Konkurs dla scenarzystów amatorów

Zaloguj

Konkurs dla scenarzystów amatorów

Wtorek , 08 lipca  2008 

Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Tarnowie zachęca wszystkich młodych filmowców do wzięcia udziału w konkursie dla scenarzystów amatorów organizowanym przez europejskie stowarzyszenie Nisi Masa, skupiające osoby zajmujące się zawodowo filmem i entuzjastów filmu z 19 państw. Nagrodą główną są granty na produkcję filmu.


Tegoroczny temat przewodni konkursu to "Ucieczka". Scenariusz nie powinien zawierać więcej niż 20 000 znaków (w tym znaki interpunkcyjne), może być napisany w jednym z oficjalnych języków konkursu, musi być pracą oryginalną, napisaną samodzielnie przez autora i trzymającą się zasad tworzenia scenariusza.

W konkursie mogą uczestniczyć osoby w wieku 18-28 lat pochodzący z następujących państw: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Kosowo, Macedonia, Niemcy, Polska, Rumunia, Rosja, Szwecja, Turcja, Węgry i Włochy.

 

Scenariusze można przesyłać do 31 lipca 2008 r.

 

Prace w pierwszym etapie zostaną ocenione przez polskie jury konkursu. Trzy najlepsze zostaną przetłumaczone na angielski i przekazane do oceny europejskiemu jury, które wyłoni zwycięzców całego konkursu.

Autorzy scenariuszy zakwalifikowanych do finału wezmą udział w warsztatach filmowych we Francji.

Opis konkursu w języku polskim znajduje się na stronie Eurodesk Polska oraz jest dostępny w języku angielskim na stronie europejskiego stowarzyszenia młodych entuzjastów sztuki filmowej Nisi Masa.

 

Pytania dotyczące konkursu należy kierować do przedstawicieli NISI MASA w swoim kraju: NISI MASA Polska, ul. Parkowa 30, 05-092 Łomianki, e-mail: nisimasa_polska@tlen.pl

 

 

Kontakt:

Michał Piotrowski

tel.: +48 608 387 616

majkpiot@tlen.pl