Regionalny konkurs poświęcony wartościom głoszonym przez błogosławionego Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim”

Zaloguj

Regionalny konkurs poświęcony wartościom głoszonym przez błogosławionego Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim”

Środa , 15 stycznia  2014 

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w siódmej edycji Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez błogosławionego Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim”.

 

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Kardynał Stanisław Dziwisz - Arcybiskup Metropolita Krakowski oraz Biskup Andrzej Jeż - Biskup Tarnowski. Patronat medialny sprawuje; Radio RDN Małopolska i miesięcznik „Powiśle Dąbrowskie”.

 

Konkurs ma charakter konkursu regionalnego i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

Temat tegorocznej edycji konkursu brzmi: „W drodze ku świętości ... Papież - Pielgrzym. Pontyfikat Jana Pawła II w okresie 16.10.1983 r. – 15.10.1988 r.”.

 

Chcemy, aby konkurs przybliżył postać i nauki bł. Jana Pawła II, a także rozwijał wyobraźnię i twórcze myślenie uczestników. Poprzez poznanie postaci Ojca Świętego, jego stów i czynów, pragniemy wychowywać i kształtować młode pokolenie w oparciu o wartości, którym prawdziwie służył nasz Wielki Rodak.

 

Serdecznie prosimy o zapoznanie zarówno uczniów jak i nauczycieli z informacjami na temat konkursu oraz zachęceniu ich do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.

 

Uprzejmie proszę o wyznaczenie osób koordynujących nabór uczestników oraz odpowiedzialnych za współorganizację I i II etapu konkursu.

 

Wszystkie informacje na temat konkursu, w tym regulamin, materiały na podstawie których zastanie opracowany test. karta zgłoszeń, którą należy odesłać w nieprzekraczalnym terminie do 07.02.2014 r. są dostępne na stronie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej; www.powiatdabrowski.pl (po prawej stronie – baner „Bądź Wielkim”).

 

Jednocześnie organizatorzy wyrażają nadzieję, że tegoroczna edycja konkursu, podobnie jak sześć poprzednich, spotka się z dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i nauczycieli, stanowiąc cenne i pouczające doświadczenie dla wszystkich.

 

Szczegółowe informacje o konkursie – przejdź

 

  

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej