EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

   

       

 

 

 

  

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

WYPRAWKA SZKOLNA 2015/2016

2015.07.17 14:55

Od 2 lipca do 9 września 2015 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych, można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego, lub do kształcenia w zawodach, w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna”. Programem w tym roku będą objęci uczniowie rozpoczynający w roku szkolnym 2015/2016 edukację szkolną w klasie III szkoły podstawowej i klasie IV technikum oraz uczniowie niepełnosprawni posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający do szkół podstawowych (z wyjątkiem klasy I, II i IV), gimnazjów (z wyjątkiem klasy I) i szkół ponadgimnazjalnych dla dzieci i młodzieży. Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie przysługiwać uczniom pochodzącym z rodzin spełniających kryterium dochodowe zgodne z ustawą o świadczeniach rodzinnych, a w przypadku uczniów niepełnosprawnych bez względu na wysokość dochodu w rodzinie.

> więcej

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Aktualizacja Informatora o pomocy psychologiczno- pedagogicznej w Tarnowie
  2015.08.28 15:14

  Zapraszamy do zaktualizowania treści i dołączenia informacji na temat nowych miejsc, gdzie świadczona jest pomoc psychologiczno pedagogiczna w Tarnowie. Głównym jego zadaniem jest ułatwienie współdziałania pomiędzy rodzicami, nauczycielami i osobami, które zajmują się wychowaniem, a różnego rodzaju instytucjami na terenie Tarnowa.

  > więcej
 • REKRUTACJA – KANA
  2015.08.28 14:49

  Tarnowska KANA zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do zapoznania się z ofertą kursów edukacyjnych oraz zajęć rekreacyjnych i hobbystycznych. Kursy odbywają się w grupach 15-osobowych, prowadzonych przez doświadczonych wykładowców. Kadra KANY, to pracownicy uczelni wyższych, nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz lektorzy posiadający międzynarodowe certyfikaty i mający doświadczenie w pracy jako lektorzy w krajach Unii Europejskiej. Bliższe szczegóły na temat organizowanych zajęć można znaleźć na stronie www.tarnow.kana.pl.

  > więcej
 • Dopalacze: gdzie szukać pomocy?
  2015.07.21 14:42

  Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, problem dopalaczy dotyczy również naszego regionu. W związku z coraz liczniejszymi przypadkami zatrucia w kraju, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej apeluje i ostrzega na swojej stronie, by nie kupować i nie zażywać takich substancji. Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Podajemy kontakty zarówno ogólnopolskie, jak i do tarnowskich placówek.

  > więcej
 • Bezpłatne warsztaty artystyczne w tarnowskim Plastyku
  2015.07.16 07:52

  Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie zaprasza na serię kreatywnych, niezwykle interesujących warsztatów artystycznych dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Tarnowa, tych najmłodszych (minimalny wiek uczestników to 12 lat) i nieco starszych. Warsztaty poprowadzi wykwalifikowana kadra. Odbywać się będą w pracowniach Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie w godzinach popołudniowych - dokładne terminy zostaną ustalane z grupami na pierwszych zajęciach. Zapisy przyjmuje sekretariat szkoły pod nr tel. (14) 622 21 41 lub osobiście w godzinach 8.00-14.00. Liczba miejsc ograniczona - obowiązuje kolejność zgłoszeń.

  > więcej
 • ICH LEPSZE JUTRO poszerza działalność
  2015.07.15 15:14

  Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wspomagająca wczesny rozwój dziecka oraz punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem to najbliższe plany inwestycyjne Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”. Organizacja zapowiedziała, że poradnię uruchomi już 1 września 2015 r. Punkt przedszkolny natomiast zostanie zarejestrowany jeszcze w tym roku.

  > więcej
 • Nowa specjalność w PWSZ w Tarnowie: Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim
  2015.07.10 12:47

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, od września 2013 roku poszerzyła swoją ofertę dydaktyczną o nową atrakcyjną specjalność Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim, kierunek Ekonomia. Specjalność realizowana jest w Instytucie Administracyjno-Ekonomicznym PWSZ w Tarnowie w ramach projektu Symulacyjne przedsiębiorstwo turystyczne jako innowacyjna metoda praktycznego kształcenia na nowej specjalności Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim. Partnerami w projekcie są Lillehammer University College oraz Mo and Oyrane Vocational School w Norwegii. PWSZ pozyskał środki na realizację projektu w kwocie 920 000 zł. Wsparcie pochodzi z grantów norweskich oraz funduszy EOG.

  > więcej
 • Obozy edukacyjne dla nauczycieli EDUKAMP 2015
  2015.07.02 08:29

  Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” serdecznie zaprasza nauczycieli małopolskich szkół do udziału w letnich obozach edukacyjnych organizowanych w ramach projektu „LDC – Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla Szkół Województwa Małopolskiego”. Dwa pięciodniowe warsztaty w których weźmie udział po 15 nauczycieli, odbędą się w dwóch terminach: 10-14 sierpnia oraz 17-21 sierpnia 2015 r. w Hotelu Piwniczna SPA & Conference - hotelpiwniczna.pl. Zgłoszeń na Edukampy należy dokonywać do 10 lipca 2015 r. poprzez wypełnienie specjalnej ankiety elektronicznej zamieszczonej pod adresem http://ankiety2.mwi.pl/index.php/951791/lang-pl.

  > więcej
 • Projekt V LO „My pathway to my students” przykładem dobrej praktyki
  2015.07.02 08:07

  Podczas konferencji podsumowującej realizację projektów systemowych Mobilność Zagraniczna Szkolnej Kadry Edukacyjnej, Priorytet III, Wysoka Jakość Systemu Oświaty, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, reprezentujące V Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, Dyrektor Szkoły Joanna Jasiak oraz koordynator projektu Pani Agnieszka Foszcz przedstawiły prezentację realizowanego w roku szkolnym 2014/2015 projektu.

  > więcej
 • Szkolenie grantowe „WYKORZYSTANIE WYNIKÓW SPRAWDZIANU I EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH DO ROZWOJU PRACY SZKÓŁ”
  2015.06.24 14:30

  Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wygrało ogłoszony przez Kuratorium Oświaty w Krakowie przetarg nieograniczony na realizację bezpłatnych form doskonalenia nauczycieli w ramach zadań edukacyjnych „Doskonalenie nauczycieli w województwie” w następującym obszarze: 1. WYKORZYSTANIE WYNIKÓW SPRAWDZIANU I EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH DO ROZWOJU PRACY SZKÓŁ adresowanych do dyrektorów i wicedyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa i powiatów: tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego dąbrowskiego. Termin składania zgłoszeń do 2 września 2015 r.

  > więcej
 • Portal edukacyjny WWW.NASZAEDUKACJA.MEN.GOV.PL
  2015.06.24 14:01

  Minister Edukacji Narodowej zaprasza do odwiedzenia uruchomionego właśnie portalu www.naszaedukacja.men.gov.pl. To miejsce, w którym rodzice, uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy, samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji, mogą rozmawiać o kształcie polskiej edukacji. Tu można stawiać pytania i wspólnie szukać na nie odpowiedzi.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Tańsze bilety od 1 WRZEŚNIA

  Przypominamy, że od 1 września obowiązywać będą nowe ceny biletów autobusowych. Za bilet jednorazowy normalny zapłacimy 2,40 zł, a za ulgowy lokalny 1,70 zł. Karnet pięcioprzejazdowy kosztować będzie 10 złotych dla osób nieposiadających zniżek oraz 7 zł dla podróżujących, korzystających z opłat ulgowych. Zmiany te to efekt przyjętej 9 lipca uchwały tarnowskiej Rady Miejskiej. 

  > więcej
 • Granie na dużym ekranie ZAPISY

  W sobotę, 5 września, dzień po futbolowym, rewanżowym spotkaniu reprezentacji Niemiec i Polski sympatycy piłki nożnej oraz elektronicznej rozrywki będą mogli rywalizować ze sobą w piłkarskiej grze FIFA 15 podczas Tarnów FIFA Cup 15. Turniej zostanie rozegrany na kinowym ekranie.

  > więcej
 • Król z Tarnowa ROZMOWA

  Z Filipem Putem, wychowankiem Unii Tarnów, zwycięzcą turnieju Red Bull King of The Rock rozmawia Kamila Sacha.

  > więcej
 • Wychowanek Tarnovii w kadrze

  Wychowanek klubu MKS Tarnovia, osiemnastoletni piłkarz, Bartosz Kapustka został powołany przez trenera Adama Nawałkę, do kadry narodowej, na spotkania eliminacyjne Euro 2016 z Niemcami i Gibraltarem. W Ekstraklasie na boisku pojawiał się zaledwie 29 razy.

  > więcej
 • Ostatni weekend wakacji w mieście ZAPOWIEDZI

  Ostatni weekend wakacji zapowiada się artystycznie i muzycznie. Piękna pogoda będzie sprzyjać także spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. 

  > więcej
 • Pobiegną na otwarcie

  W poniedziałek, 31 sierpnia, oficjalnie do użytku zostanie oddane nowe boisko z bieżnią przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie. Przed przecięciem wstęgi Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy przygotował kilka niespodzianek.

  > więcej
 • „Jaskółki” powalczą z hutnikiem

  W sobotę, 29 sierpnia na Stadionie Miejskim w Tarnowie piłkarze Unii zmierzą się z Hutnikiem Nowa Huta w meczu 5. kolejki rozgrywek III ligi.

  > więcej
 • Wzmocnienia szczypiornistów

  Do pierwszoligowego zespołu SPR Tarnów dołączył skrzydłowy, Damian Misiewicz. Wcześniej tarnowska drużyna zmieniła szkoleniowca.

  > więcej
 • Utrudnienia na Lwowskiej potrwają dłużej

  Około dwa tygodnie dłużej potrwa remont części drogowej w obszarze wiaduktu na ul. Lwowskiej. Inwestycja PKP miała się zakończyć 31 sierpnia. Do tej pory wykonywane były prace budowlane po prawej stronie wiaduktu w kierunku Dębicy. 29 sierpnia ruszą prace analogiczne, po drugiej stronie obiektu. Ruch w dalszym ciągu odbywać się będzie wahadłowo.

  > więcej
 • Ruszył remont ul. 3 Maja

  Zakresem prac objęto odcinek w kierunku południowym do ul. Wieniawskiego. Wykonawca zmodernizuje także około 32 metrowy kawałek ul. Lutosławskiego oraz ul. Wieniawskiego na długości od ul. Klikowskiej do ul. Kołodzieja. Łączny koszt robót to niemal pół miliona złotych. Prace potrwają do końca września. 

  > więcej
więcej aktualności >