Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Zaloguj

Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Archiwum

Konkurs „Świętujmy Niepodległą” (podsumowanie)

Piątek , 15 grudnia  2017 

W 2015 r. Gmina Miasta Tarnowa ogłosiła projekt, który zakładał 3-letnie przygotowanie się do Jubileuszu Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które będzie miało miejsce w październiku i listopadzie 2018 r. Konkurs był adresowany do wszystkich placówek oświatowych miasta Tarnowa. W poprzednich dwóch latach odbywał się w trzech kategoriach: dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W bieżącym roku, w związku z wejściem w życie reformy edukacji wygaszającej szkoły gimnazjalne postanowiono, że będzie odbywał się w dwóch kategoriach: dla szkół podstawowych (łącznie z oddziałami gimnazjalnymi) oraz dla szkół ponadgimnazjalnych.

więcej

Konkurs „Turbolandeskunde” dla szkół ponadgimnazjalnych

Poniedziałek , 27 listopada  2017 

PSNJN- Oddział Tarnów zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. IV EDYCJA 2017/2018 Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND” odbędzie się 7 grudnia 2017 r. (etap szkolny). Konkurs sprawdza wiedzę o krajach niemieckiego obszaru językowego między innymi w zakresie geografii, historii, polityki. Zgłoszenia do regionalnego koordynatora p. Agnieszki Juśko na adres centrumbibl.tarnow@gmail.com do dnia 30 listopada 2017 r.

więcej

Międzyszkolny Konkurs z zakresu Wychowania Patriotycznego „Tarnowianie zasłużeni dla niepodległości w słowie i obrazie”

Czwartek , 23 listopada  2017 

Rok 2018 został ogłoszony rokiem niepodległościowym, w którym będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania niepodległości. W uroczystościach miasto Tarnów zajmować będzie szczególnie ważne miejsce jako pierwsze niepodległe. Określenie „Tarnów pierwsze niepodległe” mieszkańców miasta, a zwłaszcza młodych ludzi, uczniów tarnowskich szkół zobowiązuje do dokładnego poznania wydarzeń, postaci, które odegrały najważniejszą rolę w niepodległościowej historii Tarnowa. Konkurs jest wyjątkowy w swojej treści, co obrazuje tytuł „Tarnowianie zasłużeni dla niepodległości w słowie i obrazie”. Organizatorami konkursu są XVI LO im. AK oraz Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie. Zgłoszenia udziału w konkursie należy dostarczyć osobiście lub pocztą tradycyjną do dnia 15 grudnia 2017 r. do godz. 15.00.

więcej

VI Artystyczny Przegląd Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności – APLAUZ Tarnów 2017

Poniedziałek , 20 listopada  2017 

Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa uprzejmie informuje, że 19 grudnia 2017 r., odbędzie się w naszym mieście: VI Artystyczny Przegląd Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności – APLAUZ Tarnów 2017, skierowany do utalentowanych młodych mieszkańców naszego regionu. W ramach Przeglądu proponujemy edycję recytatorsko-aktorską. Termin nadsyłania prac upływa 12 grudnia 2017 r.

więcej

Sukces małej pisarki – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie

Piątek , 27 października  2017 

Konkurs literacki pt. „Popisz się talentem” ogłoszony w maju 2017 r. przez wydawnictwo Nowa Era polegał na napisaniu zakończenia liczącego nie więcej niż 500 słów, do jednej z trzech historii zaproponowanych przez pisarza Rafała Witka. Paulinka Maciaszek uczennica ówczesnej klasy IIa napisała swoją pracę w kategorii „przyroda”. Na konkurs zgłoszono 4806 prac z całej Polski. W dniu 5 czerwca 2017 roku jury wyłoniło zdobywcę Grand Prix konkursu oraz laureatów 24 nagród głównych, wśród których znajdowała się uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 590

< Poprzednia
...