Wolontariusze z Kolumbii i Indonezji w Szkole Podstawowej Nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie

Zaloguj

Wolontariusze z Kolumbii i Indonezji w Szkole Podstawowej Nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie

Wtorek , 14 stycznia  2020 

W dniach 7-9 stycznia 2020 r. Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie, gościła już po raz trzeci przedstawicieli Fundacji Euroweek. Gośćmi byli Ricky z Indonezji oraz Roberto z Kolumbii. Wizyta związana była z realizacją dwustopniowego projektu językowego Euroklasa, realizowanego w tutejszej szkole. Jako Partner Instytutu British Council nasza szkoła stara się jak najlepiej przygotować uczniów do egzaminów certyfikacyjnych FCE i PET. Od kilku lat uczniowie wyjeżdżają na tygodniowy pobyt w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie nauczyciele wolontariusze z całego świata realizują praktyczną naukę języka angielskiego. Przyjazd dwóch wolontariuszy Fundacji był kolejnym stopniem projektu kształcącego umiejętności językowe. Uczestnicy mieli już okazję ich poznać podczas pobytu na obozie szkoleniowym, we wrześniu 2019 r. Podczas pobytu w Szkole Podstawowej Nr 20, Ricky i Roberto prowadzili zajęcia w klasach 5 - 8 Euroklas. Uczniowie brali udział w konwersacjach, różnych grach, zabawach, przygotowywali skecze, a także mieli okazję dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy dotyczących wiedzy o Indonezji i Kolumbii.

Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim, co było doskonałą i niecodzienną okazją na sprawdzenie oraz doskonalenie swoich umiejętności zdobytych do tej pory. Dzięki temu, uczniowie stali się bardziej zmotywowani do dalszej nauki i chętni do poznania innych kultur.

 

W dniu 8 stycznia 2020 r. wolontariusze zostali zaproszeni na krótki spacer po Tarnowie, podczas którego mogli zobaczyć, jak uczniowie zamieniali się w przewodników, przedstawiając im najciekawsze miejsca, zwłaszcza te związane z II wojną światową. Goście byli niezwykle zaciekawieni, a Roberto wyznał, iż właśnie dla lepszego poznania polskiej historii przyjechał do naszego kraju. Następnie uczniowie mieli okazję na swobodną rozmowę w przytulnej kawiarni, gdzie wszelkie bariery językowe zniknęły. Czas upłynął szybko w bardzo miłej atmosferze.

 

Te kilka dni sprawiły, że w szkole panowała miła i międzynarodowa atmosfera, a uczniowie byli szczęśliwi, że mogli spotkać swoich ulubionych wolontariuszy.

 

Organizatorami przedsięwzięcia i opiekunami byli nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie, pod kierownictwem Pani mgr Marty Mazur i Pani mgr Katarzyny Wadas.

 

Zdjęcie 1

 

Zdjęcie 2

 

Zdjęcie 3

 

Zdjęcie 4

 

Zdjęcie 5

 

Źródło: SP 20 w Tarnowie