EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

 

   

  

  

          

   

       

 

 

 

  

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • APLAUZ Tarnów 2016
  2016.12.06 15:26

  Dnia 1 grudnia 2016 roku w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury w premierowej odsłonie aktorsko-recytatorskiej odbył się IV Artystyczny Przegląd Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności - APLAUZ Tarnów 2016. Konkurs, jak co roku, skierowany był do utalentowanych młodych mieszkańców naszego regionu, a jego organizatorem była Szkoła Szczepanika, która nawiązała współpracę z instytucjami posiadającymi zaplecze typu estradowego - Tarnowskim Centrum Kultury oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Tarnowa.

  > więcej
 • Wyniki Konkursu „Bohaterom Niepodległej”
  2016.12.05 15:31

  W 2015 roku Gmina Miasta Tarnowa ogłosiła Miejski projekt edukacyjny „Narodowe Święto Niepodległości” dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z zakresu wychowania patriotycznego. Stanowi on 3-letnie przygotowanie do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W roku szkolnym 2016/2017 został ogłoszony miejski konkurs „Bohaterom Niepodległej” na projekt edukacyjny szkoły z zakresu wychowania patriotycznego eksponujący lokalne postaci z Tarnowa i regionu. Jest to II etap ww. miejskiego projektu. 5 grudnia 2016 r. Jury Konkursu dokonało przeglądu i oceny zgłoszonych programów edukacyjnych. Publikujemy protokół zawierający jego rozstrzygnięcie.

  > więcej
 • Uczniowie Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie w Polevsku
  2016.11.30 14:36

  Grupa uczniów wraz z nauczycielami realizującymi międzynarodowy projekt „W drodze do zdrowszego stylu życia z naszymi europejskimi przyjaciółmi” w ramach programu Erasmus+ w dniach 21.11.–25.11.2016 r. wzięła udział w spotkaniu projektowym szkół partnerskich w Polevsku w Czechach. Było to pierwsze spotkanie szkół partnerskich projektu. Gospodarzem byli nauczyciele, uczniowie i rodzice szkoły Zakladni Skola a Materska Skola w Polevsko. Podczas wizyty uczniowie uczestniczyli w lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych oraz mieli niepowtarzalną szansę sprawdzić swoje umiejętności językowe. Nauczyciele wymieniali doświadczenia i uwagi związane z funkcjonowaniem i działalnością szkoły, omawiali działania związane z realizacją zadań wynikających z zarządzaniem i wdrażaniem projektu.

  > więcej
 • TARNOWSKI TYDZIEŃ AUTYZMU (5-9 grudnia 2016 r.)
  2016.11.29 11:32

  Fundacja Motyle zaprasza na TARNOWSKI TYDZIEŃ AUTYZMU POD HASŁEM: „OBLICZA AUTYZMU”, który odbędzie się w dniach 5-9 grudnia 2016 r. Uroczystą inaugurację zaplanowano o godz.10.00 w Pałacu Młodzieży przy ul. Piłsudskiego 24. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i w programie.

  > więcej
 • Wernisaż wystawy V LO w Izraelu
  2016.11.28 14:03

  W zeszły poniedziałek, tj. 21 listopada 2016 r., delegacja V Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Tarnowie, w której skład wchodzili dyrektor szkoły, pani Joanna Jasiak, nauczyciel języka angielskiego, Pan Marcin Zaród oraz trójka uczniów dokonali uroczystego otwarcia wystawy multimedialnej będącej rezultatem projektu Permeation-Przenikanie. Tym razem wernisaż miał miejsce w Izraelu, w miejscowości Mevasseret Zion pod Jerozolimą, gdzie znajduje się współpracująca z tarnowianami szkoła Harel High School, której uczniowie byli także współtwórcami projektu. Trzecią instytucją uczestniczącą w projekcie było Tarnowskie Centrum Kultury, w którego siedzibie od czerwca do września tego roku wystawę multimedialną mieli okazję zwiedzać mieszkańcy Tarnowa. Według danych TCK, wystawa ta była najczęściej odwiedzają wystawą w tym roku kalendarzowym.

  > więcej
 • XIV Akcja Charytatywna Tarnowska Kropla
  2016.11.28 12:46

  Tarnowskie stowarzyszenie „Kropla” zaprasza w ramach Akcji Charytatywnej XIV Tarnowska Kropla na kolejną rejestrację honorowych dawców szpiku do Polskiego Banku Szpiku PL-3, który w tym roku jeśli chodzi o skuteczność, jest w światowym rankingu drugim po rejestrze japońskim. Rejestracja odbędzie się w budynku Zespołu Szkół Katolickich im. bł. Karoliny Kózki w Tarnowie przy ul. Warzywnej 3 w dniu 6 grudnia 2016 r.(wtorek) w godzinach 10.00-14.00. W razie potrzeby czas rejestracji może być wydłużony.

  > więcej
 • Najmłodsi tarnowianie świętowali niepodległość
  2016.11.25 12:30

  Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień, o którym pamiętają wszyscy Polacy – także ci najmłodsi. W tym roku uczniowie klas I –III Zespołu Szkół Sportowych, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz ich koledzy z Przedszkola Publicznego nr 33 wzięli udział w projekcie „Młody tarnowianin świętuje niepodległość”. Organizatorami imprezy był Zespół Szkół Sportowych w Tarnowie oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej w Tarnowie. Impreza, której głównym celem była edukacja patriotyczna, ale też integracja, zgromadziła w sumie około 250 dzieci.

  > więcej
 • WIZYTA PRZEDSTAWICIELI ZAPRZYJAŹBIONYCH SZKÓŁ
  2016.11.21 14:01

  W dniach 16-19.11.2016 r. przebywali na zaproszenie Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej w Tarnowie przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół z Czech, Węgier i Słowacji. Z każdej zagranicznej szkoły przybyli: dyrektor szkoły, nauczyciel oraz 2 uczniów. Głównym celem pobytu w Tarnowie delegacji szkół było przygotowanie ram organizacyjnych dla realizacji projektu pod roboczą nazwą „Drogi do wolności” w ramach programu ERASMUS+.

  > więcej
 • Wernisaż wystawy POSTAĆ Z CHARAKTEREM
  2016.11.21 09:20

  Dyrekcja Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie serdecznie zaprasza 30 listopada 2016 r., o godz. 14.00 do Galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie, ul. Westwalewicza 6, na wernisaż wystawy rysunków oraz rzeźby POSTAĆ Z CHARAKTEREM.

  > więcej
 • Postrzeganie indywidualności osoby i stymulowanie jej rozwoju
  2016.11.21 09:02

  W listopadzie zapraszamy na spotkanie poświęcone dziecku w procesie jego wychowania pt. „Postrzeganie indywidualności dziecka i stymulowanie jego rozwoju”. Wykład na powyższy temat wygłosi dr Małgorzata Gawle-Wiernasz (Akademia Polonijna, Częstochowa). Opierać się ono będzie o uniwersalne zasady i treści, ale akcentować osobowość dziecka traktowanego personalistycznie w postrzeganiu rzeczy, w zdolności ich przyjmowania i przekształcania podczas formowania i uczenia. Spotkanie będzie miało miejsce w dniu 28 listopada 2016 r. (poniedziałek) o godz. 18.00, w siedzibie KIK przy Rynku 24. Rozpocznie go Msza św. o 17.30. Podczas jego trwania będzie można nabyć książkę Autorki wykładu, przybliżającą omawiane zagadnienie.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Najlepsi w pomaganiu

  Kilkanaście osób zostało nagrodzonych podczas dzisiejszej (9 grudnia), V Tarnowskiej Gali Wolontariatu, która odbyła się w Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

  > więcej
 • Weekendowy rozkład jazdy

  Zapowiada się kulturalny weekend. Będzie filmowo i muzycznie. Nie zabraknie też atrakcji sportowych. 

  > więcej
 • Nowy rozkład jazdy, ceny biletów bez zmian

  W najbliższą niedzielę, 11 grudnia, zmieni się rozkład jazdy pociągów z Tarnowa do Krakowa i Nowego Sącza, ale ceny i zasady kupowania biletów pozostaną bez zmian. Bilety będzie można – jak dotąd – kupować w kasach i za pomocą systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. W przyszłości kolejarze nie wykluczają podwyżki cen biletów, jednak – jak informują – nie powinna ona przekroczyć 10 procent obecnej ceny.  

  > więcej
 • Nowy wymiar Parku Sanguszków

  W Parku Sanguszków będzie można pograć w piłkę. Boisko wielofunkcyjne, które powstało z inicjatywy mieszkańców (zadanie zostało zgłoszone i przegłosowane w czwartej edycji budżetu obywatelskiego) jest już gotowe. Jego modernizacja kosztowała niemal 160 tysięcy złotych. 

  > więcej
 • Dziewięciolatka znowu pierwsza

  Dziewięcioletnia Maja Oleksy reprezentująca barwy klubu MKS Tarnovia po raz szósty w tym roku wygrała zawody z cyklu Pucharu Dzieci i Młodzików we wspinaczce sportowej. Ostatnia w tym roku edycja odbyła się w Warszawie na ścianie wspinaczkowej „Murall”. 

  > więcej
 • Nowe konkursy dla NGO

  Ogłoszono otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych Gminy Miasta Tarnowa w przyszłym roku. Zakres zadań, które miasto zamierza zlecić organizacjom pozarządowym, dotyczy między innymi działań związanych z przeciwdziałaniem uzależnieniom i patologiom społecznym czy działalności na rzecz seniorów.  Termin składania wniosków upływa 27 grudnia.

  > więcej
 • Męsko-żeńskie rytmy tanga

  Kwartet smyczkowy Con Affetto - laureatki Stypendium Artystycznego Tarnowa zabiorą nas w podróż Śladami Piazzolli. Koncert z utworami argentyńskiego króla tanga odbędzie się w sobotę, 17 grudnia, o godz. 18.00 w Sali Lustrzanej.

  > więcej
 • Najlepsze projekty patriotyczne

  Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, Gimnazjum nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 2 mogą pochwalić się najlepszymi projektami patriotycznymi. Pula nagród w konkursie „Bohaterom niepodległej" wyniosła 18 tys. zł. Realizowane przez placówki programy z zakresu wychowania patriotycznego stanowią przygotowania do tarnowskich obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

  > więcej
 • Izraelskie klimaty w BWA

  Już jutro, 8 grudnia, w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy „Sprawna ręka. Kupferman / Chlanda” . Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30. 

  > więcej
 • O kostiumie słów kilka

  Na czwartym z kolei spotkaniu filmowym poznamy tajniki zawodu kostiumografa.  Najbliższa Akademia Filmowa już w sobotę, 10 grudnia, o godz. 13:15 w kinie Marzenie. 

  > więcej
więcej aktualności >