GÓRNIK ZABRZE w Tarnowie

Zaloguj

GÓRNIK ZABRZE w Tarnowie

Czwartek , 16 sierpnia  2018 

Pod nadzorem i Patronatem klubu Górnik Zabrze w Szkole Podstawowej nr 20 w Tarnowie-Mościcach będą szkoleni młodzi piłkarze w Tarnowie.

 

W związku z wypowiedzeniem Szkole Podstawowej nr 20 w Tarnowie-Mościcach umowy o współpracy przez Klub UNIA Tarnów, szkoła rozpoczęła starania o wsparcie dla realizacji zadań szkoleniowych przez inny Klub. Skierowano oferty do niektórych klubów Ekstraklasy z naszego regionu. Wśród pozytywnych odzewów wybrano Klub z dużymi osiągnięciami piłkarskimi, kolebkę wielu reprezentantów Polski – Górnik Zabrze. Pragniemy poinformować, że nastąpiło sfinalizowanie rozmów dotyczących współpracy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Szkołą Podstawową nr 20 w Tarnowie.

 

W wyniku wielogodzinnych rozmów, spotkań z Władzami Klubu wypracowano model współpracy. Uczniowie klas piłkarskich będą szkoleni w szkole we współpracy i pod nadzorem merytorycznym trenerów klubu Górnika Zabrze. W rozgrywkach piłkarskich uczniowie szkoły reprezentować będą klub Górnik 20-tka Tarnów jako filię Górnika Zabrze. Reprezentując „20-tkę Tarnów” w turniejach i  rozgrywkach piłkarskich będą równocześnie zawodnikami Górnik Zabrze. W szkole, w ścisłej korelacji z lekcjami odbywać się będą zajęcia treningowe z nauczycielami – trenerami piłki nożnej posiadającymi uprawnienia i kwalifikacje UEFA.

 

Na co mogą liczyć zawodnicy oddziałów sportowych tutejszej szkoły? Na bezpłatne treningi z trenerami szkoły i Górnika Zabrze, na profesjonalny sprzęt sportowy, mecze oraz turnieje na wysokim poziomie. Przewidziano wspólne mecze sparingowe z drużynami Górnika Zabrze, treningi prowadzone przez szkoleniowców klubu, spotkania z zawodnikami Górnika Zabrze, obozy sportowe współfinansowane przez ten Klub, uczestnictwo w meczach Ekstraklasy. Najlepsi zawodnicy „20-tki” będą mogli wyjeżdżać na obozy sportowe z zawodnikami Górnika Zabrze.

 

W przypadku dzieci urodzonych w roku 2008 i 2009 kontynuujemy nabór do oddziału piłkarskiego „Górnik - 20-tka Tarnów” pod Patronatem Górnika Zabrze. Trwa również nabór uzupełniający do pozostałych klas sportowych (klasy V – VIII) w starszych rocznikach ( 2007 – 2002 rok urodzenia).

 

Zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona liczebnością klasy. Osobami odpowiedzialnymi za nabór są: Wicedyrektor ds. sportu SP 20 - tel. 14 633 15 17 w. 22, mgr Sławomir Szymański - tel. +48 571 390 377.

 

 

 

 

 

Źródło: SP 20 w Tarnowie