EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

   

       

 

 

 

  

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

WYPRAWKA SZKOLNA 2015/2016

2015.07.17 14:55

Od 2 lipca do 9 września 2015 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych, można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego, lub do kształcenia w zawodach, w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna”. Programem w tym roku będą objęci uczniowie rozpoczynający w roku szkolnym 2015/2016 edukację szkolną w klasie III szkoły podstawowej i klasie IV technikum oraz uczniowie niepełnosprawni posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający do szkół podstawowych (z wyjątkiem klasy I, II i IV), gimnazjów (z wyjątkiem klasy 1) i szkół ponadgimnazjalnych dla dzieci i młodzieży. Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie przysługiwać uczniom pochodzącym z rodzin spełniających kryterium dochodowe zgodne z ustawą o świadczeniach rodzinnych, a w przypadku uczniów niepełnosprawnych bez względu na wysokość dochodu w rodzinie.

> więcej

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Bezpłatne warsztaty artystyczne w tarnowskim Plastyku
  2015.07.16 07:52

  Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie zaprasza na serię kreatywnych, niezwykle interesujących warsztatów artystycznych dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Tarnowa, tych najmłodszych (minimalny wiek uczestników to 12 lat) i nieco starszych. Warsztaty poprowadzi wykwalifikowana kadra. Odbywać się będą w pracowniach Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie w godzinach popołudniowych - dokładne terminy zostaną ustalane z grupami na pierwszych zajęciach. Zapisy przyjmuje sekretariat szkoły pod nr tel. (14) 622 21 41 lub osobiście w godzinach 8.00-14.00. Liczba miejsc ograniczona - obowiązuje kolejność zgłoszeń.

  > więcej
 • Nowa specjalność w PWSZ w Tarnowie: Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim
  2015.07.10 12:47

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, od września 2013 roku poszerzyła swoją ofertę dydaktyczną o nową atrakcyjną specjalność Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim, kierunek Ekonomia. Specjalność realizowana jest w Instytucie Administracyjno-Ekonomicznym PWSZ w Tarnowie w ramach projektu Symulacyjne przedsiębiorstwo turystyczne jako innowacyjna metoda praktycznego kształcenia na nowej specjalności Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim. Partnerami w projekcie są Lillehammer University College oraz Mo and Oyrane Vocational School w Norwegii. PWSZ pozyskał środki na realizację projektu w kwocie 920 000 zł. Wsparcie pochodzi z grantów norweskich oraz funduszy EOG.

  > więcej
 • Obozy edukacyjne dla nauczycieli EDUKAMP 2015
  2015.07.02 08:29

  Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” serdecznie zaprasza nauczycieli małopolskich szkół do udziału w letnich obozach edukacyjnych organizowanych w ramach projektu „LDC – Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla Szkół Województwa Małopolskiego”. Dwa pięciodniowe warsztaty w których weźmie udział po 15 nauczycieli, odbędą się w dwóch terminach: 10-14 sierpnia oraz 17-21 sierpnia 2015 r. w Hotelu Piwniczna SPA & Conference - hotelpiwniczna.pl. Zgłoszeń na Edukampy należy dokonywać do 10 lipca 2015 r. poprzez wypełnienie specjalnej ankiety elektronicznej zamieszczonej pod adresem http://ankiety2.mwi.pl/index.php/951791/lang-pl.

  > więcej
 • Projekt V LO „My pathway to my students” przykładem dobrej praktyki
  2015.07.02 08:07

  Podczas konferencji podsumowującej realizację projektów systemowych Mobilność Zagraniczna Szkolnej Kadry Edukacyjnej, Priorytet III, Wysoka Jakość Systemu Oświaty, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, reprezentujące V Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, Dyrektor Szkoły Joanna Jasiak oraz koordynator projektu Pani Agnieszka Foszcz przedstawiły prezentację realizowanego w roku szkolnym 2014/2015 projektu.

  > więcej
 • Szkolenie grantowe „WYKORZYSTANIE WYNIKÓW SPRAWDZIANU I EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH DO ROZWOJU PRACY SZKÓŁ”
  2015.06.24 14:30

  Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wygrało ogłoszony przez Kuratorium Oświaty w Krakowie przetarg nieograniczony na realizację bezpłatnych form doskonalenia nauczycieli w ramach zadań edukacyjnych „Doskonalenie nauczycieli w województwie” w następującym obszarze: 1. WYKORZYSTANIE WYNIKÓW SPRAWDZIANU I EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH DO ROZWOJU PRACY SZKÓŁ adresowanych do dyrektorów i wicedyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa i powiatów: tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego dąbrowskiego. Termin składania zgłoszeń do 2 września 2015 r.

  > więcej
 • Portal edukacyjny WWW.NASZAEDUKACJA.MEN.GOV.PL
  2015.06.24 14:01

  Minister Edukacji Narodowej zaprasza do odwiedzenia uruchomionego właśnie portalu www.naszaedukacja.men.gov.pl. To miejsce, w którym rodzice, uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy, samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji, mogą rozmawiać o kształcie polskiej edukacji. Tu można stawiać pytania i wspólnie szukać na nie odpowiedzi.

  > więcej
 • Regulamin Miejskiego Konkursu na Program Edukacyjny Szkoły „Drogi Tarnowian do niepodległości”
  2015.06.22 14:31

  W ślad za ogłoszeniem miejskiego projektu edukacyjnego „Narodowe Święto Niepodległości” z zakresu wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży w Tarnowie, będącego przygotowaniem do 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 2018 r., udostępniamy Regulamin Miejskiego Konkursu na Program Edukacyjny Szkoły „Drogi Tarnowian do niepodległości” w roku szkolnym 2015/2016 (po korekcie) wraz z formularzem zgłoszeniowym.

  > więcej
 • Uczniowie z Tarnowa i regionu uzyskują międzynarodowe certyfikaty z języka niemieckiego
  2015.06.22 08:40

  W roku 2015 na mocy porozumienia zawartego między Instytutem Goethego w Krakowie oraz Państwową Szkołą Zawodową w Tarnowie, rozpoczęło swą działalność Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego. Centrum powstało z inicjatywy Instytutu Goethego w Krakowie i przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Tarnów oraz Małego Centrum Bibliotecznego Instytutu Goethego w Tarnowie, w związku z coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, pragnących uzyskiwać międzynarodowe certyfikaty na poziomie A1, A2 i B1. Egzaminy w regionie tarnowskim organizowane są od 2 lat i koordynowane przez lidera Tarnowskiej Inicjatywy Oświatowej, Panią Agnieszkę Juśko. 12 czerwca 2015 r. certyfikowani egzaminatorzy Instytutu Goethego: Pani Agnieszka Juśko, Pani Aneta Styrkowiec, Pani Małgorzata Starzyk i Pani Beata Wideł pod okiem Pana Andreasa Kotza egzaminowali ponad 50 uczniów w całego regionu.

  > więcej
 • Niemcy w Tarnowie
  2015.06.19 08:16

  W dniach 7 – 12.06.2016 r. gościła na zaproszenie Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie grupa uczniów z nauczycielami z Merian Schule z Berlina. Uczniowie tarnowskiej szkoły sportowej od lat współpracują z młodzieżą i nauczycielami z Berlina. Wspólnie realizują projekty o charakterze dydaktycznym, artystycznym i sportowym. Coroczna wymiana uczniów odbywa się pod Patronatem i przy współfinansowaniu przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży.

  > więcej
 • III Gala Empatii - w podziękowaniu za trud wolontariuszy
  2015.06.17 15:25

  Już po raz trzeci Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych zgromadził Wolontariuszy, Opiekunów, Dyrektorów szkół i przedszkoli regionu tarnowskiego oraz Przyjaciół, aby podsumować działania prowadzone przez Centrum Wolontariatu „Empatia” w roku szkolnym 2014/2015. Tradycja wolontariatu w Pałacu Sanguszków jest bardzo bogata i liczy już prawie 10 lat. Uczniowie i Nauczyciele ZSEO podejmują wiele ważnych działań, które są pożyteczne nie tylko dla środowiska lokalnego, ale przede wszystkim są istotne w wychowaniu młodzieży. Budujące jest to, że w ostatnim roku „Empatia” wzbogaciła się o nowych wolontariuszy z wielu szkół Tarnowa i regionu. Razem można zdziałać o wiele więcej.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Historia na spacerze

  W każdą sierpniową niedzielę, spacerując będzie można poznawać historię naszego miasta. Tarnowskie Centrum Informacji już po raz kolejny organizuje wakacyjny cykl pod nazwą „Spacerki po Tarnowie”. 

  > więcej
 • O e-bankowości z seniorami

  Przed nami kolejne spotkanie przewidziane z myślą o seniorach. Osoby, które chcą poznać tajniki prowadzenia finansów za pośrednictwem internetu będą miały okazję wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu zaplanowanym na najbliższą środę 5 sierpnia.

  > więcej
 • Live Journal chwali Tarnów

  Tarnów, Słupsk i Gliwice to miasta, które zostały uznane przez rosyjski Live Journal za jedne z miejscowości warte odwiedzenia w Polsce. Nasze miasto zostało docenione nie tylko ze względu na kameralną atmosferę, która w nim panuje, lecz także niskie ceny korzystne dla turystów.

  > więcej
 • Kaskaderzy w akcji 2 SIERPNIA

  Pokazy kaskaderów z wykorzystaniem samochodów, motocykli, quadów,  akrobatyki, parkuru i pirotechniki czekają na chętnych, którzy w niedzielę 2 sierpnia wybiorą się na Stadion Miejski w Tarnowie.

  > więcej
 • Weekendowe zapowiedzi: Patriotyczny Tarnów

  Nadchodzący weekend zapisze się pod znakiem patriotyzmu i szacunku do historii. Poza uroczystościami patriotycznymi będzie trochę muzyki, nieco kina i oczywiście taniec. 

  > więcej
 • Ulice po remontach

  Remontami doraźnymi objęto w ostatnich dniach kolejne ulice w mieście. Prace wykonano w rejonie ulic: Goldhammera, Bernardyńskiej, Przecznicy Strusińskiej, Szkotnik, Nowy Świat, Jasnej, Rzędzińskiej, Skrzyszowskiej, Matuszewskiego, Westerplatte, Bieszczadzkiej, Sanguszków, Garbarskiej, Piłsudskiego, Chyszowskiej, Bitwy pod Monte Cassino. 

  > więcej
 • Obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

  Msza święta w Kościele księży Filipinów 1 sierpnia zainauguruje obchody upamiętniające 71. rocznicę Powstania Warszawskiego.  Nabożeństwo w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej rozpocznie się o godzinie 19:00. Po mszy odbędą się uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza.  

  > więcej
 • Ropek druga

  Podczas zawodów Qinghai Plateau International Climbing Tournament 2015 zawodniczka MKS Tarnovia Edyta Ropek wywalczyła drugie miejsce w konkurencji wspinaczki na czas.

  > więcej
 • Jak za dawnych lat

  W sierpniowe czwartki i piątki w godzinach 14.00-16.00  będzie można bezpłatnie przejechać się powozem konnym po ulicy Wałowej. Bryczka swój przystanek początkowy będzie miała na Wałowej od strony Lwowskiej. Z tej wakacyjnej atrakcji będzie mógł skorzystać każdy chętny. 

  > więcej
 • Zostań Mobilnym Asystentem Seniora

  Zainteresowani wzięciem udziału w szkoleniu i nabyciem umiejętności związanych z prowadzeniem zajęć z seniorami mogą zgłaszać swoje kandydatury do Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”. Wnioski przyjmowane będą do 7 sierpnia. Wszystkie przeszkolone osoby otrzymają certyfikat Mobilnych Asystentów Seniora oraz wynagrodzenie.

  > więcej
więcej aktualności >