EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

      

            

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • II edycja konkursu „Tarnów pełen blasku”
  2014.12.18 14:26

  Serdecznie zapraszamy udziału w II edycji konkursu „Tarnów pełen blasku”. Domy, balkony, sklepy, firmy, biura, szkoły i przedszkola, a nawet ulice tarnowianie ozdabiają tysiącami świateł. Najpiękniejsze dekoracje świetlne chcemy nagrodzić. Do konkursu mogą być zgłaszane posesje, balkony, ogródki przyblokowe, placówki edukacyjne, witryny sklepowe, biura, siedziby firm i inne obiekty użyteczności publicznej położone w granicach administracyjnych miasta. Warunkiem uczestnictwa jest udekorowanie świetlnymi ozdobami w/w obiektów lub posesji oraz zgłoszenie do konkursu. Pula nagród rzeczowych wynosi ponad 6 tys. zł. Konkurs trwa od 15 grudnia 2014 r. do 16 stycznia 2015 r.

  > więcej
 • Puchar Starosty dla SOSW w Zbylitowskiej Górze
  2014.12.17 08:09

  To już po raz jedenasty Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tarnowie zorganizował Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Tarnowskiej Oświaty o Puchar Starosty Powiatu Tarnowskiego Romana Łucarza. W turnieju wystartowało sześć drużyn. W każdej drużynie w myśl regulaminu musiały grać dwie kobiety. Celem turnieju była integracja środowiska oświatowego oraz promowanie stylu zdrowego trybu życia. Turniej został przeprowadzony w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Tarnowie. Atmosfera turnieju od pierwszego gwizdka sędziego ,którym była Ewa Łabno, była bardzo sympatyczna, choć nie brakło elementów mocnego współzawodnictwa.

  > więcej
 • Bezpłatne szkolenia „DORADZTWO ZAWODOWE – OD DIAGNOZY DO EWALUACJI – PRAKTYCZNE WSPARCIE KADRY SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH”
  2014.12.16 09:31

  Centrum Strategii i Współpracy „INTERAKCJA” działając z upoważnienia Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej wspólnie ze Stowarzyszeniem „Wolna Przedsiębiorczość”, uprzejmie zaprasza na dwudniowe, bezpłatne szkolenia pt.: „DORADZTWO ZAWODOWE – OD DIAGNOZY DO EWALUACJI – PRAKTYCZNE WSPARCIE KADRY SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH” trzyosobowe zespoły ze szkół gimnazjalnych z terenów województwa małopolskiego. Proponowany termin szkolenia 18-19.12.2014 r. w Hotelu „TARNOVIA” ul. Kościuszki 10, 33-100 Tarnów.

  > więcej
 • III Tarnowska Gala Wolontariatu
  2014.12.12 09:34

  Podczas uroczystej gali wyróżnieni zostaną osoby działające w charakterze wolontariusza a najlepsi otrzymają statuetki Wolontariusz Roku 2014. III Tarnowska Gala Wolontariatu jest okazją do promowania altruistycznych postaw młodzieży szkolnej i dorosłych, którzy swoim zachowaniem i bezinteresowną pomocą mogą być wzorcem dla innych. Zapraszamy 15 grudnia, poniedziałek godz. 12.00 sala teatralna Pałacu Młodzieży. Patronat Honorowy – Prezydent Miasta Tarnowa, Patronat radiowy RDN Małopolska.

  > więcej
 • Tarnów edukacyjnie najlepszy w Polsce
  2014.12.10 13:35

  Tygodnik "Polityka" zabawił się w OECD i według stosowanych przez organizację kryteriów obliczył Indeks Jakości Życia w polskich miastach o statusie powiatu. Wygrała Warszawa, ale Rzeszów i Ostrołęka depczą jej po piętach. Aby obliczyć swój indeks redakcja oparła się na danych GUS i liczyła jakość życia według różnych kryteriów: warunków mieszkaniowych, dochodów na mieszkańca, dostępu do pracy, edukacji, służby zdrowia, jakości działania samorządów i przejawów społeczeństwa obywatelskiego oraz ogólne zadowolenie z życia.

  > więcej
 • Przygoda z przyrodą
  2014.12.10 12:53

  Jak uwrażliwić młodzież na przyrodę, rozwijając przy tym ich pasje i talenty? W jaki sposób efektywnie kształtować postawy proekologiczne od najmłodszych lat, a zdobytą wiedzę skutecznie wykorzystać w życiu codziennym? W odpowiedzi na te pytania powstał projekt edukacji ekologicznej „Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych”. Pasję przyrodników uczniowie będą odkrywać wspólnie z ambasadorką projektu – Beatą Pawlikowską, znaną podróżniczką i dziennikarką. Zgłoszenia są przyjmowane do 16 grudnia br.

  > więcej
 • XXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce"
  2014.12.10 12:15

  W dniach 3 - 4 czerwca 2015 r. w Wyszkowie, tradycyjnie w Boże Ciało, odbędzie się XXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce" popularyzujący polską twórczość słowno - muzyczną (piosenkę), oraz polskich autorów i kompozytorów tworzących w latach 60 i 70. W festiwalu zgodnie z tradycją i regulaminem wystąpi młodzież od lat 14, która w nowych aranżacjach będzie śpiewać ponadczasowe, wspaniałe piosenki, które młode pokolenie powinno dogłębniej poznać z racji ich piękna, walorów słowno muzycznych i wychowawczych wartości.

  > więcej
 • RAPORT - Kondycja psychiczna nastolatków w Tarnowie
  2014.12.09 14:45

  Tematem głównym XXV Miejskiej Konferencji Wychowawczej w dniu 3 grudnia 2014 r. było zdrowie psychiczne dzieci i dorosłych. Po raz pierwszy przedstawiono na niej raport oparty o badania ankietowe w tarnowskich gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Raport dotyczy kondycji psychicznej nastolatków, a jej badanie przeprowadzono wiosną 2014 roku. Obejmuje on następujące zagadnienia: depresja, radzenie sobie młodzieży ze stresem, poczucie własnej wartości oraz samoocenę własnego zdrowia psychicznego przez młodych ludzi.

  > więcej
 • DYKTANDO JĘZYKOWE - Konkurs języka angielskiego dla szkół gimnazjalnych
  2014.12.08 07:49

  Po raz kolejny XVI Liceum Ogólnokształcące imienia Armii Krajowej w Tarnowie organizuje konkurs języka angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z Tarnowa i jego okolic. Konkurs będzie miał formę dyktanda językowego bazującego na materiale znanych lektur z serii Penguin Readers. Pierwszy jego etap odbędzie się dnia 30 stycznia 2015 r. w szkołach macierzystych uczniów biorących w nim udział. Przedstawiciele szkół wyłonieni w tym etapie wezmą udział w finale, który odbędzie się w budynku organizatora konkursu – XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Tarnowie przy al. Solidarności 18 w dniu 13 marca 2015 r.

  > więcej
 • Warsztaty z języka niemieckiego „Die klassische Musik ist cool!”
  2014.12.08 07:46

  Podobnie jak w roku ubiegłym, w program „Tarnowskich Piątków Naukowych” włączył się Instytut Humanistyczny, który uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych proponuje „Piątki Humanisty” czyli udział w warsztatach językowych. Już po raz drugi w tym roku akademickim, Zakład Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach z języka niemieckiego „Deutsch ist cool”. 19 grudnia 2014 r., o godz. 16.30 wszystkie zainteresowane osoby będą mogły uczestniczyć w warsztacie „Die klassische Musik ist cool!” (warsztaty językowe odbędą się w budynku C, sala 302 na III piętrze).

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Nowi zastępcy i pełnomocnicy w Urzędzie Miasta Tarnowa

  Prezydent Roman Ciepiela zaprezentował nowe postaci i funkcje w magistracie. Poniżej notki biograficzne poszczególnych osób. 

  > więcej
 • Informacja prawna w tarnowskiej bibliotece - baza LEGALIS dla każdego!

  Studentów i aplikantów oraz wszystkich tych, którzy nie lubią korzystać z „papierowych” dzienników ustaw Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza do swoich placówek, gdzie bezpła­tnie można sko­rzy­stać z Systemu Informacji Prawnej LEGA­LIS w wersji online. Jest to świetne narzędzie do poruszania się po zmiennym systemie polskiego prawa, bo oprócz zbioru aktów prawnych, zawiera też kompleksowe orzecznictwo i komentarze.

  > więcej
 • Młodzi piłkarze z Tarnowa zagrają w finale Mistrzostw Polski!

  13 grudnia w Rzeszowie odbyły się eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U-14. Bardzo dobry występ zanotowali młodzi piłkarze Unii Tarnów z rocznika 2000, którzy awansowali do finału MMP U-14 w futsalu, wygrywając rywalizację w Rzeszowie, a rocznik 2001 wywalczył awans do turnieju barażowego.

  > więcej
 • Od nowego roku zmiany w niektórych rozkładach jazdy

  Od 1 stycznia 2015 r. zostaną wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy linii nr 12, 33, 48 i 210. Wprowadzenie zmian rozkładowych to efekt wniosków i propozycji pasażerów, Rad Osiedli oraz Urzędu Gminy Tarnów.

  > więcej
 • Komunikacja miejska w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku

  W Wigilię Bożego Narodzenia tj. w środę 24 grudnia 2014 r. autobusy tarnowskiej komunikacji miejskiej będą kursować według rozkładów jazdy na soboty. W pozostałe dni komunikacja miejska będzie obsługiwana zgodnie z typem poszczególnych dni. Szczegóły przedstawione są w tabeli.

  > więcej
 • Mali - wielcy Kolędnicy Misyjni

  Dzieci i młodzież uczą się ról i hymnu, a dorośli szyją stroje i organizują grupy, które chcą pomóc najmłodszym z dalekich krajów. Tak w parafiach diecezji tarnowskiej wyglądają ostatnie przygotowania do Kolędy Misyjnej.

  > więcej
 • Grupa Azoty rozpoczyna realizację nowej inwestycji wartej 320 mln zł

  Grupa Azoty podpisała umowę z niemiecką firmą Uhde Inventa-Fischer dotyczącą rozpoczęcia budowy nowej Wytwórni Poliamidu 6 w Tarnowie. Kontrakt obejmuje zakup licencji, projektu procesowego oraz urządzeń niezbędnych do realizacji inwestycji. Łączne nakłady inwestycyjne na to zadanie, w ramach których zawierana jest niniejsza umowa wynoszą 320 mln zł. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2016 r. Nowa inwestycja umożliwi wytwarzanie 80 tysięcy ton poliamidu rocznie.

  > więcej
 • Mechaniczne współpracują z Izbą Rzemieślniczą

  Zakłady Mechaniczne Tarnów zawarły kolejną umowę o współpracy w zakresie edukacji. Tym razem dotyczy ona kształcenia na poziomie szkoły zawodowej. Partnerem przedsiębiorstwa jest Centrum Szkół Zawodowych prowadzone przez Izbę Rzemieślniczą, Drobnej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie. Porozumienie dotyczy kształcenia w zawodach: operator procesów skrawania CNC, ślusarz, spawacz, frezer i tokarz. 

  > więcej
 • Radni dyskutowali o budżecie

  W debacie na temat przyszłorocznego budżetu Tarnowa udział wzięli przedstawiciele władz, radni oraz pracownicy Urzędu Miasta. Odbyła się ona w Sali Lustrzanej. Wprowadzenie do założeń jednego z głównych dokumentów miasta zaprezentował prezydent Roman Ciepiela. Projekt zakłada m.in., że ewentualne zwiększenie zadłużenia może być przeznaczone wyłącznie na cele rozwojowe i absorpcję środków zewnętrznych oraz ograniczanie wydatków bieżących. Dochody miasta wyniosą około 600 milionów złotych.

  > więcej
 • Dbaj o swój Dom - płać podatki w Tarnowie!

  W przypadku naszego miasta prawie 48% Twojego podatku dochodowego wraca do miejsca zamieszkania i zasila budżet miasta. Pracujesz, uczysz się i mieszkasz w Tarnowie, a jesteś zameldowany gdzie indziej? Nic straconego, możesz zdecydować na co zostaną przeznaczone Twoje podatki.

  > więcej
więcej aktualności >