EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

      

            

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Informator o pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Tarnowie już jest!
  2014.10.30 22:05

  W odpowiedzi na potrzeby rodziców i wychowawców przekazujemy Państwu informator, będący swego rodzaju kompendium informacji w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i młodzieży – przedstawia Krystyna Latała Zastępca prezydenta Miasta Tarnowa i dodaje: Jest on wynikiem współpracy wielu instytucji miejskich w ramach działań systemowych w zakresie wychowania i profilaktyki w Tarnowie. Informator to jednolity pod względem treści katalog podmiotów w Tarnowie świadczących usługi w obszarze szeroko pojętej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i młodzieży. Głównym jego zadaniem jest ułatwienie współdziałania pomiędzy rodzicami, nauczycielami i osobami, które zajmują się wychowaniem, a różnego rodzaju instytucjami na terenie Tarnowa.

  > więcej
 • Konkurs Plastyczny rozstrzygnięty!
  2014.10.29 13:57

  Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych w Tarnowie, będący jedną z trzech części całości I Tarnowskiego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim został przez Komisję Konkursową w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomiczno im. Józefa Piłsudskiego rozstrzygnięty (Józef Parys - przewodniczący, Anna Pojedyniec, Marta Marszalska, Dominika Krzyśko - członkowie).

  > więcej
 • XX-lecie V Liceum w Tarnowie
  2014.10.29 13:29

  Wśród tarnowskich szkół przybywa dostojnych jubilatów. 27 października 2014 roku V Liceum im. Janusza Korczaka w Tarnowie obchodziło XX-lecie swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele Księży Filipinów, następnie w Teatrze im. Ludwika Solskiego odbyła się gala jubileuszowa, w której, oprócz Dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów i absolwentów, uczestniczyli goście: Wiceminister Edukacji Pani Joanna Berdzik, Wicewojewoda Małopolski Pan Andrzej Harężlak, Małopolski Kurator Oświaty Pan Aleksander Palczewski, Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa Pani Krystyna Latała. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali medale za długoletnią pracę, nagrody Prezydenta Miasta i nagrody Dyrektora Szkoły.

  > więcej
 • Szkolenie w zakresie sposobów pomocy chorym na nowotwory krwi oraz ich rodzinom
  2014.10.28 11:07

  Stowarzyszenie „Kropla” serdecznie zaprasza na szkolenie w zakresie sposobów pomocy chorym na nowotwory krwi oraz ich rodzinom, które odbędzie się 5 listopada 2014 r. w godzinach od 17.00 do 19.00.w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum w Tarnowie przy ul. Warzywnej 3. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłaszanie uczestnictwa w szkoleniu po jednym przedstawicielu ze szkoły lub innej instytucji pod adresem kropla@kropla.okay.pl do dnia 3 listopada 2014 r. Należy podać: imię i nazwisko uczestnika szkolenia oraz nazwę i adres reprezentowanej szkoły lub innej instytucji. O udziale w szkoleniu decyduje termin zgłoszenia.

  > więcej
 • Obraz nr 9 dla Technikum nr 9 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie
  2014.10.28 10:45

  Wolontariusze Centrum Wolontariatu „Empatia” działającego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie przekazali 100 000 zł na budowę Hospicjum Via Spei w Tarnowie. Taką wysoką kwotę zebrano zaledwie w 19 miesięcy. Akcje charytatywne organizowane były na terenie sklepów i na placach przykościelnych regionu tarnowskiego. Dzięki setkom przepracowanych godzin i hojności darczyńców również tarnowska szkoła ma swój wkład w to niezwykle potrzebne i szlachetne przedsięwzięcie. W podziękowaniu za trud - Wolontariusze oraz ich Nauczyciele otrzymali w dniu 25 października 2014 na koncercie charytatywnym zespołu „Perfect” - obraz „Okruch wdzięczności”, namalowany przez artystę - malarza Wacława Onaka, przedstawiający kromkę chleba.

  > więcej
 • „Spielvormittage” - „Poranki z grami”
  2014.10.28 10:23

  Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie przy XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej zaprasza młodzież na niekonwencjonalne zajęcia z języka niemieckiego. „Spielvormittage” odbywają się z inicjatywy Instytutu Goethego w Krakowie i przy wsparciu organizacyjnym TIO oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Tarnów, a prowadzone są przez Panią Agnieszkę Juśko, opiekuna Centrum Bibliotecznego Instytutu Goethego, wiceprezes PSNJN - Oddział Tarnów oraz lidera języka niemieckiego TIO. Zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się 28 listopada. Zgłoszenia bezpośrednio u opiekuna Centrum.

  > więcej
 • Gimnazjum nr 9 z Klasami Sportowymi w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie wśród najlepszych małopolskich gimnazjów
  2014.10.28 10:12

  W dniu 21 października 2014 r. w ośrodku TERMA w Białce Tatrzańskiej podsumowano Małopolski System Współzawodnictwa Sportowego Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2013/2014. Wśród zaproszonych uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół, działaczy, przedstawicieli samorządów, reprezentanci – uczniowie Gimnazjum nr 9 z Klasami Sportowymi w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie oraz nauczyciel wf, trener lekkoatletyki mgr Jarosław Wałaszek odebrali wyróżnienie za zajęcie 4 miejsca we współzawodnictwie małopolskich gimnazjów – wśród 101 sklasyfikowanych gimnazjów.

  > więcej
 • Małopolscy „Maturzyści Na Sto Procent”
  2014.10.24 11:44

  Mamy szczególny powód do dumy i satysfakcji w związku z faktem, że w gronie jedenastu tegorocznych małopolskich „Maturzystów Na Sto Procent” znalazło się troje absolwentów naszych najlepszych liceów tj. I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego i III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania składam Dyrekcji, Gronu Profesorskiemu a przede wszystkim Aleksandrze Knot i Katarzynie Krzemińskiej uczennicom III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie oraz Piotrowi Przybyło uczniowi I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.

  > więcej
 • III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Pamięć nieustająca”
  2014.10.21 11:38

  Fundacja Ostoja przy Wiśle serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Pamięć nieustająca”. Konkurs, pod honorowymi patronatami: MEN, Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, IPN oraz instytucji samorządowych, naukowych, prasy, radia i telewizji. Adresatami konkursu są ambitni młodzi ludzie, których zainteresowania wybiegają poza wiedzę przyswajaną w ramach szkolnej podstawy programowej.

  > więcej
 • Salon poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
  2014.10.20 15:15

  Dwie ważne rocznice – 100 lat od wybuchu I wojny światowej i 70. rocznica Powstania Warszawskiego – sprawiły, że rok 2014 obchodzony jest w naszym mieście jako Rok Czynu Niepodległościowego. Z myślą o uczczeniu powstańczego czynu 1944 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie, we współpracy z tarnowskim Teatrem im. L. Solskiego, przygotowała Salon poezji K. K. Baczyńskiego zatytułowany „…ta młodość… jedna była czysta”. Poetycki wieczór odbędzie się w środę 29 października 2014 r. na Małej Scenie tarnowskiego Teatru (ul. Mickiewicza 4) o godz. 18,00.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • PTTK zaprasza na XII Sztafetę Pamięci Łowczówek – Zakliczyn 2014

  PTTK zaprasza na sztafetę z okazji 100. rocznicy wybuchu I Wojny Światowej

  > więcej
 • Doroczna kwesta na Starym Cmentarzu

  Tradycyjnie w Dzień Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym kwestarze pojawią się na Starym Cmentarzu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na renowacje zniszczonych i zabytkowych nagrobków.

  > więcej
 • MOPS pomoże przetrwać zimę

  Rozpoczęła się  „Akcja zima 2014” organizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie. Skierowana jest głównie do osób samotnych, chorych, niepełnosprawnych oraz niezaradnym życiowo. Z pomocy mogą skorzystać również rodzinny wielodzietne oraz o najniższych dochodach.

  > więcej
 • Komunikacja miejska w niedzielę 2 listopada 2014 r.

  W niedzielę 2 listopada 2014 r. wszystkie linie tarnowskiej komunikacji miejskiej kursują według rozkładów jazdy na dni świąteczne. Dodatkowo Tarnowski Organizator Komunalny uruchamia linie okolicznościowe (specjalne) C1, C2 i C5 odpowiednio do cmentarzy w Krzyżu, w Mościcach i w Klikowej. Na niektórych liniach będą obowiązywać zmiany tras.

  > więcej
 • Znamy nazwiska laureatów ósmej edycji Nagrody im. Tadeusza Tertila

  Podczas wspólnej uroczystej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego nagrodzono najlepsze prace licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie poruszające tematykę Tarnowa oraz regionu tarnowskiego. Wyróżnienia wręczyli starosta tarnowski Roman Łucarz, zastępca prezydenta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Światłowski.

  > więcej
 • Sernik z galaretką od wychowanków Zakładu Poprawczego, rysunki od przedszkolaków i akcja Flaga – nietypowe spotkanie z władzami Tarnowa

  To inicjatywa Stowarzyszenia Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca”. – Dziękując za objęcie patronatem prezydenta 3. Festiwalu Psychologii, w połączeniu z realizowaną przez nas szeroko pojętą ideą integracji i resocjalizacji, przychodzimy do władz miasta z ciastem wykonanym przez podopiecznych tarnowskiego Poprawczaka oraz rysunkami od dzieci. Mamy też wyniki ankiet przeprowadzonych podczas zakończonego niedawno kilkudniowego, psychologicznego wydarzenia – mówi prezes Stowarzyszenia Weronika Wrzesińska. – Mieszkańcy chcą więcej, festiwal trzeba kontynuować – taka jest większość opinii zamieszczonych w ankietach, które wypełniali członkowie poszczególnych zajęć warsztatowych. Co ciekawe, wzięli w nich udział zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Obserwujemy, że także i panów jest u nas coraz więcej – dodaje wiceprezes Sylwia Kopacz.

  > więcej
 • Szpital Szczeklika na ósmym miejscu w rankingu Rzeczpospolitej i Centrum Monitorowania Jakości

  To już 11 edycja tego najbardziej prestiżowego rankingu szpitali w Polsce, gdzie zaproszenie/ankieta wysyłana jest do ponad 1000 szpitali – zarówno publicznych, jak i prywatnych. - W ubiegłym roku zajęliśmy 20 pozycję i i wtedy wydawało się, że to już szczyt możliwości. Zresztą 10 lat temu, weszliśmy do pierwszej setki a pierwsza dziesiątka jawiła się jako niemożliwe do spełnienia marzenie – mówi dyrektor Marcin Kuta.

  > więcej
 • Mechaniczne drugie w rankingu „Rzeczpospolitej"

  Debiut i to od razu na pozycji wicelidera krajowego rankingu. Tarnowskie Zakłady Mechaniczne zajęły drugie miejsce w zestawieniu najbardziej innowacyjnych firm „Rzeczpospolitej". Stało się tak dzięki ponad dwukrotnemu zwiększeniu inwestycji w zakresie badań i rozwoju. Pierwsze miejsce zajął gdyński producent radiostacji i radiotelefonów Radmor, który jako główny dostawca łączności krótkofalowej dla polskiego wojska także reprezentuje sektor przemysłu obronnego.

  > więcej
 • Gaba Kulka - The Escapist Tour 2014

  Odważny, niespokojny, głęboko osobisty „The Escapist” muzycznie czerpie z klasyki lat siedemdziesiątych, nigdy nie tracąc z oczu współczesności. To pierwsza od pięciu lat, studyjna płyta Gaby Kulki, zawierająca autorski materiał, który artystka promować będzie jesienią serią koncertów. Jeden z nich odbędzie się w tarnowskim kinie Marzenie już 6 listopada.

  > więcej
 • Tarnów przykładem na konferencji Smart Citizen

  W Ambasadzie Francji w Warszawie odbyła się konferencja Smart Citizen dotycząca narzędzi i systemów ułatwiających codzienne życie w miastach. Tarnów był jednym z przykładów pionierskich rozwiązań.

  > więcej
więcej aktualności >