Zajęcia edukacyjne AIRLY – Powietrzna akademia Airly i Veolia

Zaloguj

Zajęcia edukacyjne AIRLY – Powietrzna akademia Airly i Veolia

Piątek , 17 kwietnia  2020 

W związku z  komunikatem Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 kwietnia 2020 roku o wydłużeniu okresu zamknięcia placówek oświatowych, firma Airly z Krakowa wyszła z propozycją udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych z myślą o szkołach w Tarnowie. Taka inicjatywa, w sytuacji, gdy istnieje potrzeba przeprowadzania możliwie skutecznej edukacji domowej, może być cennym wsparciem dla szkół, nauczycieli, a przede wszystkim dzieci i młodzieży.

 

Powietrzna akademia Airly i Veolia dla uczniów szkół podstawowych to:

 

Kurs online przygotowany przez doświadczonych edukatorów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy w przystępny sposób przekazują najmłodszym wiedzę na temat:

- składników powietrza,

- źródeł zanieczyszczenia atmosfery,

- zjawisk powodujących smog,

- sposobów działań na rzecz czystego środowiska.

 

Jak zgłosić się do programu edukacyjnego powietrzna akademia Airly i Veolia ?

 

Placówki  zainteresowane wzięciem udziału w inicjatywie proszone są o kontakt zwrotny pod adresem email: k.warzecha@umt.tarnow.pl lub j.franz@umt.tarnow.pl.

We wniosku powinny znaleźć się:  nazwa placówki oświatowej, imię i nazwisko osoby kontaktowej (przedstawiciel szkoły) oraz jej email kontaktowy.

 

Zakres zajęć online:

 

Film edukacyjny:

Film edukacyjny (30 min) dostępny na platformie YouTube - specjalny link do filmu zostanie przesyłany mailowo do osoby zgłaszającej (planowana data emisji - ostatni tydzień kwietnia). Bezpłatny film edukacyjny będzie mógł wykorzystać każdy z nauczycieli, podczas prowadzonych przez siebie zajęć online z uczniami w dowolnym czasie.

 

oraz kurs interaktywny: 

Kurs interaktywny na platformie clickmeeting (45 min) – zajęcia online z możliwością zadawania pytań prowadzącym. Specjalny link do platformy zostanie przesłany mailowo do osoby zgłaszającej. Każdy uczeń chcący wziąć udział w zajęciach musi dysponować urządzeniem z dostępem do Internetu oraz zalogować się do  platformy używając swojego lub rodziców adresu e-mail.

 

Zachęcamy tarnowskie placówki oświatowe do wzięcia udziału w projekcie!

 

                                                                                                         Wydział Ochrony Środowiska UMT