Sukces młodych techników z ZSME

Zaloguj

Sukces młodych techników z ZSME

Wtorek , 20 marca  2018 

14 marca 2018 r. w Krakowie odbył się finał IX Małopolskiego Konkursu Własnych Prac Technicznych, w którym uczniowie ZSME zajęli wysokie III miejsce w kategorii elektrotechnika/elektronika. Zespół w składzie: Jakub Bielaszka, Amadeusz Kotarba i Krzysztof Krzyżak pod opieką dr inż. Grzegorza Szerszenia opracował urządzenie do automatycznego termotransferu płytek PCB. Jury turnieju doceniło ciekawy pomysł jak również profesjonalne wykonanie urządzenia. Podczas zawodów uczniom towarzyszył nauczyciel mechatroniki mgr inż. Artur Sereda.

 

Konkurs jest organizowany cyklicznie od 2009 roku przez Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie wspólnie z Oddziałem Nowohuckim Stowarzyszenia Elektryków Polskich, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Prezesa Zarządu Krakowskiej Rady Naczelnej Organizacji Technicznej, Prezesa Oddziału Nowohuckiego SEP oraz Dyrektora Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie.

 

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i twórczego myślenia uczniów poprzez wspieranie inicjatyw uczniowskich w zakresie wykonywania samodzielnych projektów i prac elektrycznych, mechatronicznych i informatycznych. Konkurs ten kierowany jest przede wszystkim do młodzieży technicznych szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności przyszłych techników, interesujących się praktycznym zastosowaniem swojej wiedzy.

 

W tym roku zaprezentowano przygotowane przez młodych ludzi prace w trzech kategoriach: elektrotechnika/elektronika, automatyka/robotyka i informatyka.

 

 

 

 

 

Źródło: ZSME w Tarnowie