EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

                      

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Wsparcie w ramach lokalnego programu wyrównywania szans edukacyjnych uczniów „Pierwszy dzwonek”

2014.09.17 10:35

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa uprzejmie informuje, że wsparcie w ramach lokalnego programu wyrównywania szans edukacyjnych uczniów „Pierwszy dzwonek”, może zostać przyznane uczniowi, jeżeli wnioskodawca w terminie od 18 do 30 lipca 2014 r. złożył w Urzędzie Miasta Tarnowa poprawnie wypełnioną deklarację oraz przedłoży w terminie do dnia 15 października 2014 r. w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa, ul. Mickiewicza 2, pok. nr 12, łącznie następujące dokumenty: oświadczenie o wydatkowaniu przyznanego wsparcia według wzoru jak załącznik do regulaminu, wypełnione na każdego ucznia oddzielnie, oryginały dowodów zakupu (faktura VAT lub rachunek wystawione imiennie na ucznia lub wnioskodawcę, lub paragon), zaświadczenie ze szkoły potwierdzające status ucznia danej szkoły ze wskazaniem klasy do której uczeń uczęszcza i oświadczenie o sposobie wypłaty wsparcia: w formie gotówkowej lub w formie przelewu na rachunek bankowy.

> więcej

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Konferencja „Świętujemy w Tarnowie 25-lecie Konwencji o prawach dziecka”
  2014.09.22 15:31

  W bieżącym roku mija 25-ta rocznica przyjęcia Konwencji o prawach dziecka, której towarzyszyć będą uroczyste obchody na całym świecie. Również w Polsce. I również w Tarnowie. W imieniu Stowarzyszenia Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca” mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wspólne świętowanie w Tarnowie 25-lecia Konwencji o prawach dziecka, które odbędzie się w ramach inauguracji 3. Tarnowskiego Festiwalu Psychologii i Rozwoju Osobistego w formie Konferencji w dniu 8 października 2014 w Sali Lustrzanej w Tarnowie w godzinach 11:00-13:00.

  > więcej
 • Żyj nie byle jak, żyj świadomie, czyli 3. Tarnowski Festiwal Psychologii i Rozwoju Osobistego coraz bliżej
  2014.09.22 15:29

  Psychoterapeuta Leszek Kapler powiedział: O naszym rozwoju nie decyduje rodzaj zdarzeń, które nas spotykają, tylko nasza postawa wobec nich, zwłaszcza taka, która nastawiona jest na współdziałanie z procesem życia, odczytywanie jego wskazań, wykorzystywanie doświadczeń do uczenia się, wzmacniania i budowania siebie. Rozwój zdaje się więc jest nieubłagalny, możemy jedynie spowalniać lub przyspieszać jego tempo. 8 października rusza 3. Festiwal Psychologii w Tarnowie, podczas którego chcemy pokazać jak mądrze i świadomie żyć. Cieszyć się z każdej chwili, doceniać ludzi, wyciągać wnioski z lekcji życia.

  > więcej
 • Nowa edycja projektu „Nauczyciel przyszłości - edycja 2”
  2014.09.19 09:34

  Ogólnopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie zaprasza do udziału w nowej edycji projektu „Nauczyciel przyszłości - edycja 2”. Celem projektu „Nauczyciel przyszłości - edycja 2” jest dostarczenie i rozszerzenie umiejętności wykorzystywania nowych technologii w dydaktyce przez 1000 nauczycieli w okresie od 01.08.2013 r. do 30.06.2015 r. Mają one przygotować do efektywnego nauczania z wykorzystaniem nowych możliwości, jakie oferują, techniki multimedialne. Posiadając niezbędne doświadczenie, jesteśmy w stanie zaoferować unikalną tematykę szkoleń, uwzględniającą, najważniejsze aspekty wykorzystania narządzi informatycznych w praktyce dydaktycznej. Wszystkie szkolenia projektu „Nauczyciel przyszłości -edycja 2” dofinansowane są. w 50%. Rekrutacja trwa tylko od 29 września do 13 października 2014 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  > więcej
 • Światowy Tydzień Zwierząt w Tarnowie (28 września – 5 października 2014 r.)
  2014.09.19 08:44

  Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie i Centrum Wolontariatu „Empatia” zapraszają do udziału w obchodach Światowego Tygodnia Zwierząt w Tarnowie, które odbędą się w dniach 28 września – 5 października 2014 r.

  > więcej
 • Konkurs debat oksfordzkich dla szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego
  2014.09.19 08:21

  Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie zaprasza nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego do udziału w konkursie debat oksfordzkich. Celem debat jest inicjowanie merytorycznej dyskusji wśród młodzieży oraz wzrost świadomości na temat stosunków międzynarodowych oraz polskiej polityki zagranicznej. Tezy do dyskusji będą dotyczyły aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 października 2014 r. do godziny 16.00.

  > więcej
 • Obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego
  2014.09.17 09:56

  Przed 75 laty, 27 września 1939 r. rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Jego dziełem było nie tylko podjęcie otwartej walki w ramach akcji „Burza”, ale stworzenie siły moralnej i niepodległościowej tradycji, która pozwalała wierzyć w wolną i niepodległą Polskę. Na rocznicowe spotkanie pokoleniowe, które rozpocznie sie Mszą Św. w Bazylice Katedralnej o godz. 12.00, dnia 27 września 2014 r. zapraszają, Żołnierze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Zastępca Prezydenta miasta Tarnowa, oraz Społeczność XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej.

  > więcej
 • Zbiórka na Społeczny Fundusz Pomocy (wrzesień-listopad 2014)
  2014.09.16 12:22

  Zarząd Rejonowy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tarnowie ul. Rogoyskiego 2, zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki na Społeczny Fundusz Pomocy w okresie od września do 30 listopada 2014 r. Akcję popiera Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa Pani Krystyna Latała. Zbiórka w pięćdziesięciu procentach przeznaczona jest na zapomogi dla najbardziej potrzebujących uczniów danej szkoły. O formie i wysokości tej pomocy decyduje w indywidualnych sprawach Dyrektor Szkoły. Pozostałe 50% środków rozdysponowane zostanie dla osób starszych, samotnych, obłożnie chorych i dla osób, które nie ze swej winy zostały pozbawione środków do życia.

  > więcej
 • Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Centrum Wspierania Rozwoju” w Tarnowie
  2014.09.16 11:28

  Z dniem 1 września 2014 r. rozpoczęło działalność Centrum Wspierania Rozwoju - pierwsza w Tarnowie niepubliczna poradnia psychologiczno- pedagogiczna. Działania Centrum skierowane są przede wszystkim do dzieci przedszkolnych i w pierwszym etapie edukacyjnym, nie ograniczają sie jednak wyłącznie do tej grupy wiekowej. W ofercie Centrum ma wsparcie dla gimnazjalistów a nawet dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dla rodzin.

  > więcej
 • Wyniki konkursu pt. „WYMYŚL PROSZĘ CHOĆBY DZIŚ JAK NA IMIĘ MA TEN MIŚ”
  2014.09.15 14:45

  Informujemy, że konkurs pt. „Wymyśl proszę choćby dziś, jak na imię ma ten miś” został zakończony a maskotce Branżowej Organizacji Odzysku S.A. nadano imię: SORTUŚ. Zgodnie z przesłaniem konkursu imię misia kojarzy nam się z selektywną zbiórką odpadów. SORTUŚ będzie nam towarzyszył we wszystkich przedsięwzięciach z zakresu edukacji ekologicznej i pomagał propagować idee selektywnej zbiórki odpadów.

  > więcej
 • Konkurs „EKOPLACÓWKA – ZIELONY ZAKĄTEK III”
  2014.09.15 12:48

  Informujemy, że rusza konkurs jesienny dla Szkół Podstawowych i Przedszkoli. Branżowa Organizacja Odzysku S.A. w Tarnowie bazując na długoletnim doświadczeniu pragnie wykorzystać fakt, iż taka forma przekazu wiedzy ekologicznej odnosi pozytywne skutki w aktywizacji dzieci do właściwego postępowania wobec środowiska. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na EKOPLACÓWKĘ jako przykład ekologicznej postawy dbałości o środowisko.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Prezydent z mieszkańcami znów na czacie

  Już w najbliższy poniedziałek, 29 września, kolejny czat z prezydentem. O sprawach Tarnowa, z mieszkańcami, rozmawiać będzie Henryk Słomka – Narożański. Początek o godzinie 16.00.

  > więcej
 • Tarnowscy nauczyciele nauczą się programowania

  W najbliższy weekend Centrum Edukacji i Kreacji Cyfrowej FABRYKA PRZYSZŁOŚCI inauguruje jesienny cykl szkoleń i warsztatów, które przybliżą tarnowianom i mieszkańcom subregionu tarnowskiego tajniki kodowania obrazowego z wykorzystaniem programu SCRATCH. Pierwsze zajęcia adresowane są do nauczycieli. 

  > więcej
 • Tarnowski policjant znów na podium w kolarstwie

  W oddalonym o ponad 500 km od Tarnowa Obiszowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Jako jedyny reprezentant naszego regionu na starcie pojawił się zawodnik KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike Team Maksymilian Gierach. Tym razem jednak reprezentował on Komendę Miejską Policji w Tarnowie w Mistrzostwach Polski Policjantów w kolarstwie górskim, które były jedną z konkurencji Mistrzostw Polski w Maratonie. Pomimo trudów związanych z podróżą Maksymilian nie zawiódł i został drugim wicemistrzem Polski Policjantów.

  > więcej
 • Wieczór Komedii Improwizowanej w ramach Małopolskich Improwizacji Scenicznych

  „Wieczór Komedii Improwizowanej” to dobrze znany tarnowskiej publiczności spektakl składający się z krótkich improwizowanych gier i piosenek. W trakcie przedstawienia nieokiełznanym w tworzeniu żartów improwizatorom z Grupy AD HOC wtórować będzie niezawodna widownia, decydująca o miejscach akcji, postaciach i relacjach między nimi, o emocjach i nastrojach panujących na scenie, czy też o głównych wątkach tworzonych na bieżąco skeczów. 

  > więcej
 • Uwaga, intensywne opady deszczu

  Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego Nr 81 wydanego dnia 21.09.2014 o godz. 09:40.

  > więcej
 • Tarnów kluczem do sukcesu

  Tarnów jest coraz bardziej obecny w branżowej prasie dla ludzi biznesu i inwestorów. Tym razem w miesięcznikach „Business & Opportunities” i „Business in Poland” znalazły się obszerne wywiady z prezesem Tarnowskiego Klastera Przemysłowego (TKP) Rafałem Działowskim.

  > więcej
 • Sportowa jesień w Tarnowie

  W najbliższym czasie tarnowski kalendarz sportowy obfitował będzie w wiele ciekawych wydarzeń. Już w najbliższą niedzielę (21 września) odbędą się finał XX edycji Pucharu Tarnowa MTB oraz Rodzinny rajd Rowerowy. Październik to tradycyjnie już Tarnowski bieg Leliwitów, a w listopadzie odbędzie się Bieg Sokołów z okazji Święta Niepodległości.

  > więcej
 • Mistrzostwo Europy i występ na „Narodowym” na koniec świetnego sezonu lekkoatletów KU AZS PWSZ w Tarnowie

  Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu lekkoatletycznego w Polsce. Był to kolejny bardzo udany i obfitujący w medale sezon dla zawodników sekcji lekkoatletycznej Klubu Uczelnianego AZS działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

  > więcej
 • Talia od śmiechu do płaczu

  18 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Talia została wzbogacona o cztery spektakle towarzyszące - wśród nich zobaczymy "Marzenie Nataszy" z Teatru Jaracza w Łodzi, „Wysocki. Powrót do ZSRR” oraz tarnowski "Jakobi i Leidental". W nieco odmiennej konwencji - tym razem spektaklu plenerowego, wykorzystującego elementy tańca z ogniem i oczywiście niepozbawionego sporej dawki humoru - będzie spektakl "Płonące laski 4" wystawiony 27 września na tarnowskim rynku.

  > więcej
 • Nauka wychodzi na zdrowie

  Czas oczekiwania na realizację gwarantowanych świadczeń zdrowotnych wzrósł od początku roku o sześć dni. Jak wynika z raportu Barometru Fundacji Watch Health Care jednym z najpoważniejszych problemów jest ograniczony dostęp do lekarzy specjalistów. Okazja do skorzystania z ich porad bez długiego oczekiwania będzie już 19 września w Państwowej Wyższej szkole Zawodowej w Tarnowie. Podczas Otwartego Dnia Zdrowia z Centrum Zdrowia Tuchów zaplanowano obszerny blok bezpłatnych badań i konsultacji.

  > więcej
więcej aktualności >