XXI Przegląd Filmów Ekologicznych EKOŚWIAT

Zaloguj

XXI Przegląd Filmów Ekologicznych EKOŚWIAT

Sobota , 12 września  2020 

XXI Przegląd Filmów Ekologicznych EKOŚWIAT

 

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa zaprasza przedszkolaków,  uczniów tarnowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz mieszkańców Tarnowa do obejrzenia filmów,  w ramach corocznego Przeglądu Filmów Ekologicznych EKOŚWIAT. Tegoroczny jubileuszowy przegląd już po raz XX organizowany jest przez Urząd Miasta Tarnowa i Tarnowskie Centrum Kultury. Podczas przeglądu, który odbędzie się w dniach 28 września - 1 października 2020 r. w Kinie „Marzenie”,  wyemitowane zostaną ciekawe filmy niosące przesłanie ekologiczne.

 

Na dzieci przedszkolne i uczniów klas początkowych czeka film  „Młody renifer Alex” 
 reż. 
Guillaume Maidatchevsky. Film przedstawia losy  młodego renifera pochodzącego z samego serca mroźnej Laponii. Jego narodzinom i dorastaniu bacznym okiem przygląda się kamera, uwieczniając przy tym obrazy przedstawiające skutą lodem tajgę i majestatyczne szczyty fiordów. Wśród oprószonych śniegiem drzew dostrzec można zarówno przyjaciół, jak i naturalnych wrogów bohatera. Orły, lisy, łosie, rysie, rosomaki, wilki i wiewiórki - to tylko niektóre z napotkanych stworzeń. Sztuka przetrwania przekazywana jest Alexowi przez matkę, przygotowującej go do zajęcia roli pełnoprawnego członka stada.

Uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zapraszamy na film Nasze miejsce na Ziemi
 w reżyserii Johna Chestera. Bohaterami filmu są znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly, którzy muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata, Jack i Molly realizują wyjątkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii. Z każdym kolejnym dniem Chesterowie uczą się czegoś nowego o świecie i sobie samych. Przeżywają małe porażki i wielkie zwycięstwa, a otaczający ich ludzie i zwierzęta stają się źródłem inspiracji, radości, a czasem niezłych kłopotów. Ich idealistyczna wizja niezwykłej utopii powoli zaczyna nabierać realnych kształtów mimo niekończących się przeciwności losu. A widoki takie jak przyjaźń między świnią Emmą i kogutem Greasym, psia troska o owcze stado czy gęsi pomagające ratować uprawy przed inwazją ślimaków uświadamiają jak wielka moc i piękno kryje się w otaczającej nas naturze, której przecież jesteśmy częścią.

 

 

Każdego dnia odbędzie się emisja 2 filmów:

˗    godz. 8:00, 10:00  „Młody renifer Alex”, 

˗    godz. 12:00  „Nasze miejsce na Ziemii” 

 

Kontakt w sprawie biletów oraz rezerwacji miejsc od dnia  18.09.2020 r. pod nr telefonu 14 688 88 85. 

W związku z sytuacją epidemiologiczną  na widowni dostępne jest tylko 158 miejsc  podczas jednego seansu .

 

 

Przegląd Filmów Ekologicznych „EKOŚWIAT” organizowany jest w ramach kampanii ekologicznej „Zrównoważone wykorzystanie zasobów - lepsze jutro dla Ziemi” - Cykl  konkursów i wycieczek ekologicznych w tarnowskich placówkach oświatowych”, współfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Krakowie