Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Zaloguj

Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Archiwum

XVII Piknik Geograficzny w Tarnowie – 8 czerwca 2017 r.

Poniedziałek , 29 maja  2017 

Wykłady, spotkania, prelekcje, turniej topograficzno-geograficzny – ta wielka gratka geograficzna dla nauczycieli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz mieszkańców Tarnowa i regionu tarnowskiego będzie w jednym dniu, w czwartek 8 czerwca 2017 r. W godzinach przedpołudniowych będzie turniej dla drużyn piknikowych, wykłady dla nauczycieli geografii prowadzone przez wykładowców z Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Instytutu Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, spotkania dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Grupą Podróżniczą TRZASK. Wieczorem odbędzie się spotkanie mieszkańców regionu tarnowskiego z Gościem Pikniku – synem Arkadego Fiedlera - podróżnikiem i pisarzem Markiem Fiedlerem.

więcej

„Majówka zdrowa i sportowa”. IV Mistrzostwa Sportowo-Ratownicze

Wtorek , 16 maja  2017 

W dniu 11 maja 2017 roku odbyła się czwarta edycja, popularnych wśród gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych zawodów medyczno-sportowych pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa i Rektora PWSZ. Głównym organizatorem IV Mistrzostw sportowo-ratowniczych p/n „Majówka zdrowa i sportowa” jest XVI Liceum Ogólnokształcące im. AK w Tarnowie. Jak co roku do współpracy zostały zaproszone Stowarzyszenie Malta – Służba Medyczna oddział Tarnów oraz Instytut Ochrony Zdrowia PWSZ w Tarnowie.

więcej

XI Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Europie – PODSUMOWANIE

Piątek , 12 maja  2017 

Uczniowie tarnowskich szkół podstawowych po raz XI wspólnie uczyli się o Europie oraz bawili i rywalizowali na Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Europie zorganizowanym w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11. Zmaganiom turniejowym towarzyszył sportowy duch. Konkurs był nawiązaniem do największej i najstarszej imprezy sportowej – igrzysk olimpijskich. Nie mogło zatem zabraknąć dwóch symboli olimpijskich: flagi i pochodni z ogniem. Zawodnikom przyświecało mottem olimpijskie, które głosi, że „najważniejsze w igrzyskach olimpijskich nie jest zwycięstwo, ale udział - bawmy się radośnie, bo zwycięstwo nie jest istotne, ale sprawiedliwa i radosna rywalizacja”.

więcej

Konkurs „Tarnowska Innowacja 2017”

Piątek , 28 kwietnia  2017 

Z myślą o tych, którzy nie boją się nowych, nieszablonowych rozwiązań, ogłoszono konkurs „Tarnowska Innowacja 2017”. Po sukcesie poprzedniej edycji, Tarnowianie ponownie będą mogli wykazać się swoją kreatywnością i innowacyjnością. Autorzy najlepszych projektów otrzymają nagrody finansowe, których pula wynosi 57 tys. zł. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 marca do 29 września 2017 r.

więcej

V Artystyczny Przegląd Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności – APLAUZ Tarnów 2017

Czwartek , 27 kwietnia  2017 

Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa uprzejmie informuje, że 8 czerwca 2017 r. odbędzie się w naszym mieście V Artystyczny Przegląd Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności – APLAUZ Tarnów 2017, skierowany do utalentowanych młodych mieszkańców naszego regionu. W ramach Przeglądu tradycyjnie proponujemy następujące edycje: plastyczną (dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych), wokalną (dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych), fotograficzną (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych). Termin nadsyłania prac upływa 30 maja 2017 r.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 576

< Poprzednia
...