Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Zaloguj

Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Archiwum

Ogólnopolska akcja społeczna „Bezpieczne Wakacje 2017”

Piątek , 09 czerwca  2017 

Fundacja „Bezpieczne Wakacje” Organizacja Pożytku Publicznego w tym roku po raz kolejny organizuje ogólnopolską akcję społeczną „Bezpieczne Wakacje 2017”. Akcja rusza już 1 czerwca i adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem. Akcja prowadzona jest we współpracy ze szkołami, wydziałami oświaty gmin, kuratoriami, komendami Policji i Straży Pożarnej, w oparciu o materiały przygotowane przez ekspertów oraz udostępnione przez Zarząd Główny PTTK.

więcej

Nagroda Główna w Ogólnopolskim Konkursie „Eksperyment Łańcuchowy”

Piątek , 09 czerwca  2017 

27 maja 2017 odbyła się V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego konkursu „Eksperyment Łańcuchowy”, organizowanego przez Instytut Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie reprezentowane było przez czterech uczniów klasy IIA: Łukasza Przeklasę, Kamila Witka, Karola Czosnykę oraz Mikołaja Miterę. Jury konkursu przyznało projektowi „MIG v.1” skonstruowanemu przez ww. uczniów Nagrodę Główną.

więcej

XVII Piknik Geograficzny w Tarnowie – 8 czerwca 2017 r.

Poniedziałek , 29 maja  2017 

Wykłady, spotkania, prelekcje, turniej topograficzno-geograficzny – ta wielka gratka geograficzna dla nauczycieli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz mieszkańców Tarnowa i regionu tarnowskiego będzie w jednym dniu, w czwartek 8 czerwca 2017 r. W godzinach przedpołudniowych będzie turniej dla drużyn piknikowych, wykłady dla nauczycieli geografii prowadzone przez wykładowców z Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Instytutu Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, spotkania dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Grupą Podróżniczą TRZASK. Wieczorem odbędzie się spotkanie mieszkańców regionu tarnowskiego z Gościem Pikniku – synem Arkadego Fiedlera - podróżnikiem i pisarzem Markiem Fiedlerem.

więcej

„Majówka zdrowa i sportowa”. IV Mistrzostwa Sportowo-Ratownicze

Wtorek , 16 maja  2017 

W dniu 11 maja 2017 roku odbyła się czwarta edycja, popularnych wśród gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych zawodów medyczno-sportowych pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa i Rektora PWSZ. Głównym organizatorem IV Mistrzostw sportowo-ratowniczych p/n „Majówka zdrowa i sportowa” jest XVI Liceum Ogólnokształcące im. AK w Tarnowie. Jak co roku do współpracy zostały zaproszone Stowarzyszenie Malta – Służba Medyczna oddział Tarnów oraz Instytut Ochrony Zdrowia PWSZ w Tarnowie.

więcej

XI Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Europie – PODSUMOWANIE

Piątek , 12 maja  2017 

Uczniowie tarnowskich szkół podstawowych po raz XI wspólnie uczyli się o Europie oraz bawili i rywalizowali na Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Europie zorganizowanym w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11. Zmaganiom turniejowym towarzyszył sportowy duch. Konkurs był nawiązaniem do największej i najstarszej imprezy sportowej – igrzysk olimpijskich. Nie mogło zatem zabraknąć dwóch symboli olimpijskich: flagi i pochodni z ogniem. Zawodnikom przyświecało mottem olimpijskie, które głosi, że „najważniejsze w igrzyskach olimpijskich nie jest zwycięstwo, ale udział - bawmy się radośnie, bo zwycięstwo nie jest istotne, ale sprawiedliwa i radosna rywalizacja”.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 578

< Poprzednia
...