OPIEKA NAD POLONIĄ

Zaloguj

OPIEKA NAD POLONIĄ

Poniedziałek , 19 marca  2018 

Miło mi poinformować że złożona do Kancelarii Senatu RP aplikacja Szkoły Podstawowej nr 20 w Tarnowie (sportowa) wspólnie ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej zyskało AKCEPTACJĘ.

 

Uchwałą Senatu RP z dnia 23.09.2017 roku ogłoszono Konkurs na realizację zdań w zakresie opieki nad Polonią w 2018 w dziedzinie edukacja. Szkoła i Stowarzyszenie złożyło wniosek rozpatrzony przez Komisję pozytywnie. Ze środków Senatu współfinansowana będzie „Akademia Polskiej Poezji Tarnów 2018”, która odbędzie się w maju 2018 r.

 

Gościć będziemy młodzież polskiego pochodzenia z Wilna, Białej Cerkwi, Żytomierza, Kamieńca Podolskiego, Strzelczysk, Veszprem, Budapesztu. Hnojnika, która realizować będzie wspólnie z uczniami z Polski (Tarnów, Wałbrzych, Stalowa Wola, Kraków, Rzeszów i inne miasta z regionu tarnowskiego) program imprezy.

 

Wstępne potwierdzenie otrzymaliśmy od prawie 100 uczestników, w tym 60 spoza Polski. W programie konkursy - recytatorski, plastyczny szereg warsztatów i koncert finałowy. Organizatorzy wystąpili, z nadzieją na pozytywne rozpatrzenie prośby, o przyjęcie Patronatu nad imprezą wzorem lat ubiegłych do Prezydenta Miasta Tarnowa Pana Romana Ciepieli oraz do Prezesa Grupy AZOTY SA Pana Wojciecha Wardackiego.

 

 

Informacja

Opis projektu

 

    

 

 

 

Źródło: SP 20 w Tarnowie