Informacje o edukacji ekologicznej

Zaloguj

Informacje o edukacji ekologicznej

Archiwum

Rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie budki lęgowej „Zaprośmy ptaki do Tarnowa”

Środa , 15 czerwca  2022 

Budki lęgowe są jedną z najpopularniejszych form pomocy ptakom na terenach miejskich. Korzysta z nich kilkanaście gatunków, głównie dziuplaków (np. szpak, sikory, mazurek, muchołówka żałobna) i półdziuplaków (kopciuszek, muchołówka szara). Jest kilka typów skrzynek lęgowych przeznaczonych dla różnych gatunków ptaków, różniących się przede wszystkim średnicą otworu wlotowego i odległością między otworem a dnem skrzynki.

więcej

Podsumowanie tegorocznych akcji ekologicznych mających na celu ograniczanie ilości odpadów w środowisku

Środa , 15 czerwca  2022 

Nieumiejętne gospodarowanie odpadami stanowi problem, z którym boryka się nie tylko Tarnów, ale cały świat. My – tarnowianie możemy jednak zrobić dobry uczynek wobec naszej Ziemi i zadbać o to, by odpady były w odpowiedni sposób zagospodarowane. Pamiętajmy, że lokalne działania przynoszą pożyteczne efekty.

więcej

Rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie pracy przestrzennej „Drzewo dla klimatu”

Sobota , 14 maja  2022 

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa informuje o rozstrzygnięciu konkursu na wykonanie pracy przestrzennej „Drzewo dla klimatu”. Konkurs zorganizowany został podczas kampanii edukacyjno-informacyjnej „I Małopolski Dzień dla Klimatu” realizowanej w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”.

więcej

Konkurs na wykonanie komiksu „Ratujmy naszą planetę – zmieńmy siebie a nie klimat”

Poniedziałek , 09 maja  2022 

Urząd Miasta Tarnowa ogłasza konkurs na wykonanie komiksu „Ratujmy naszą planetę – zmieńmy siebie a nie klimat”. Właściwa i skuteczna ochrona środowiska wymaga świadomego zaangażowania wszystkich obywateli w działania na rzecz środowiska. Dziś coraz więcej i częściej mówi się o zmianach klimatu i wpływie działalności człowieka na te zmiany. Poprzez konkurs pragniemy przybliżyć uczniom szkół zagadnienia związane z ochroną klimatu oraz działaniami na rzecz adaptacji do zachodzących zmian klimatycznych.

więcej

Podróżuję w stylu eko

Poniedziałek , 09 maja  2022 

Urząd Miasta Tarnowa ogłasza konkurs skierowany do tarnowskich przedszkolaków na wykonanie broszury/ plakatu nt. ekologicznych środków transportu. Hasło konkursu brzmi: „Podróżuję w stylu eko”. Konkurs poszerza edukację ekologiczną najmłodszych w zakresie zmian klimatycznych i ochrony powietrza.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 249

< Poprzednia
...