Nocą w szkole

Zaloguj

Nocą w szkole

Wtorek , 29 listopada  2011 

Gdy tylko gasną klasowe światła i nie słychać już nawet pogłosu szkolnego dzwonka, a ostatnie drzwi zamykają się skrzypiąc ze zmęczenia, przez szkolne mury przedostają się bez trudu duchy belfrów, którzy nie mogą istnieć bez katedry. Wędrują po pustych salach wspominając dawne czasy…

 

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie postanowili sprawdzić czy tak właśnie wygląda noc w szkole. Za zgodą Pana Dyrektora Marka Smoły Samorząd IV LO przenocował w szkole. Nocne spotkanie odbyło się 18 listopada 2011 r. pod opieką Pani Anny Odbierzychleb – pedagoga szkolnego i nauczycielki PO. Pomysł początkowo wydał się szalony, bo kto z uczniów chciałby spędzić noc w szkole? Co w tym może być interesującego? Okazało się jednak szybko, że chętnych nie brakuje.

 

Spotkanie rozpoczęliśmy ok. 19.00 poznaniem dokumentacji Szkoły. Młodzież z zaciekawieniem zaznajomiła się ze Statutem Szkoły oraz zapisami dotyczącymi działalności Samorządu. Okazało się, że grunt to znać swoje prawa i obowiązki – na każdym szczeblu. Ustaliliśmy więc zasady panujące wśród nas, tak by każdy wiedział co, kiedy i komu wolno. Młodzież lubi jasno wyznaczone reguły gry. W trakcie burzy mózgów na temat możliwości podejmowanych działań przez Samorząd, każdy mógł przedstawić swoje propozycje i tym samym zaprezentować własny pomysł na sukces. Podczas „posiedzenia” znalazł się również czas na zabawy rozwijające kreatywność uczestników. Poprzez takie zabawy można zdecydowanie lepiej poznać młodzież oraz zrozumieć ich spojrzenie na otaczający świat.

 

Po burzliwych dyskusjach przyszedł czas na wzniesienie toastu za owocną współpracę. Podnosząc kubeczki z bezalkoholowym kolorowym szampanem uczciliśmy spotkanie. „Dzieciaki” szybko usnęły, mimo wcześniejszych zapewnień o nocnym czuwaniu. Adrenaliny miały dostarczyć im przecież tajemnicze opowieści i legendy o duchach belfrów odwiedzających szkołę nocą. O tym jak skrzypi parkiet pod ich stopami…

 

Nazajutrz wiele atrakcji przyniosło uczniom poranne mycie ząbków i wspólne śniadanie w murach szkoły. Pożegnaliśmy się ok. 8.00.

 

Noc w szkole zaowocowała zgranym i przedsiębiorczym zespołem. Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że stać ich na więcej. W poniedziałek każdy z nas dzielił się wzajemnie wrażeniami z piątkowej nocy. Chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia i jednocześnie zapewnić, że nigdy nie zapomnimy tej nocy i wrażeń jakich dostarczyło nam spotkanie w tak niecodziennych okolicznościach.

 

„Ja jako opiekun jestem pełna podziwu dla zaangażowania i kultury jaka zaprezentowali Nasi uczniowie, dziękuję”.

 

 

Galeria zdjęć – zobacz

 

 

 

 

Opracowanie: Anna Odbierzychleb (IV LO w ZSO 1)
Strona 1 spośród 2

< Poprzednia