XV Akcja Charytatywna Tarnowska Kropla

Zaloguj

XV Akcja Charytatywna Tarnowska Kropla

Poniedziałek , 27 listopada  2017 

Tarnowskie stowarzyszenie „Kropla” tradycyjnie zaprasza wszystkich pełnoletnich tarnowian, którzy chcą zostać honorowymi dawcami szpiku Polskiego Rejestru PL-3, na kolejne badania Ośrodka Dawców Szpiku Medigen z Warszawy, Fundację Przeciwko Leukemii z Warszawy i Stowarzyszenie ,,Kropla” z Tarnowa. Od lat nasze stowarzyszenie wspiera polskie banki szpiku. Aktualnie u nas działają dwa rejestry dawców szpiku, które rekrutują dawców do polskiego i światowego rejestru działa również ośrodek rekrutujący do niemieckiego rejestru.

 

Dzięki naszym wspólnym akcjom do naszego grona dołączyli kolejni honorowi dawcy szpiku. Aktualnie pomagamy kilku chorym z Tarnowa i okolic na nowotwory krwi, którzy potrzebują przeszczepu szpiku od dawcy niespokrewnionego. Zachęcamy wiec do udziału w naszej kolejnej akcji.

 

Akcja odbędzie się w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnowie przy ul. Warzywnej 3 w godz.od.10.00 do 14.00 (w razie potrzeby zostanie przedłużona).

 

Jednocześnie prosimy o zgłoszenie do 04.12.2017 r. lub w wyjątkowych przypadkach jeszcze 05.12.2017 r. do godz. 14.00 (podobnie jak w ubiegłych latach) grup powyżej 10 osób, telefonicznie 14 639 08 31 albo mailowo: kduraj4@gmail.com z podaniem nazwy szkoły, przewidywanej ilości uczniów oraz przybliżonej godziny przybycia.

 

Potencjalni dawcy powinni mieć ze sobą Dowód Osobisty lub inny dokument tożsamości i znać swój Pesel, będą zarejestrowani w polskim banków szpiku, który jest drugim w rankingu światowym, zaraz po japońskim, jeśli chodzi o skuteczność doboru dawcy.

 

 

Zaproszenie

 

  

 

 

Źródło: Stowarzyszenie „Kropla” w Tarnowie