EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

   

       

 

 

 

  

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Akcja „Trenujemy dla Darcy'ego Warda”
  2015.10.06 07:33

  TRENUJEMY DLA DARCY’EGO WARDA - żużlowca, który uległ wypadkowi na torze. To hasło akcji sportowo - charytatywnej organizowanej przez klub XTREME FITNESS i posła Roberta Wardzałę. - Do udziału zaprosiliśmy również tarnowskie szkoły - mówi parlamentarzysta. W trzy kolejne poniedziałki: 12, 19 i 26 października, w godzinach 17.00 – 19.00, w klubie XTREME FITNESS (ul. Widok 29 w Tarnowie) organizowane będą wieczory treningowe w szczytnym celu. - Namawiać będziemy m.in. do przejechania dodatkowych 2 km na rowerku stacjonarnym, przebiegnięcia 2 km na bieżni, pobicia swojego rekordu na wiosłach lub wyciśnięcia swojej masy ciała 5 razy więcej na ławeczce olimpijskiej. Osoby odwiedzające Klub zachęcać będziemy do dobrowolnej dotacji na ratowanie zdrowia Darcy'ego Warda - mówi szef klubu Łukasz Dojka.

  > więcej
 • V Mała Olimpiada Ekologiczna
  2015.10.05 07:59

  W dniu 29 września 2015 r. w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie odbyła się V Mała Olimpiada Ekologiczna. Wzięły w niej udział pięcioosobowe reprezentacje Niepłatnej Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz szkół nr 11, 14, 15, 17 i 18.

  > więcej
 • Wykład dra Dariusza Gorajczyka z krakowskiego IPN na temat „Fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego”
  2015.10.05 07:54

  28 września świętowaliśmy 76. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Stanęliśmy przed Grobem Nieznanego Żołnierza, by wspólnie z Żołnierzami Armii Krajowej, ich rodzinami i zaproszonymi gośćmi oddać hołd Tym, dla których idea niepodległości Polski była najważniejsza. Kontynuacją rocznicowych uroczystości będzie wykład dra Dariusza Gorajczyka z krakowskiego IPN, na temat „Fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego”, który odbędzie się w dniu 8 października 2015 r. w auli MCDN ODN w Tarnowie, ul. Nowy Świat 30, w godz. od 13 – 15. Zgłoszenia proszę kierować do sekretariatu XVI LO nr tel. 14 688 90 55.

  > więcej
 • III Bieg Integracyjny „Razem do celu”
  2015.10.05 07:47

  Stowarzyszenie „To, co wspólne” i Szkoła Podstawowa nr 9 z klasami integracyjnymi serdecznie zapraszają uczniów klas integracyjnych tarnowskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w III Integracyjnym Biegu „Razem do celu”, który odbędzie się w ramach XXIV Tarnowskiego Biegu Leliwitów o Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego w dniu 11 października 2015 roku (niedziela) godz. 12.30.

  > więcej
 • Kampania społeczna pn. „Nie daj się dopalić!”
  2015.09.29 14:37

  Na mocy umowy nr WZP-RPS.8122.48.2.2015 zawartej z gminą miasta Tarnowa, jako wykonawcy Kampanii Społecznej pn. „Nie daj się dopalić!” realizowanej na terenie miasta Tarnowa zwracam się z prośbą włączenie się szkół i placówek oświatowych w proces rekrutacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych na terenie miasta Tarnowa do niniejszego przedsięwzięcia. Zwracam się z prośbą o przekazanie niniejszej informacji do pedagogów szkolnych oraz wychowawców, którym nie jest obojętny problem przeciwdziałania skutkom używania przez tarnowską młodzież, niekontrolowanych na poziomie legislacyjnym, środków psychoaktywnych powszechnie zwanych dopalaczami. Termin zgłaszania szkół/uczniów mija 7 października 2015 r.

  > więcej
 • Jubileusz Zespołu Szkół Plastycznych
  2015.09.25 07:38

  W dniach 25-26 września 2015 r. Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie będzie świętował Jubileusz 70-lecia Liceum Plastycznego i 40-lecia Policealnego Zawodowego Studium Plastycznego. Temu wyjątkowemu spotkaniu społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości towarzyszyć będą liczne wydarzenia artystyczne.

  > więcej
 • Małopolska Noc Naukowców (25 września 2015 r.)
  2015.09.24 08:24

  Nocne pokazy, warsztaty, prezentacje, konkursy, wykłady i inne atrakcje czekają na wszystkich miłośników nauki w kilku miastach Małopolski. I tym razem organizatorzy wydarzenia przygotowali atrakcyjny program dla miłośników nauki. Małopolska Noc Naukowców już na stałe wpisała się w kalendarz małopolskich imprez naukowych, ciesząc się rosnącą z roku na rok popularnością wśród uczestników i stając się jedną z największych Nocy w Europie. Tej jedynej Nocy naukowcy odejdą od swoich codziennych obowiązków i procedur, aby bawić się wspólnie z młodymi uczestnikami wydarzenia. Każdy będzie mógł się przekonać, iż nauka jest niezwykle pasjonująca i ciekawa. Dziś będzie to zabawa, ale jutro może to być sposób na naprawdę interesujące życie!

  > więcej
 • 76. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
  2015.09.24 07:46

  Żołnierze Armii Krajowej Koła Tarnów i Dyrektor XVI Liceum Ogólnokształcącego im. AK w Tarnowie mają zaszczyt zaprosić na uroczystość 76. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i uroczyste ślubowanie na sztandar uczniów XVI LO im. AK, która odbędzie się 28 września 2015 r.

  > więcej
 • Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej
  2015.09.21 15:20

  Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej już po raz czwarty organizują Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej (KWOiE) – konkurs przedmiotowy z wiedzy o społeczeństwie dla gimnazjalistów z województwa małopolskiego. W ramach Konkursu uczniowie nie tylko rozwiązują testy (dotyczące m.in. samorządu lokalnego), lecz także planują i przeprowadzają badania, w ramach których diagnozują lokalne problemy oraz opracowują propozycję ich rozwiązań, a także zespołowo wypracowują pomysł na swój pierwszy biznes. Laureaci Konkursu są zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego w zakresie przedmiotów historia-wos, a także otrzymują maksymalną liczbę punktów w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

  > więcej
 • Festiwale Owoców i Warzyw oraz Słoików Świata
  2015.09.21 14:50

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalach Owoców, Warzyw i Słoików Świata w dniu 25.09.2015 r. oraz do zwiedzenia nowo otwartego Muzeum Słoików Świata w Muzeum Techniki i Przemysłu w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W ramach II edycji Festiwali Owoców, Warzyw i Słoików Świata zapraszamy na swoistą międzynarodową ucztę smakową, przetworów zawartych nie tylko w słoikach. Szersze informacje o festiwalach znajdują się na stronach www.owoceiwarzywa.org oraz www.muzeumsloikow.org.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Więcej o wolontariacie

  Promowanie idei wolontariatu oraz pomoc w kontaktach pomiędzy instytucjami publicznymi a wolontariuszami to niektóre z zadań, jakie postawili przed sobą organizatorzy otwartego niedawno Tarnowskiego Centrum Wolontariatu. 

  > więcej
 • Święto seniorów

  - W Tarnowie zaproponowaliśmy określenie „senior” dla osób powyżej 55 roku życia. Ponieważ ja mam tę datę już za sobą,  swobodnie mogę powiedzieć: „Witam was koleżanki i koledzy!” – tak Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa, przywitał uczestników Tarnowskiego Dnia Seniora, który odbył się dziś w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób.

  > więcej
 • Spotkanie piątej kolejki

  Emocjonująco zapowiada się mecz zawodników tarnowskiego Stowarzyszenia Piłki Ręcznej z zespołem Viretu Zawiercie. Seniorzy swoje ligowe spotkanie w ramach piątej kolejki pierwszej ligi rozegrają w sobotę, 10 października, w hali widowiskowo-sportowej "Jaskółka". Początek o godz. 18:00.

  > więcej
 • Doraźne remonty w mieście

  Remontami doraźnymi objęto w ostatnich dniach kolejne ulice w mieście. Prace wykonano w rejonie m.in.:  ul. Targowej, ul. Akacjowej, os. Legionów, ul. Ujejskiego, ul. Starodąbrowskiej, ul. Monopolowej, ul. Lelewela, ul. Braci Saków. Na dzisiaj, 8 października, zaplanowano remont masą na gorąco ul. Jana Pawła II, Rzeszowskiej i Chemicznej.

  > więcej
 • Bieg Leliwitów 11 PAŹDZIERNIKA

  Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę, 11 października, odbędzie się Tarnowski Bieg Leliwitów. Uczestnicy rywalizować będą na dwóch dystansach: 10 km w biegu głównym oraz 2,5 km w biegu masowym. Początek imprezy o godzinie 13:30. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów.

  > więcej
 • „Sekret” na mościckiej scenie

  Premierą spektaklu „Sekret” zainaugurowano działania programu PaT w Małopolsce dotyczącego rówieśniczej profilaktyki uzależnień. W castingach do spektaklu wzięło udział blisko 200 osób ze szkół z Tarnowa i okolic. 

  > więcej
 • Nowe autobusy na ulicach miasta

  Pięć ekologicznych autobusów polskiej firmy Solaris wyjedzie na tarnowskie ulice w pierwszej połowie grudnia. Dzisiaj, 7 października, w budynku Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego umowę w tej sprawie podpisali prezydent Roman Ciepiela, prezes Jerzy Wiatr oraz Andrzej Sienkiewicz, przedstawiciel Solaris. 

  > więcej
 • Ulica Warsztatowa jednak przejezdna

  Wbrew wcześniejszym informacjom przekazanym miastu przez PKP, ruch w rejonie ul. Warsztatowej odbywać się będzie bez zakłóceń. Dzisiaj, 7 października, miały zostać wznowione prace prowadzone przez kolejarzy, związane z przebudową podziemnej infrastruktury technicznej oraz modernizacją układu drogowego w tym rejonie. Pierwotnie założono, że ruch dla pojazdów prowadzący od ul. Warsztatowej do ul. Kochanowskiego zostanie wstrzymany. Jak poinformował Zarząd Dróg i Komunikacji ul. Warsztatowa jest jednak przejezdna. O tym, kiedy i czy w ogóle ulica ta zostanie wyłączona z ruchu, miasto ma zostać powiadomione przez przedstawicieli kolei bez zbędnej zwłoki. 

  > więcej
 • Mieszkańcy kształtują przestrzeń

  Można już głosować na wybrany projekt za pomocą Platformy Aktywności Obywatelskiej, która ruszyła w sierpniu. Głosowanie potrwa do 18 października.

  > więcej
 • Konkurs na zagospodarowanie „Owintaru”

  Jeszcze tylko do 7 października można składać oferty na konkurs „Tarnów-Nowe Miasto”. Konkurs polega na opracowaniu koncepcji zagospodarowania południowo-zachodniej części śródmieścia Tarnowa, w tym poprzemysłowego terenu byłego zakładu „Owintar”. Obszar ten nie jest jednak własnością miasta i to, czy koncepcja doczeka się realizacji, w dużej mierze zależeć będzie od właścicieli terenów, które są objęte projektem. 

  > więcej
więcej aktualności >