Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Zaloguj

Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Archiwum

Dziecięce spojrzenia na Maryję

Poniedziałek , 19 lutego  2018 

W ramach VII Tygodnia Wychowania „Maryja wychowawczynią pokoleń” z inicjatywy Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnowie ogłoszony został dwuetapowy Tarnowski Konkurs Maryjny pod Honorowym Patronatem J. E. Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Adresowano go do dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. Obejmował 2 plastyczne i 2 literackie konkursy.

więcej

Trenczyńskie Dni Robotyki

Wtorek , 13 lutego  2018 

W dniach 14-15 lutego 2018 r. uczeń klasy o profilu mechatronicznym Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie Paweł Szczygiełek weźmie udział w 13 Dniach Robotyki w Trenczynie na Słowacji.

więcej

X Konkurs Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”

Środa , 31 stycznia  2018 

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego- Oddział Tarnów, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie przy XVI LO im. Armii Krajowej, III LO im. Adama Mickiewicza oraz PWSZ w Tarnowie, zapraszają do udziału w X Edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”, który odbędzie się 9 marca o godz. 10.00 w auli PWSZ w Tarnowie. Zgłoszenia przyjmuje koordynator konkursu, mgr Agnieszka Juśko, do 10 lutego 2018 r. Instytut Goethego w Krakowie, jak co roku, ufundował stypendia egzaminacyjnych dla laureatów konkursu.

więcej

XIX Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej

Poniedziałek , 29 stycznia  2018 

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w XIX Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół-Świat Pracy” dla uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja. Zgłoszenia do Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej na kartach zgłoszeń można przesłać pocztą na adres: PTG „Sokół-Świat Pracy” ul. Mickiewicza 4, 33-100 Tarnów lub elektronicznie: sokol.kultura@gmail.com do dnia 8 marca 2018 r.

więcej

I Tarnowski Konkurs Krasomówczy ”O Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego”

Piątek , 05 stycznia  2018 

Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza uczniów tarnowskich szkół w wieku od 12 do 19 roku życia do udziału w I Tarnowskim Konkursie Krasomówczym ”O Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego”. Głównym celem konkursu jest propagowanie pięknej polszczyzny, kształcenie sprawności językowej, a także wyrabianie umiejętności autentycznego i swobodnego wypowiadania się na zadany temat. Konkurs w sposób niestandardowy motywuje do poszerzania wiedzy, uczy logicznego formułowania myśli i zwraca uwagę nie tylko na istotne sprawy ogólne, ale także na te dotyczące społeczności lokalnej. Zadaniem konkursu jest również promocja wartości historycznych i kulturowych.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 595

< Poprzednia
...