Wewnątrzszkolny Konkurs ku Czci Patrona Szkoły: „Jan Paweł II – Stulecie Urodzin”

Zaloguj

Wewnątrzszkolny Konkurs ku Czci Patrona Szkoły: „Jan Paweł II – Stulecie Urodzin”

Piątek , 15 maja  2020 

18 maja br. przeżywamy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. W związku z tym wydarzeniem IV Liceum Ogólnokształcące, któremu patronuje św. Jan Paweł II wraz z parafią NMP Królowej Polski w Tarnowie, zorganizowało Konkurs poświęcony naszemu WIELKIEMU POLAKOWI św. Janowi Pawłowi II. Konkurs oraz okolicznościowa akademia nie mogły odbyć się w sposób tradycyjny w szkole, ze względu na panującą epidemię.

 

Wewnątrzszkolny Konkurs ku Czci Patrona Szkoły: „Jan Paweł II – Stulecie Urodzin” odbył się w dniach od 29 kwietnia 2020 r. do 9 maja 2020 r. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni zarówno uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego, jak również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17.

 

Celem Konkursu było oddanie hołdu św. Janowi Pawłowi II jako wyraz wdzięczności za życie, naukę i posługę Papieża:

1) Praca plastyczna - rysunek, szkic, obraz – technika dowolna (klasy licealne i klasy 1-3 szkoły podstawowej);

2) Piosenka – nagranie zawierające zaśpiewaną poezję Jana Pawła II lub Karola Wojtyły, piosenkę ułożoną przez siebie dla Jana Pawła II lub piosenkę związaną z Janem Pawłem II (klasy licealne i klasy 4-8 szkoły podstawowej);

3) Poezja – recytacja wiersza Jana Pawła II lub Karola Wojtyły, wiersz ułożony przez siebie ku czci Jana Pawła II albo o Janie Pawle II albo na podstawie Jego nauczania (klasy licealne oraz klasy 4-8 szkoły podstawowej).

 

W konkurs zaangażowało się 24 uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego oraz 23 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 17.

 

Z nadesłanych prac, w których uczniowie wykazali się zdolnościami artystycznymi, pomysłowością i wyobraźnią powstała relacja filmowa, która jest wyrazem czci i hołdu złożonemu naszemu Patronowi św. Janowi Pawłowi II.

 

Link do relacji:

https://youtu.be/vRKruJOrrTI

 

 

Źródło: ZSO1 w Tarnowie