Dziecięce spojrzenia na Maryję

Zaloguj

Dziecięce spojrzenia na Maryję

Poniedziałek , 19 lutego  2018 

W ramach VII Tygodnia Wychowania „Maryja wychowawczynią pokoleń” z inicjatywy Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnowie ogłoszony został dwuetapowy Tarnowski Konkurs Maryjny pod Honorowym Patronatem J. E. Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Adresowano go do dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. Obejmował 2 plastyczne i 2 literackie konkursy:

- dla przedszkoli: „Mój portret Maryi”,

- dla klas I-III szkół podstawowych: „Maryja i ja – Kim jest dla mnie?”,

- dla klas IV – VII szkół podstawowych: wiersz o tematyce Maryjnej

- dla klas II – III gimnazjum: „Kartka z pamiętnika Maryi” ( jeden dzień z Jej życia).

 

Tydzień eksponował postać Maryi, jej styl życia i sposób jego przeżywania w relacji do współczesnej rodziny. Pomysł przedłużenia czasu refleksji nad osobą Maryi (od IX.2017 do I.2018), zaowocował pięknymi, oryginalnymi pracami, za które serdecznie dziękują zarówno dzieciom, uczniom, jak i ich opiekunom organizatorzy - Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Tarnowie.

 

Tarnowski Konkurs Maryjny był pierwszym tego typu w naszym mieście. Niespodzianie napotkał na znaczny rezonans w środowisku i znalazł wielu życzliwych współpracowników oraz sponsorów cennych nagród i upominków. Przystąpiło doń ogółem 253 osoby, wywodzących się z 13 przedszkoli i 25 szkół. Złożono 208 prac plastycznych i 43 literackie. Jego podsumowanie w sposób uroczysty miało miejsce 31.01.2018 r. w Sali Lustrzanej i zgromadziło wielu uczestników i laureatów nierzadko z daleka (m. in. Stary Sącz, Sromowce Niżne).

 

Niewątpliwą zaletą wydarzenia było osobiste zaangażowanie i przykład. Młodzi ludzie potrzebują takich osób wokół siebie. Postać Maryi, przybliżona w ramach VII Tygodnia Wychowania i Tarnowskiego Konkursu Maryjnego, a także przez nauczycieli czy bliskich w domu okazała się wielce inspirująca dla wyobraźni dzieci i młodzieży.

 

Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie.

 

 

 

Źródło: Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Tarnowie