Piknik i finał Turnieju „Lions Cup” w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie

Zaloguj

Piknik i finał Turnieju „Lions Cup” w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie

Poniedziałek , 23 października  2017 

W sobotę, 21 października 2017 r. w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie odbył się piknik sportowy i finał Turnieju „Lions Cup” o trofeum „Czeskiego Lwa”. To święto sportu było jednym z wielu działań związanych z realizacją w szkole projektu Erasmus+ „W drodze do zdrowszego stylu życia z naszymi europejskimi przyjaciółmi”. Przez ostatni rok uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie we współpracy ze szkołami partnerskimi: Zakladni Skola a Materska Skola w Polevsku (Czechy), oraz Ecole René Beaujean w La Chapelle-lès-Luxeuil (Francja) podejmowali zadania wynikające z realizacji projektu.

 

Turniej „Lions Cup” o trofeum „Czeskiego Lwa” został przygotowany przez szkołę z Czech - koordynatora projektu. Był to urozmaicony tor przeszkód kształtujący szybkość, zwinność, zręczność i celność. Podczas tych zawodów uczniowie rywalizowali i walczyli o miejsca na podium i niepowtarzalne, specjalnie na tą okazję przygotowane medale, które zwycięzcom wręczyła Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Wójcik.

 

Wszyscy przybyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły kibicowali zawodnikom w sportowych zmaganiach. Chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji sportowych i śmiało próbowali swoich sił w badmintonie, tenisie stołowym, mini koszykówce oraz w zabawach z chustą animacyjną. Podczas trwania pikniku goście mieli możliwość obejrzenia filmów i zdjęć, które przybliżyły i upowszechniły działania podejmowane podczas realizacji projektu od września 2016 r. Były wśród nich zdjęcia z międzynarodowych spotkań uczniów i nauczycieli w Czechach, Francji i Polsce, filmy prezentujące przygotowanie zdrowych potraw i gier sportowych. Nie zabrakło słodkich smakołyków, poczęstunku, dobrej zabawy i muzyki.

 

Wszystkim zwycięzcom i zawodnikom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za przybycie, wspólnie spędzony czas i sportową zabawę.

 

 

 

Źródło: SPI 11 w Tarnowie