EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

      

            

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Konferencja pt. „Przeciwdziałanie bezdomności dzieci”
  2014.11.20 15:26

  Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie oraz Stowarzyszenie „Centrum Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości” w Rzeszowie, serdecznie zapraszają do udziału w Konferencji pt. „Przeciwdziałanie bezdomności dzieci”, która odbędzie się 27 listopada 2014 r., godz. 10.00 – 13.30 w budynku głównym MWSE w Tarnowie, ul. Waryńskiego 14. Konferencja poświęcona będzie problemom dzieci, które na skutek wielu zaniedbań, głównie rodzinnych i społecznych, zostały zmuszone do szukania domu na ulicy. Będzie okazją do poznania przyczyn bezdomności dzieci w Polsce, a także prawnych i pedagogicznych doświadczeń i rozwiązań, nakierowanych na przeciwdziałanie temu zjawisku. Patronat Honorowy nad Konferencją objęli: Rzecznik Praw Dziecka, Prezydent Miasta Tarnowa oraz Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka.

  > więcej
 • Spotkanie otwarte - Nowe technologie, przestrzeń publiczna, seksualizacja życia - Jak chronić nasze dzieci?
  2014.11.20 15:19

  Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w ramach Centrum Systemowego Rozwoju zaprasza na spotkanie otwarte - Nowe technologie, przestrzeń publiczna, seksualizacja życia - Jak chronić nasze dzieci? Spotkanie poprowadzi Lesław Sierocki – Dyrektor Zarządzający Stowarzyszenia „Twoja Sprawa”. Termin spotkania to 26 listopada 2014 o godz. 13.30 – Sala Lustrzana, przy ul. Wałowej 10 w Tarnowie.

  > więcej
 • XXV Miejska Konferencja Wychowawcza i warsztaty dla rodziców i Rad Rodziców
  2014.11.19 08:55

  Zapraszamy na XXV Miejską Konferencję Wychowawczą „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - profilaktyka, interwencja, wsparcie środowiskowe” organizowaną przez Specjalistyczną Poradnię Profilaktyczno-Terapeutyczną i Wydział Edukacji UMT. Konferencja odbędzie się 3 grudnia (środa) w godz. 9.00-13.00 w Sali Lustrzanej, ul. Wałowa 10 w Tarnowie. Konferencja ma charakter otwarty, dlatego zapraszamy na nią wszystkich zainteresowanych ze szkół i placówek oświatowych w Tarnowie: dyrektorów i pedagogów szkolnych, nauczycieli, wychowawców, uczniów, rodziców oraz przedstawicieli instytucji/organizacji. Natomiast 9 grudnia 2014 r. w godz. 16.00-18.00 odbędą się warsztaty dla rodziców i Rad Rodziców na poziomie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy ul. Brodzińskiego 9. Tematyka warsztatów dotyczyć będzie kondycji psychicznej tarnowskiej młodzieży. Organizatorem spotkania - jak co roku - jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Wydział Edukacji.

  > więcej
 • Wykład „Retoryka jako sztuka komunikacji społecznej”
  2014.11.19 07:37

  TOWARZYSTWO LITERACKIE IM. A. MICKIEWICZA ODDZIAŁ W TARNOWIE oraz LIDERZY TARNOWSKIEJ INICJATYWY OŚWIATOWEJ e-ducaTIO uprzejmie zapraszają na drugi z cyklu wykładów „W trosce o język”. Prof. dr hab.Andrzej Borowski wygłosi wykład na temat: „Retoryka jako sztuka komunikacji społecznej” 20 listopada 2014 r. godz. 15.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, ul Mickiewicza 8, sala 028, budynek B.

  > więcej
 • Nabór na stanowisko pracy - GŁÓWNY KSIĘGOWY
  2014.11.17 09:48

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie, ul. Mościckiego 177a, ogłasza nabór na stanowisko pracy - GŁÓWNY KSIĘGOWY. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy złożyć w terminie do dnia 26 listopada 2014 r. do godz. 15.00.

  > więcej
 • Do tarnowskich szkół wrócą ogródki warzywne - finał konkursu
  2014.11.17 09:24

  Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Rośniemy zdrowo. Mój szkolny ogródek” ogłoszony przez Stowarzyszenie Medycyna Polska, CenterMed i CH Max. Na konkurs plastyczny wpłynęło 78 prac z 9 tarnowskich szkół podstawowych. Jury miało duży problem z wyborem najlepszych. Wygrały prace: Nataszy Polek ze Szkoły Podstawowej nr 3, Mirosława Mytnika z Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących oraz Emilii Stasior, która chodzi do Szkoły Podstawowej nr 11.

  > więcej
 • Tarnów najlepszy edukacyjnie w Polsce
  2014.11.17 09:15

  Tygodnik "Polityka" zabawił się w OECD i według stosowanych przez organizację kryteriów obliczył Indeks Jakości Życia w polskich miastach o statusie powiatu. Wygrała Warszawa, ale Rzeszów i Ostrołęka depczą jej po piętach. Aby obliczyć swój indeks redakcja oparła się na danych GUS i liczyła jakość życia według różnych kryteriów: warunków mieszkaniowych, dochodów na mieszkańca, dostępu do pracy, edukacji, służby zdrowia, jakości działania samorządów i przejawów społeczeństwa obywatelskiego oraz ogólne zadowolenie z życia.

  > więcej
 • Nagrody w konkursie plastycznym „Niepodległa Polska”
  2014.11.12 14:20

  Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie wzięli udział konkursie na projekt plakatu pt. Niepodległa Polska” organizowanym przez Centrum Sztuki Mościce, pod patronatem wicemarszałka województwa małopolskiego Romana Ciepieli. W dniu 10 listopada, podczas uroczystej gali z okazji Święta Niepodległości otwarto wystawę prac konkursowych oraz zostały wręczone nagrody laureatom.

  > więcej
 • Piłsudski dla Tarnowian
  2014.11.12 11:57

  Przed tarnowskim teatrem im. Ludwika Solskiego w dzień Narodowego Święta Niepodległości jak już jest w zwyczaju mieszkańcy Tarnowa - seniorzy, w kwiecie wieku, młodzież i ci najmłodsi śpiewali dla Niepodległej pieśni patriotyczne. W ten niezwykły sposób wpisując się w radosne obchodzenie najważniejszego święta Polaków. Wraz z grupą uczennic z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie pamiętając o wkładzie marszałka Józefa Piłsudskiego w odrodzenie Polski po 123 latach niewoli postanowiliśmy, że w ten ważny dzień wielu spośród obecnych przed teatrem rozdamy książeczki o Józefie Piłsudskim.

  > więcej
 • „Wyprawka szkolna 2014” – wypłata dofinansowania za zakup podręczników
  2014.11.12 11:04

  Od 12 do 14 listopada 2014 r. w 36 tarnowskich szkołach publicznych prowadzonych przez samorząd oraz w kasach Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4 (pok. 113, I piętro) będą dokonywane wypłaty dofinansowania za zakup podręczników, w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. – „Wyprawka szkolna”, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. (Dz. U. z 2014 r., poz. 1024). Pomoc otrzymają osoby, które do 9 września 2014 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych złożyły wnioski o ww. wsparcie i na tę okoliczność przedstawili dowody zakupu podręczników (faktury, rachunki, paragony, oświadczenia).

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Miejska Komisja Wyborcza przygotowuje się do drugiej tury wyborów

  Najważniejsze prace dotyczą teraz aktualizacji spisu wyborców. Odbywa się ona w dziale Ewidencji Ludności Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta.

  > więcej
 • Miasto gotowe na zimę

  Nadzór przez całą dobę, służby w gotowości. Tak w największym skrócie można opisać przygotowanie Tarnowa do „Akcji Zima”. – Główny nacisk kładziemy na utrzymanie przejezdności dróg – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

  > więcej
 • Henryk Słomka-Narożański: Chodźmy na wybory

  Wywiad z zastępcą prezydenta Tarnowa, Henrykiem Słomką-Narożańskim

  > więcej
 • Młodzi wspinacze walczyli w Pucharze Młodzików i Dzieci w Jaworznie

  W minioną sobotę, 22 listopada, reprezentanci Miejskiego Klubu Sportowego Tarnovia rywalizowali w Pucharze Młodzików i Dzieci w konkurencji wspinaczki na czas. Zawody odbyły się w Gimnazjum nr 3 w Jaworznie. Na podium pucharowej rywalizacji stanęli: Aleksandra Kałucka, Natalia Kałucka i Kamil Damian.

  > więcej
 • Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych świętują Rok Oskara Kolberga

  Kochają  muzykę klasyczną, jazz, a teraz okazuje się, że również… muzykę ludową.

  > więcej
 • Wiemy jak Tarnów głosował do Sejmiku

  Wiemy, kto będzie nas reprezentował w sejmiku województwa małopolskiego. Najwięcej, bo aż 3 radnych będzie miało Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe po 2.

  > więcej
 • Sporo młodych na konferencji o depresji wśród młodzieży

  Uczestnikami byli głównie uczniowie tarnowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W spotkaniu uczestniczyło prawie 200 osób, zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz pedagogów szkolnych. – Takie inicjatywy są potrzebne – komentowali młodzi ludzie. 

  > więcej
 • Żużlowiec Janusz Kołodziej twarzą kampanii Biała Wstążka

  III edycja obchodów międzynarodowej Kampanii pn. „Biała wstążka” –  już wkrótce w Tarnowie. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w  dniach od 24 do 28 listopada 2014 roku. Jest to największa na świecie akcja organizowana od 23 lat w ponad 55 krajach. Jej celem jest manifestacja sprzeciwu przeciwko przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, czyli przeciwko łamaniu podstawowych praw człowieka.

  > więcej
 • Rozbudowują się tereny inwestycyjne w Tarnowie

  Dobiegają końca roboty budowlane przy drugim etapie rozbudowy Strefy Aktywności Gospodarczej (SAG) na terenach przy Zakładach Mechanicznych. To kolejna część dużego projektu realizowanego przez miasto, którego celem jest przygotowanie kompleksowej oferty dla firm chcących w Tarnowie rozszerzyć lub rozpocząć działalność gospodarczą.

  > więcej
 • Kolejne tarnowskie inwestycje zakończone

  Zakończyły się następne inwestycje realizowane przez Urząd Miasta w kończącej się kadencji samorządu. To remonty alei Jana Pawła II, letniego amfiteatru i boiska przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz budowa bazy sportowej na Górze św. Marcina. - To ostatnie to strzał w dziesiątkę. To jeden z najlepszych pomysłów mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Krajobraz zmieniony nie do poznania, świetne miejsce do aktywności fizycznej dla wszystkich – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański.

  > więcej
więcej aktualności >