodząc naprzeciwko wnioskom Rady Osiedla, Spółdzielni Mieszkaniowej oraz mieszkańców, zaproponowaliśmy rozwiązanie komunikacyjne, które ułatwi mieszkańcom osiedla Westerplatte poruszanie się komunikacją miejską, skomunikuje osiedle z resztą miasta – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

  > więcej
 • Tarnowscy lekkoatleci wśród gwiazd na „Narodowym"

  23 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się V Memoriał Kamili Skolimowskiej. Wielka impreza w której startowała cała plejada gwiazd zarówno polskiej jak i światowej lekkiej atletyki wśród których byli: czołowy Polski dyskobol Paweł Małachowski, kulomiot Tomasz Majewski, brązowy medalista Mistrzostw Europy w dysku Robert Urbanek, najlepsi polscy młociarze Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek, niepokonany w kole rzutu dyskiem od 10 lat Robert Harting, wielki rywal Tomka Majewskiego w kuli Reese Hoffa no i przede wszystkim gwiazda imprezy, najszybszy człowiek świata Usain Bolt. W tej wspaniałej imprezie, pośród tak wielkich nazwisk, wielki zaszczyt uczestnictwa mieli również tarnowscy niepełnosprawni lekkoatleci: Joanna Mazur, Anna Trener, Michał Deus oraz Tomasz Sikorski.

  > więcej
 • O biznesowej współpracy chemicznego giganta u prezydenta Tarnowa

  Z inicjatywy tarnowskiej Grupy Azoty S.A. w mieście pod Górą św. Marcina, gościła delegacja z niemieckiego Guben. Pełniący obowiązki burmistrza tego miasta położonego na lewym brzegu Nysy Łużyckiej w kraju związkowym Brandenburgia Fred Mahro rozmawiał z zastępcą prezydenta Henrykiem Słomką Narożańskim oraz wiceprezesem Grupy Azoty Andrzejem Skolmowskim na temat gospodarczej współpracy obydwu miast.

  > więcej
więcej aktualności >