Zawodowy Maraton

Zaloguj

Zawodowy Maraton

Piątek , 29 października  2021 

Nauczycielu, zgłoś swoich uczniów do Zawodowego Maratonu!

 

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych już po raz trzeci zorganizuje Zawodowy Maraton. Tym razem konkurs odbędzie się w formie stacjonarnej.

 

Szkoła średnia, która w tym roku świętuje swoje 140-lecie, 16 listopada 2021 r. zorganizuje trzecią edycję Zawodowego Maratonu. Konkurs, który przeznaczony jest dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, pierwszy raz odbędzie się w formie stacjonarnej. W porównaniu do dwóch poprzednich edycji, które rozgrywały się w Internecie, tym razem do rywalizacji przystąpią drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z Tarnowa i regionu.

 

Celem nadrzędnym konkursu jest rozwijanie pasji i umiejętności uczniów w zakresie nauk technicznych oraz kształtowanie ich kompetencji kluczowych umożliwiających sprostaniu wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy.

 

Jak informują organizatorzy, konkurs polegać będzie na rywalizacji zespołów w pięciorundowej rozgrywce, z której każda tematycznie będzie związana z jednym z kierunków kształcenia znajdującym się w ofercie ZSEO: technik ekonomista, technik architektury krajobrazu, technik organizacji turystyki, technik technologii żywności oraz technik hotelarz.

 

Łączna wartość nagród, jakie zostaną wręczone, to ponad 1000 złotych. Termin zgłaszania drużyn mija 10 listopada 2021 r. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie szkoły – www.zseo.tarnow.pl.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Kanclerz Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University pan Przemysław Bochenek. Patronat medialny nad Zawodowym Maratonem objęły następujące redakcje: Tarnowskieinfo.pl, Nasz-Tarnów.pl, Niezależny Serwis Informacyjny KADR, tygodnik TEMI oraz telewizja Tarnowska.tv.

 

 

 

 

 

Źródło: ZSEO w Tarnowie