Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Zaloguj

Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Archiwum

III Tarnowski Konkurs Krasomówczy „O Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego”

Środa , 22 stycznia  2020 

Do 4 marca 2020 r. można nadsyłać zgłoszenia do III Tarnowskiego Konkursu Krasomówczego „O Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego”, organizowanego przez Pałac Młodzieży w Tarnowie. Celem Konkursu jest propagowanie pięknej polszczyzny, kształcenie sprawności językowej, a także wyrabianie umiejętności autentycznego i swobodnego wypowiadania się na zadany temat. W tegorocznym Konkursie, uczestnicy przedstawią autorskie wystąpienia publiczne będące rozwinięciem słów Marka Gaszyńskiego – „Mam, tak samo jak ty miasto moje, a w nim...”. W związku z 690. rocznicą lokacji Tarnowa, Konkurs wpisuje się w obchody Urodzin Miasta. Projekt ma uczyć szacunku dla kultury, tradycji i historii Tarnowa oraz uzmysłowić jego młodym mieszkańcom wyjątkowość tego miejsca. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów tarnowskich szkół, w wieku od 13 do 20 lat. Finał Konkursu odbędzie się 18 marca 2020 r., o godz. 9.00, w Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24. Konkurs objął patronatem honorowym Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

więcej

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

Piątek , 20 grudnia  2019 

Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym organizuje IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem Konkursu, analogicznie jak w latach ubiegłych, jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

więcej

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół ponadpodstawowych TURBOLANDESKUNDE Szwajcaria - VI Edycja

Poniedziałek , 18 listopada  2019 

Polskie Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego przy współpracy z Instytutem Goethego zaprasza do udziału w interdyscyplinarnym, drużynowym konkursie krajoznawczym: Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół ponadpodstawowych „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”, w tym roku pod hasłem Szwajcaria, sprawdzającym wiedzę nie tylko z języka niemieckiego, ale również z historii, geografii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. Zgłoszenia drużyn do 29 listopada 2019 r. do regionalnego koordynatora konkursu Pani mgr Agnieszki Juśko, na adres centrumbibl.tarnow@gmail.com

więcej

X Artystyczny Przegląd Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności – APLAUZ Tarnów 2019

Środa , 13 listopada  2019 

Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa uprzejmie informuje, że w dniu 13 grudnia 2019 r. odbędzie się w naszym mieście: X Artystyczny Przegląd Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności – APLAUZ Tarnów 2019, skierowany do utalentowanych młodych mieszkańców naszego regionu. W ramach tego przedsięwzięcia proponujemy edycję recytatorsko-aktorską dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dzieci i młodzieży z Pałacu Młodzieży. Termin nadsyłania prac upływa 6 grudnia 2019 r.

więcej

II miejsce XVI LO im. Armii Krajowej w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutsch hat Klasse” tz.„Niemiecki ma Klasę”!

Środa , 12 czerwca  2019 

Drużyna XVI LO pod opieką Pani Agnieszki Juśko zajęła 2 miejsce w FINALE Ogólnopolskiego Konkursu „Deutsch hat Klasse” organizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie. Partnerami przedsięwzięcia są: Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) w Warszawie oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 624

< Poprzednia
...