EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

   

       

 

 

 

  

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

2015.04.28 12:33

Prezydent Miasta Tarnowa i Starosta Tarnowski serdecznie zapraszają na uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja, które odbędą się 3 maja 2015 r. w Bazylice Katedralnej, pod Grobem Nieznanego Żołnierza i w Parku Strzeleckim.

> więcej

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • TWÓRCZE SPOTKANIA W TARNOWSKIM PLASTYKU (9-10.05.2015 r.)
  2015.05.05 07:45

  Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie w dniach 9-10 maja 2015 r. w godz. 9.00-15.00 zaprasza wszystkich chętnych do udziału w licznych atrakcjach organizowanych pod hasłem „Twórcze spotkania w tarnowskim Plastyku” w ramach ogólnopolskiej akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach plastycznych, prezentacjach, przedstawieniach, wykładach oraz zabawach plastycznych dla całych rodzin.

  > więcej
 • Niepełnosprawny i pełnosprawny - czy są bariery, czy są obawy - happening na placu Sobieskiego
  2015.05.04 12:18

  We wtorek 5 maja od 10.00 do 13.00 Plac Sobieskiego w Tarnowie zamieni się w wyjątkowe miejsce spotkania z osobami niepełnosprawnymi. Na placu pojawi się także "tor przeszkód", każdy będzie mógł wsiąść na wózek, aby przekonać się, że jazda nim i np. pokonanie schodów wcale nie jest łatwe. Od niewidomych, niesłyszących i osób poruszających się na wózku będzie można dowiedzieć się jak łatwo im pomóc, gdy spotkamy się na ulicy, a jakich błędów unikać. Uczestnicy spotkania, przechodnie i uczniowie szkół podstawowych, otrzymają ulotki z praktycznymi wskazówkami jak pomagać „z głową” oraz broszury „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”.

  > więcej
 • PODSUMOWANIE IX FORUM EUROPEJSKIEGO SZKÓŁ ZIEMI TARNOWSKIEJ
  2015.05.04 08:53

  „Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej” to przedsięwzięcie zainicjowane w 2007roku przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie oraz Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego Czesława Siekierskiego. Uczestnicy konkursu, w którym uczniowie z Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego mogą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii i bieżących spraw Unii Europejskiej, a także umiejętności z języka angielskiego oraz niemieckiego. Konkursowi od lat towarzyszą imprezy dodatkowe m.in. Festiwal Europejski, podczas którego uczniowie prezentują wybrane kraje Unii Europejskiej, konkursy językowe, pojawiają się występy szkolnego kabaretu, a także prelekcje przygotowane przez specjalistów z różnych dziedzin życia. IX Forum odbyło się w dniu 28 kwietnia 2015 r. w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. W konkursie wzięło udział 46 uczniów z 21 szkół tarnowskich i regionu tarnowskiego.

  > więcej
 • Turniej piłki siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa
  2015.05.04 07:51

  Zakład Wychowania Fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie serdecznie zaprasza do udziału w Turnieju piłki siatkowej dla dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych Miasta Tarnowa organizowanego w dniu 8 maja 2015 r. przy okazji Dnia Otwartego Funduszy Europejskich. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja 2015 r.

  > więcej
 • DOTACJE DO LIKWIDACJI PIECÓW WĘGLOWYCH
  2015.04.29 09:54

  Aby poprawić jakość powietrza Urząd Miasta Tarnowa przygotowuje wniosek o dofinansowanie ze środków zewnętrznych działań mieszkańców związanych z ograniczaniem „niskiej emisji”. Zachęcamy wszystkich tarnowian, posiadających w swoich domach piece na paliwo stałe (węgiel, drewno) do skorzystania z dotacji i zmiany sposobu ogrzewania na proekologiczny. Dotacje można otrzymać na działania polegające na likwidacji indywidualnych kotłowni lub pieców węglowych oraz zastąpienie ich ogrzewaniem proekologicznym (np. gazowym, elektrycznym, pompą ciepła, podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej). Deklaracje prosimy składać w Urzędzie Miasta, w terminie do 15 maja 2015 r. Zachęcamy potencjalnych beneficjentów do zapoznania się z ofertą programów pomocowych i skorzystania z możliwych form wsparcia. Więcej informacji oraz wyjaśnień można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska UMT przy ul. Nowej 4, tel. 14 68 82 865 lub 14 68 82 872.

  > więcej
 • FINAŁ XVII MIĘDZYNARODOWEGO i XX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO – AKADEMIA POEZJI TARNÓW 2015
  2015.04.27 12:40

  W dniach 16.04.2015 – 19.04.2015 r przebywała w Tarnowie młodzież wraz z opiekunami uczestnicząc w XVII Miedzynarodowym I XX Ogólnopolskim Konkursie Recyatatorskim. Głównymi organizatorami Konkursów było Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej, które jest Partnerem Miasta Tarnowa w realizacji zadania publicznego z zakresu Edukacji oraz Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Tarnowie. Patronat nad konkursami będąc również jego głownymi sponsorami byli: Prezydenta Miasta Tarnowa, Grupa AZOTY SA.

  > więcej
 • Konkurs na najpiękniejszą pocztówkę dla autora
  2015.04.27 12:18

  Z okazji zbliżającego się Festiwalu Literatury dla Dzieci organizatorzy zapraszają dzieci z całej Polski do wzięcia udziału w niezwykłym konkursie. Stwórzcie pocztówkę dla jednego z autorów goszczących na festiwalu, a my przekażemy mu Waszą korespondencję. Możecie podziękować za dotychczasowe książki, napisać za co je lubicie, pozdrowić, a nawet poprosić go o następne. Napiszcie, jakie chcielibyście najbardziej. Do wygrania są wspaniałe zestawy książkowe. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 8 maja 2015 r.

  > więcej
 • „Akcja WOŚP - Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste!”
  2015.04.27 12:04

  Uczniowie kl. II B Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie wraz z wychowawczynią panią B. Wajdą wsparli działania „Akcja WOŚP - Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste!”. Nasza grupa pojawiła się na dworcu PKP w Tarnowie 15 kwietnia 2015 r. i jako jedyni przedstawiciele tarnowskich szkół dzielnie i z zapałem przystąpiła do działania. Na przygotowanych przez siebie stanowiskach uczyli i przekazywali informacje dotyczące pierwszej pomocy podróżnym przebywającym na dworcu kolejowym. Wykorzystywali do tego fantomy przekazane naszej szkole przez WOŚP.

  > więcej
 • Nasze miejsce na ziemi
  2015.04.27 11:49

  „Nasze miejsce na ziemi” - pod takim hasłem w miniony piątek odbyło się międzypokoleniowe spotkanie nauczycieli rodziców i tarnowskich Seniorów z Przedszkola Publicznego nr 31 oraz zaprzyjaźnionych organizacji z Przedszkolem Publicznym nr 31. W serdecznej i ciepłej atmosferze spotkali się Seniorzy z Klubu „Pogodna Jesień”, Uniwersytetu III Wieku przy PWSZ, oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego. Gośćmi honorowymi tej niecodziennej imprezy były: Pani profesor Maria Szyszkowska oraz Pani Ewa Kozłowska, której poezje były dopełnieniem filozoficznych dywagacji Pani Profesor.

  > więcej
 • Deutsch ist cool – warsztaty językowe dla uczniów
  2015.04.20 08:31

  Zakład Filologii Germańskiej PWSZ w Tarnowie zaprasza uczniów indywidualnie oraz grupy zorganizowane z nauczycielami na warsztaty „Deutsch ist cool”, mające na celu popularyzowanie nauki języka niemieckiego. Na zajęciach tych uczniowie będą mieć okazję do poszerzenia, utrwalenia i sprawdzenia swojej znajomości języka niemieckiego oraz wiedzy o kulturze niemieckiej. Temat warsztatów kwietniowych, które odbędą się w piątek 24 kwietnia o godz. 16.30 (budynek B, sala 024), brzmi „Die großen Deutschen”.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Zdrowie w rękach kobiet

  Pod hasłem „Dbam o siebie – to mądre i modne” Szpital im. Szczeklika rozpoczął realizację cyklu szkoleń i warsztatów dla młodych kobiet. Kursem objętych zostanie ok. 4 600 uczennic szkół średnich w Tarnowie i powiecie tarnowskim oraz studentek tarnowskich uczelni. Celem projektu jest uświadomienie młodemu pokoleniu wpływu nawyków życiowo-żywieniowych na płodność, przebieg ciąży oraz zdrowie i życie dzieci. Zajęcia mają także rozwinąć wiedzę w zakresie profilaktyki (np. zasad samobadania piersi) i zapobiegania chorobom nowotworowym. Wykłady prowadzone są przez lek. med. Juliusza Kacalskiego, ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego „starego” szpitala. 

  > więcej
 • Prezydent pokonuje bariery

  Spotkanie zorganizowane na placu Sobieskiego przez Stowarzyszenie Medycyna Polska miało na celu przełamanie barier i lęków w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi. Można było wsiąść na wózek inwalidzki i próbować pokonać przeszkody, z jakimi muszą się borykać niepełnosprawni. - W mieście jest wiele elementów, które wymagają pilnych zmian. Wiele w tym zakresie zrobiliśmy, ale to proces, który trwa - mówił prezydent Roman Ciepiela, który także wsiadł na wózek, by osobiście przekonać się, z czym zmagają się niepełnosprawni.

  > więcej
 • Mistrzostwa Polski w Tarnowie

  Na sztucznej ścianie wspinaczkowej hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbędą się 9 maja Mistrzostwa Polski w wspinaczce na czas. Udział w mistrzostwach potwierdzili już najlepsi zawodnicy w kraju. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla dzieci i młodzieży, które w ramach zajęć i zawodów Fun & Climb będą mogły bezpłatnie skorzystać z możliwości wspinaczki na ściance PWSZ.

  > więcej
 • Sukces młodych piłkarzy

  Piłkarze reprezentujący MUKS 1811 zajęli 6 miejsce w kategorii wiekowej U-10 podczas ogólnopolskiego finału XV edycji turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Turniej odbył się w Warszawie na boiskach Legii, Agrykoli i na Stadionie Narodowym.

  > więcej
 • Tarnowianin w zarządzie PZM

  Rafał Kiwior, promotor kartingu i organizator imprez motoryzacyjnych, został powołany do Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego. Będzie pełnił funkcję przewodniczącego Okręgowej Komisji Kartingowej.

  > więcej
 • Sportowa niedziela na „Marcince”

  Spacery Nordic Walking oraz wspólne bieganie czekają na tarnowian, którzy 10 maja pojawią się na Górze św. Marcina. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów. Po treningu organizatorzy zapraszają na spotkanie przy herbatce i świeżych drożdżówkach.

  > więcej
 • Spartakiada niepełnosprawnych

  Ponad 200 osób wzięło udział w XI Spartakiadzie Integracyjnej Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy razem” zorganizowanej w Brzesku przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja”. Impreza odbywała się w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, które organizuje Tarnów.

  > więcej
 • Muzyka odkryta na nowo

  Zapomniane i niedawno odnalezione utwory kompozytorów polskich i obcych będzie można usłyszeć podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej, który odbędzie się w dniach 08-24 maja. Festiwal odbywa się nieprzerwanie od 1994 roku w Tarnowie oraz kilkunastu miejscowościach Polski południowej. Podczas koncertów festiwalowych prezentowane będą utwory symfoniczne i kameralne, które zapomniane przeleżały w rękopisach i starodrukach dziesiątki a czasem setki lat.

  > więcej
 • Marsz i występy na inaugurację

  Marsz Godności, w którym wzięło udział kilkaset osób, występy artystyczne na rynku i wspólne burzenie muru - tak Tarnów zainaugurował Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych. - Ważne, aby uczynić przestrzeń publiczną przyjazną wszystkim mieszkańcom. Zarówno w wymiarze infrastrukturalnym, jak i społecznym - mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

  > więcej
 • My też żyjemy ROZMOWA

  Na temat problemów, z jakimi w swojej codzienności i w przestrzeni publicznej muszą mierzyć się osoby niesłyszące, z Kingą Józiuk z Polskiego Związku Głuchych rozmawiał Dawid Solak.

  > więcej
więcej aktualności >