Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Zaloguj

Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Archiwum

II miejsce XVI LO im. Armii Krajowej w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutsch hat Klasse” tz.„Niemiecki ma Klasę”!

Środa , 12 czerwca  2019 

Drużyna XVI LO pod opieką Pani Agnieszki Juśko zajęła 2 miejsce w FINALE Ogólnopolskiego Konkursu „Deutsch hat Klasse” organizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie. Partnerami przedsięwzięcia są: Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) w Warszawie oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec.

więcej

XI Edycja Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego „FIT IN DEUTSCH” – podsumowanie

Czwartek , 09 maja  2019 

W murach PWSZ w Tarnowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Regionalnym Konkursie Języka Niemieckiego organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Tarnów, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego mieszczące się przy XVI LO w Tarnowie, PWSZ w Tarnowie oraz III LO w Tarnowie. Finaliści otrzymali stypendia egzaminacyjne Instytutu Goethego w Krakowie oraz liczne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe, PSNJN- Oddział Tarnów, Instytut Goethego w Krakowie oraz Urząd Miasta Tarnowa. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 39 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych z Tarnowa, powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, dębickiego i wielickiego, łącznie 139 uczniów znalazło się w finale konkursu.

więcej

II MIEJSCE XVI LO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM

Czwartek , 25 kwietnia  2019 

Duch patriotyczny XVI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie kolejny raz odniósł sukces na arenie ogólnopolskiej. Wyniki VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” pokazały, że wartości patriotyczne są dla młodzieży tej szkoły mundurowej najważniejsze. Mariusz Janik, uczeń klasy pierwszej, pod opieką nauczyciela historii mgr Tomasza Przygody przygotował pracę multimedialną, która została oceniona przez organizatorów niezwykle wysoko – szkoła zajęła II miejsce.

więcej

Czytamy Hellera czyli konkurs literacki i wiedzy inspirowane lekturą tekstów ks. Michała Hellera

Wtorek , 02 kwietnia  2019 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Zakład Elektrotechniki oraz Zakład Filologii Polskiej zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Czytamy Hellera”. Konkurs jest otwarty dla uczestników w wieku 10-99 lat. Zgłoszenia do konkursu odbywają się poprzez przesłanie zgłoszenia na adres: sep@pwsztar.edu.pl (lub poprzez formularz na stronie internetowej) do 30 kwietnia 2019 r. Uczestnicy konkursu mogą: wziąć udział w egzaminie testowym wiedzy (egzamin testowy może być przeprowadzony poprzez stronę internetową), do oceny przedstawić pracę pisemną przesłaną na adres organizatora. Dodatkowych informacji o konkursie udzielają Instytut Politechniczny, Zakład Elektrotechniki oraz Koło Studenckie Stowarzyszenia Elektryków Polskich działające w ramach Instytutu Politechnicznego. PWSZ w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8, 33-100 Tarnów, tel. 14 63 16 594, e-mail: sep@pwsztar.edu.pl.

więcej

II Tarnowski Konkurs Krasomówczy „O Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego”

Poniedziałek , 01 kwietnia  2019 

Do 10 kwietnia 2019 r. można nadsyłać zgłoszenia do II Tarnowskiego Konkursu Krasomówczego „O Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego”, organizowanego przez Pałac Młodzieży w Tarnowie. Celem Konkursu jest propagowanie pięknej polszczyzny, kształcenie sprawności językowej, a także wyrabianie umiejętności autentycznego i swobodnego wypowiadania się na zadany temat. W tegorocznym Konkursie, uczestnicy przedstawią autorskie wystąpienia publiczne będące rozwinięciem myśli gen. Józefa Bema – Nie zawsze trzeba mówić, co się wie, ale zawsze trzeba wiedzieć, co się mówi. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów tarnowskich szkół, w wieku od 12 do 19 lat. Finał Konkursu odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. o godz. 9.00 w Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24. Konkurs objął patronatem honorowym Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 620

< Poprzednia
...