Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Zaloguj

Informacje o konkursach edukacyjnych dla uczniów szkół.

Archiwum

Konkurs dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych pt. „Temat: Europa”

Piątek , 22 września  2017 

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce organizuje konkurs dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych pt. „Temat: Europa”. Celem konkursu jest opracowanie scenariuszy lekcji poświęconych zagadnieniom, którymi zajmuje się Unia Europejska. Staną się one użytecznym narzędziem pracy i inspiracją dla nauczycieli. Pomogą im w przygotowaniu własnych, nowych form prowadzenia lekcji. Partnerem konkursu jest sieć informacyjna TEAM EUROPE w Polsce. Patronat honorowy objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). Konkurs adresowany jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów (m.in. nauk ścisłych, humanistycznych, artystycznych, języków obcych czy wychowania fizycznego), a także pracowników bibliotek w szkołach ponadpodstawowych: gimnazjach, liceach, technikach, zasadniczych szkołach zawodowych i szkołach specjalnych.

więcej

Program „Wzorowa Łazienka” – podstawówki z województwa małopolskiego mają szansę na remont szkolnej łazienki

Czwartek , 21 września  2017 

Trwa program „Wzorowa Łazienka”, którego celem jest poprawa warunków sanitarnych w szkolnych łazienkach oraz edukacja uczniów w zakresie właściwego dbania o higienę. Szkoły, także z województwa małopolskiego, które poprzez rejestrację na www.wzorowalazienka.pl dołączą do programu, mają szansę na remont szkolnej łazienki w wysokości 30 000 zł. Rejestracji może dokonać dyrektor placówki lub inna osoba dorosła za jego zgodą do 30 listopada 2017 r. Głosowanie na zarejestrowane szkoły jest możliwe do 30 listopada 2017 r.

więcej

XVIII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Wtorek , 12 września  2017 

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września 2017 r. Każda drużyna U-8 musi liczyć przynajmniej 5, a w U-10 i U-12 6 zawodników. Turniej jest wyjątkową okazją do sportowej rywalizacji dla najmłodszych dzieci do lat 8 oraz dziewczynek, które stanowią co roku ponad 1/3 uczestników. Tak jak w poprzednich latach w rozgrywkach uczestniczyć mogą Szkoły Podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Młodych Orłów, a także organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. W tym roku, po raz pierwszy w historii, do rywalizacji mogą przystąpić również Kluby Sportowe.

więcej

Konkurs „MPKsiążka 2017” (Moja Prywatna Książka)

Poniedziałek , 11 września  2017 

Konkurs „MPKsiążka 2017” organizowany jest przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Tarnowie, z siedzibą przy ul. Okrężnej 9, 33-100 Tarnów. Celem Konkursu jest zachęcenie mieszkańców Tarnowa, osób uczących się i pracujących w mieście Tarnowie do korzystania z komunikacji autobusowej oraz promocja zrównoważonego transportu miejskiego. Konkurs trwa w okresie od 16 września 2017 r. do 21 września 2017 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Konkursie odbędzie się 22 września 2017 r. Fundatorem nagród w konkursie jest Urząd Miasta Tarnowa. Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich. Udział w Konkursie polega na dostarczeniu jak największej liczby książek do jednego z Punktów Zbiórki Książek. Książki docelowo będą przekazane do mobilnych biblioteczek w wybranych pojazdach MPK i będą służyć pasażerom podczas podróży.

więcej

Ogólnopolska akcja społeczna „Bezpieczne Wakacje 2017”

Piątek , 09 czerwca  2017 

Fundacja „Bezpieczne Wakacje” Organizacja Pożytku Publicznego w tym roku po raz kolejny organizuje ogólnopolską akcję społeczną „Bezpieczne Wakacje 2017”. Akcja rusza już 1 czerwca i adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem. Akcja prowadzona jest we współpracy ze szkołami, wydziałami oświaty gmin, kuratoriami, komendami Policji i Straży Pożarnej, w oparciu o materiały przygotowane przez ekspertów oraz udostępnione przez Zarząd Główny PTTK.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 582

< Poprzednia
...