Klimat w naszych rękach

Zaloguj

Klimat w naszych rękach

Piątek , 06 maja  2022 

Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 11 w Tarnowie została laureatem XII edycji konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Spółka Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., zaś partnerem społecznym Fundacja Nasza Ziemia. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szkoła znalazła się w zaszczytnym gronie 42 laureatów, a tym samym w siódemce wyróżnionych w województwie małopolskim.

 

Decyzją kapituły konkursowej opracowany projekt pn. „Klimat w naszych rękach” otrzymał dofinansowanie w wysokości 10 000 zł. Kwota ta jest przeznaczona na realizację zaplanowanych w nim działań odpowiadających na wyzwania związane ze zmianami klimatu oraz służących przede wszystkim kształtowaniu postaw i budowaniu świadomości ekologicznej społeczeństwa lokalnego.

 

W ramach projektu m.in. przeprowadzone zostały „powietrzne” lekcje w terenie, opracowano ulotki, powstały gadżety ekologiczne, z którymi w ramach happeningu uczniowie wyruszyli do społeczności lokalnej. Ponadto zmontowany został film nt. „Jak ogrzewać domy ekologicznie i ekonomicznie”, ogłoszone konkursy, a także społeczność szkolna „wzięła oddech” podczas wycieczki ekologicznej. W planach jest także antysmogowy ogródek oraz konferencja klimatyczna. Wierzymy, że podejmowane przez szkołę działania wpłyną na kształtowanie postaw proekologicznych, a tym samym przyczynią się do poprawy stanu środowiska, w którym żyjemy.

 

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia.

 

 

Szczegółowa informacja – pobierz

 

Źródło: SPI 11 w Tarnowie