Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Zaloguj

Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Archiwum

VI Artystyczny Przegląd Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności – APLAUZ Tarnów 2017

Poniedziałek , 20 listopada  2017 

Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa uprzejmie informuje, że 19 grudnia 2017 r., odbędzie się w naszym mieście: VI Artystyczny Przegląd Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności – APLAUZ Tarnów 2017, skierowany do utalentowanych młodych mieszkańców naszego regionu. W ramach Przeglądu proponujemy edycję recytatorsko-aktorską. Termin nadsyłania prac upływa 12 grudnia 2017 r.

więcej

Sukces małej pisarki – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie

Piątek , 27 października  2017 

Konkurs literacki pt. „Popisz się talentem” ogłoszony w maju 2017 r. przez wydawnictwo Nowa Era polegał na napisaniu zakończenia liczącego nie więcej niż 500 słów, do jednej z trzech historii zaproponowanych przez pisarza Rafała Witka. Paulinka Maciaszek uczennica ówczesnej klasy IIa napisała swoją pracę w kategorii „przyroda”. Na konkurs zgłoszono 4806 prac z całej Polski. W dniu 5 czerwca 2017 roku jury wyłoniło zdobywcę Grand Prix konkursu oraz laureatów 24 nagród głównych, wśród których znajdowała się uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie.

więcej

Piknik i finał Turnieju „Lions Cup” w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie

Poniedziałek , 23 października  2017 

W sobotę, 21 października 2017 r. w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie odbył się piknik sportowy i finał Turnieju „Lions Cup” o trofeum „Czeskiego Lwa”. To święto sportu było jednym z wielu działań związanych z realizacją w szkole projektu Erasmus+ „W drodze do zdrowszego stylu życia z naszymi europejskimi przyjaciółmi”. Przez ostatni rok uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie we współpracy ze szkołami partnerskimi: Zakladni Skola a Materska Skola w Polevsku (Czechy), oraz Ecole René Beaujean w La Chapelle-lès-Luxeuil (Francja) podejmowali zadania wynikające z realizacji projektu.

więcej

KONKURS WIEDZY I LITERACKI – WIELCY ZIEMI TARNOWSKIEJ- TADEUSZ TERTIL, WINCENTY WITOS

Wtorek , 17 października  2017 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie zaprasza uczniów szkół podstawowych Tarnowa i powiatu tarnowskiego, do uczestnictwa w konkursie wiedzy i literackim: „WIELCY ZIEMI TARNOWSKIEJ - TADEUSZ TERTIL, WINCENTY WITOS”. Ideą konkursów jest propagowanie wiedzy o życiu i działalności Tadeusza Tertila i Wincentego Witosa - wielkich postaci, które odegrały ważną rolę w dziejach naszego regionu i swą działalnością wpływały na losy ojczyzny. Finał konkursu wiedzy i konkursu literackiego odbędzie się 29 listopada 2017 r. w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie. Szczegóły w regulaminach.

więcej

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Maskuję SMOG – mój projekt maski antysmogowej”

Środa , 11 października  2017 

Wysokie stężenia pyłów związanych ze smogiem, szczególnie w okresie grzewczym, są zagrożeniem dla nas wszystkich. Smog jest wyjątkowo groźny dla dzieci, dlatego Fundacja ONICO wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 im. K. K. Baczyńskiego w Tarnowie postanowiła przeciwdziałać jego skutkom poprzez realizację projektu edukacyjno-profilaktycznego „Zamaskuj smog!”. W ramach działań Szkoła Podstawowa nr 8 w Tarnowie ogłasza konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas 1-3. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie konkursu. Pracę należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 25 października 2017 r.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 587

< Poprzednia
...