XI Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Europie – PODSUMOWANIE

Zaloguj

XI Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Europie – PODSUMOWANIE

Piątek , 12 maja  2017 

Uczniowie tarnowskich szkół podstawowych po raz XI wspólnie uczyli się o Europie oraz bawili i rywalizowali na Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Europie zorganizowanym w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11.

 

Zmaganiom turniejowym towarzyszył sportowy duch. Konkurs był nawiązaniem do największej i najstarszej imprezy sportowej – igrzysk olimpijskich. Nie mogło zatem zabraknąć dwóch symboli olimpijskich: flagi i pochodni z ogniem. Zawodnikom przyświecało mottem olimpijskie, które głosi, że „najważniejsze w igrzyskach olimpijskich nie jest zwycięstwo, ale udział - bawmy się radośnie, bo zwycięstwo nie jest istotne, ale sprawiedliwa i radosna rywalizacja”.

 

W pierwszej konkurencji zatytułowanej „Europa lubi sport” uczestnicy turnieju pokazali prezentacje kilku dyscyplin sportowych uwzględniając ich pochodzenie, historię, cechy charakterystyczne, style. W części wiedzowo-zadaniowej turnieju zatytułowanej „Sprawny Europejczyk?” na zawodników czekały konkurencje, w których znalazło się coś dla ciała i dla ducha. Było tradycyjnie koło fortuny, pytania ze znajomości gwiazd sportu, rozpoznawanie produktów zdrowego odżywiania, a także rzuty ringiem i koszykówka. Zawodnicy usłyszeli także pytania od naszych przyjaciół z projektu Erasmus+ z Czech i Francji, z którymi połączyliśmy się na krótką wideokonferencję.

 

Zwycięzcą XI Międzyszkolnego Turnieju została po długiej i zaciętej dogrywce Szkoła Podstawowa nr 20, na II miejscu Szkoła Podstawowa nr 14, III miejsce przypadło Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „Siódemka”.

 

Partnerem w organizacji turnieju był Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Tarnowie. Honorowy patronat nad turniejem objęli: Pan Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie Barbara Nowak, Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego, Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Integracyjnej „Jeden Świat”, patronem medialnym była tarnowska telewizja. Specjalnym gościem był Pan Aleksander Jarmuła miłośnik koni, właściciel stadniny Furioso, reprezentanta Polski na międzynarodowych zawodach jeździeckich oraz Kryspin Jarosz uczeń w szkółce żużlowej Janusza Kołodzieja. Obaj panowie krótko opowiedzieli o swoich pasjach sportowych, zachęcając tym samym młodych ludzi do uprawiania sportu.

 

 

Galeria zdjęć – pobierz

 

    

  

 

 

Źródło: SPI 11 w Tarnowie
Strona 1 spośród 2

< Poprzednia