EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

 

   

  

  

          

   

       

 

 

 

  

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Projekt socjalny w szkole Szczepanika
  2017.01.13 14:34

  Uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Szczepanika o profilu psychologiczno – pedagogicznym w ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej postanowili zaprosić podopiecznych ośrodka – około 20 rodzin zastępczych wraz z dziećmi – na zorganizowaną przez szkołę zabawę choinkową. Jej główną atrakcją będzie spektakl pt. „Kopciuszek” w wersji współczesnej. Celami projektu są integracja rodzin z pieczy zastępczej z terenu Miasta Tarnowa oraz wzmocnienie prawidłowych relacji w samych rodzinach (dziecko - rodzic zastępczy), wzrost samooceny i poczucia własnej wartości u dzieci.

  > więcej
 • III EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO „WIERNI BOGU I OJCZYŹNIE”
  2017.01.12 14:03

  Konkurs Recytatorski „Wierni Bogu i Ojczyźnie” to jedno z przedsięwzięć w ramach projektu „Drogi Tarnowa do niepodległości”. To już trzecia edycja tego niezwykłego spotkania ze sztuką słowa na drodze poznawania dziejów polskiego skautingu i harcerstwa. Organizatorem konkursu jest Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie. Konkurs jest przedsięwzięciem ukierunkowanym na dzieci i młodzież szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, ale jednocześnie jest to impreza otwarta dla publiczności. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie karty zgłoszenia na adres organizatora do 17 marca 2017 roku.

  > więcej
 • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”
  2017.01.12 07:31

  Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym ogłasza Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie wszystkich ponadgimnazjalnych szkół publicznych i niepublicznych (działających na prawach szkół publicznych) w Polsce. Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Uwaga! Zgłoszeń do Konkursu dokonują dyrektorzy szkół. Termin zgłaszania uczestników do Konkursu upływa w dniu 8 lutego 2017 r.

  > więcej
 • ZSME wciąż najlepsze w Tarnowie według rankingu Perspektyw
  2017.01.10 12:45

  10 stycznia ogłoszone zostały w Warszawie wyniki Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 prezentującego najlepsze licea i technika w Polsce. Ranking ten jest co roku wyczekiwany zarówno przez środowiska edukacyjne, władze samorządowe odpowiedzialne za edukację, jak i uczniów – licealistów oraz gimnazjalistów i ich rodziców, którzy biorą go pod uwagę podejmując decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

  > więcej
 • Olimpiada WIEDZY O BIZNESIE I INNOWACJACH (I edycja 2016/2017)
  2017.01.10 08:23

  Projekt jest kontynuacją organizowanej przez Instytut w latach 1999 do 2011 Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, w której udział brało co roku ponad 10 tys. uczniów. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji. Chcemy, aby pomogła ona młodym ludziom w wyborze życiowych dróg i przygotowała ich do przyszłości w której będą budować innowacyjną gospodarkę. W założeniu konkurs ma mieć orientację biznesową oraz praktyczną. Ma za zadanie popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat biznesu i zarządzania oraz promowanie postawy przedsiębiorczości z uwzględnieniem rozwoju wiedzy, kompetencji osób zarządzających firmami. Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. W ramach przygotowania Konkursu współpracujemy z nauczycielami przedsiębiorczości, metodykami oraz ekspertami w tej dziedzinie.

  > więcej
 • Spektakl „Kopciuszek”
  2017.01.04 10:00

  Jeżeli masz 5,6,7 lat, jesteś ciekawy co się wydarzy, zatem przybywaj wraz z rodzicami 14 stycznia 2017 roku o godz. 10.00 do Krainy Fantazji w jaką specjalnie dla Ciebie zamieni się Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 11. Zapraszamy na piękny spektakl pt. „Kopciuszek”. Czeka Cię również wiele wspaniałych niespodzianek.

  > więcej
 • Zakończyły się eliminacje szkolne II edycji Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie
  2016.12.13 14:18

  Prawie 4000 zawodników z ponad 400 szkół z całej Polski przystąpiło do eliminacji szkolnych II edycji Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, które zostały zorganizowane 13 grudnia 2016 roku. Podczas eliminacji zawodnicy zmierzyli się z testem składającym się z 30 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Na jego rozwiązanie przeznaczono 45 minut. Podczas testu uczniowie mogli wykazać się wiedzą z zakresu między innymi aktualnych wydarzeń gospodarczych i politycznych. Już dwie godziny po zawodach uczniowie mogli przekonać się, jak poszedł im test – na stronie internetowej Olimpiady został opublikowany klucz odpowiedzi do testu.

  > więcej
 • Zbiórka środków czystości dla małych pacjentów
  2016.12.13 12:03

  Stowarzyszenie „Kropla” z Tarnowa organizuje kolejną zbiórkę środków czystości dla małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wrocławskiej Akademii Medycznej. Zebrane środki czystości: mydła w płynie, chusteczki nawilżające, chusteczki jednorazowe, ręczniki jednorazowe, pampersy, szampony, żele, płyny do mycia naczyń prosimy przynosić do dnia 19 grudnia 2016 r. w godz. 9.00-15.00 do centrum wolontariatu Stowarzyszenia „Kropla” znajdującego się w budynku Zespołu Szkół Katolickich im bł. Karoliny Kózki przy ul. Warzywnej 3 w Tarnowie. Zachęcamy do ponownego włączenia się w akcję. Zebrane środki zawieziemy w dniu 20 grudnia 2016 r. do Wrocławia i trafią bezpośrednio do każdego chorego dziecka i jego rodziny.

  > więcej
 • Nietypowe MIKOŁAJKI w Szkole Podstawowej nr 8 im. K. K. Baczyńskiego w Tarnowie
  2016.12.12 11:41

  W kwietniu 2016 roku Zarząd Fundacji mBanku w ramach dofinansowania projektów rozwojowych z obszaru edukacji matematycznej przyznał dotację dla naszej szkoły na realizację autorskiego projektu: „Matematyka nas dotyka, czyli rzecz o wszechobecności matematyki”. W projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 oraz ponad stu uczestników półkolonii letnich.

  > więcej
 • APLAUZ Tarnów 2016
  2016.12.06 15:26

  Dnia 1 grudnia 2016 roku w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury w premierowej odsłonie aktorsko-recytatorskiej odbył się IV Artystyczny Przegląd Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności - APLAUZ Tarnów 2016. Konkurs, jak co roku, skierowany był do utalentowanych młodych mieszkańców naszego regionu, a jego organizatorem była Szkoła Szczepanika, która nawiązała współpracę z instytucjami posiadającymi zaplecze typu estradowego - Tarnowskim Centrum Kultury oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Tarnowa.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Ferie z kulturą ZAPISY

  Warsztaty dźwiękowe i aktorskie, kreatywne zajęcia plastyczne, odkrywanie muzeum – to propozycje na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży, które znalazły się w ofercie BWA, Tarnowskiego Teatru im. Solskiego i Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Chętni powinni się spieszyć, liczba miejsc jest ograniczona.

  > więcej
 • Tarnów w pierwszej dziesiątce

  Tarnów znalazł się na 10. miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów na najbardziej rozwojowe samorządy przeprowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Tarnów oceniano w kategorii „miasta na prawach powiatu” i przyznano mu tytuł laureata rankingu.

  > więcej
 • Rodziny łatwiej złożą wnioski

  Tarnowianie mogą składać wnioski on-line już o pięć różnych świadczeń na rzecz rodzin. Jest to możliwe dzięki portalowi Emp@tia, konieczne jest jednak założenie profilu zaufanego za pośrednictwem banku. By dodatkowo ułatwić mieszkańcom procedurę wszystkie niezbędne informacje uzyska bezpośrednio Urząd Miasta. 

  > więcej
 • Dochody Tarnowa powyżej średniej

  Tarnów znalazł się na 374. miejscu w rankingu najbogatszych i najbiedniejszych gmin kraju opublikowanym przez Polską Agencję Prasową. Miasto w zestawieniu wyprzedziło m.in. Kielce, Nowy Sącz, Brzesko i Bochnię. Wyżej natomiast sklasyfikowano Kraków, Rzeszów i Mielec. Pod uwagę wzięto wszystkie gminy w Polsce, czyli 2478 samorządów. 

  > więcej
 • „Akademia Pana Kleksa” zawita do Tarnowa

  Można jeszcze kupić bilety na spektakl „Akademia Pana Kleksa” w wykonaniu artystów Teatru Maska z Rzeszowa.  Przygody dziecięcego bohatera będzie można zobaczyć w Centrum Sztuki Mościce 5 lutego o godz. 15:00.  

  > więcej
 • Ciepło od MOPS-u

  770 ton węgla trafiło w 2016 roku do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie. Zakup węgla i dowóz do potrzebujących został sfinansowany przez Gminę Miasta Tarnowa.

  > więcej
 • Katedra bliżej niż myślisz

  Dzięki usłudze Street View mamy możliwość wybrania się na wirtualną wycieczkę po tarnowskiej katedrze. Dzięki 360 stopniowym panoramom i płynnemu łączeniu zdjęć, oglądamy nie tylko pojedyncze ujęcia, ale możemy obracać się dookoła, zmieniać swoje położenie i poruszać się wewnątrz najważniejszej świątyni Diecezji Tarnowskiej. 

  > więcej
 • Oświęcim weźmie przykład z Tarnowa?

  Tarnowski parking P&R stał się przykładem dla władz Oświęcimia. Niewykluczone, że podobne rozwiązanie – oparte na doświadczeniach Tarnowa - zostanie wprowadzone również w Oświęcimiu.

  > więcej
 • Jak przyciągnąć ptaki do Tarnowa? KONKURS

  Ruszył nabór do drugiej edycji konkursu „Zaprośmy ptaki do Tarnowa”. To propozycja dla uczniów szkół i placówek oświatowych, którzy mają za zadanie wykonać budki lęgowe dla ptaków i tym samym przygotować dla nich przyjazne miejsca w Tarnowie.

  > więcej
 • Miasto stawia na sport PLANY 2017

  Ponad 28 milionów złotych przeznaczy miasto w 2017 r. na inwestycje sportowe. – Coraz więcej tarnowskich sportowców zdobywa medale na najważniejszych zawodach na świecie. Miasto powinno stworzyć im jak najlepsze warunki treningowe – mówi prezydent Roman Ciepiela. Najwięcej, bo przeszło dziewięć milionów złotych, zabezpieczono na przebudowę hali sportowo-widowiskowej „Jaskółka”.

  > więcej
więcej aktualności >