Małopolska Nagroda Poetycka „Małe Źródło” - konkurs poetycki

Zaloguj

Małopolska Nagroda Poetycka „Małe Źródło” - konkurs poetycki

Poniedziałek , 09 maja  2022 

Małopolska Nagroda Poetycka „Małe Źródło” to konkurs poetycki skierowany do uczniów wszystkich małopolskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Celem konkursu jest popularyzacja poezji wśród polskiej młodzieży, znalezienie przez młodych twórców inspiracji dla własnej twórczości poetyckiej, dbałość o rozwój ich wrażliwości na słowo pisane oraz odkrywanie młodych talentów.

 

Idea konkursu wynika z potrzeby umacniania – zagrożonego w dobie globalizacji – poczucia tożsamości. Ponadto jest też związana z istotnymi pytaniami: kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są źródła naszego systemu wartości, na czym opiera się ten system.

 

Konkurs „Źródło” i „Małe Źródło” jest realizowany wspólnie przez Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, pod honorowym patronatem pana Witolda Kozłowskiego- Marszałka Województwa Małopolskiego.

 

Zmagania poetów obok prestiżu i możliwości prezentacji poezji na szerokim forum dają także możliwość zdobycia nagród finansowych, których pula wynosi w tym roku 12.800 złotych. W poprzedniej edycji w obu konkursach uczestniczyło ponad 200 poetów z Polski i z zagranicy.

 

Zachęcamy młodych poetów do udziału w konkursie.

 

Zamieszczamy link do strony https://csm.tarnow.pl/wydarzenie/1374,malopolska-nagroda-poetycka-male-zrodlo-edycja-druga oraz pliki do pobrania.

 

 

 

Regulamin

Załączniki do regulaminu

 

 

 

Źródło: CSM w Tarnowie