Informator o pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Tarnowie już jest!

Zaloguj

Informator o pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Tarnowie już jest!

Czwartek , 30 października  2014 

W odpowiedzi na potrzeby rodziców i wychowawców przekazujemy Państwu informator - kompendium informacji w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i młodzieży. Jest to wydanie II, poprawione. Stanowi rezultat współpracy wielu instytucji miejskich w ramach działań systemowych w zakresie wychowania i profilaktyki w Tarnowie.

 

Informator tworzy jednolity pod względem treści katalog podmiotów w Tarnowie świadczących usługi w obszarze szeroko pojętej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i młodzieży. Głównym jego zadaniem jest ułatwienie współdziałania pomiędzy rodzicami, nauczycielami i osobami, które zajmują się wychowaniem, a różnego rodzaju instytucjami na terenie Tarnowa. Wskazuje kierunek i ścieżkę postępowania. Obejmuje informacje o miejscach, gdzie można uzyskać pomoc psychologiczną, prawną oraz wsparcie rozwoju psychospołecznego dzieci i młodzieży w tym niepełnosprawnej i z niepowodzeniami. Ma ułatwić szybkie znalezienie form pomocy w zakresie edukacji, pomocy społecznej, zdrowia, szeroko pojętego bezpieczeństwa i działalności organizacji pozarządowych dla dobra dziecka i rodziny.

 

Informator zamieszczony jest w Internecie w formie elektronicznej. Zachęcamy do wydrukowania go i udostępniania osobom korzystającym z usług poszczególnych placówek.

 

 

 

 

INFORMATOR O POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ – pobierz 

 

 

 

Opracowanie: WED UMT