Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół średnich - TURBOLANDESKUNDE - Austria (V edycja)

Zaloguj

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół średnich - TURBOLANDESKUNDE - Austria (V edycja)

Środa , 21 listopada  2018 

Zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnym, drużynowym konkursie krajoznawczym, sprawdzającym wiedzę nie tylko z języka niemieckiego, ale historii, geografii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego.

 

V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół średnich „TurbolandeskundeWędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” w tym roku pod hasłem Austria.

 

Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy współpracy z Instytutem Goethego w Krakowie i Warszawie. Zgłoszenia drużyn do 30 listopada 2018 r. do regionalnego koordynatora konkursu p. mgr Agnieszki Juśko na adres: centrumbibl.tarnow@gmail.com.  

 

Etap szkolny przeprowadzony będzie w dniu 7 grudnia 2018 r. (piątek). Uczniowie rozwiązują w trzyosobowych grupach test konkursowy. Test w formie dwujęzycznej (pytania są jednocześnie w języku polskim i niemieckim) będzie zawierał pytania zamknięte oraz otwarte. Jeśli w szkole jest mniej niż 9 chętnych uczestników, uczniowie piszą test indywidualnie i z spośród najlepszych uczniów wyłaniana jest 3-osobowa drużyna. Najlepsza drużyna ze szkoły bierze następnie udział w etapie regionalnym dnia 8 marca 2019 r. Trzeci etap odbędzie się 2 czerwca 2019 r. w Instytucie Goethego w Krakowie. Na tym etapie konkursu wykonywane będą prezentacje dotyczące wylosowanego tematu i oprócz wiedzy merytorycznej oceniana będzie współpraca w grupie.

 

Szczegóły (regulamin i karta zgłoszeń) na ogólnopolskiej stronie Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego http://psnjn.org/pl/turbolandeskunde-regulamin/. 

 

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

Źródło: Koordynator Konkursu - mgr Agnieszka Juśko (opiekun Centrum Bibliotecznego Instytutu Goethego, nauczyciel j. niemieckiego w XVI LO oraz III LO w Tarnowie)