Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie zwycięzcami turnieju piłki koszykowej na Słowacji

Zaloguj

Piątek , 20 grudnia  2019

W dniach 4-6 grudnia 2019 r. drużyna dziewcząt i chłopców IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie powtórzyła ubiegłoroczny sukces, osiągając najlepsze wyniki w turnieju piłki koszykowej. W ramach wymiany sportowej nasza szkoła współpracuje ze szkołą na Słowacji od 23 lat.

Drużyna chłopców zajęła I miejsce, grając w składzie: Kamil Bukowiec, Bartek Ciochoń, Filip Gajdur, Adrian Kloch, Dawid Nowak, Kacper Maniawski, Patryk Podstawski, Konrad Poniewierski, Andrzej Schabowski, oraz Jakub Zeliaś.

4 miejsce - OA Humenne

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Poniewierski.

Drużyna dziewcząt, w składzie: Gabriela Ramian, Wiktoria Kornaś, Karolina Pająk, Julia Piotrowska, Karolina Laszota, Julia Łazarz, Magdalena Maksymowicz, Monika Ptaszek, Aleksandra Schuster oraz Adrianna Radwańska, również zajęła I miejsce.

Tabela:

Gymnazium Vranov - IV LO Tarnów 8:18

OA Humenne- IV LO Tarnów 4:22

IV LO Tarnów – Gymnazium L. Svobodu 29:15

3 miejsce - OA Humenne

4 miejsce - Gymnazium Vranov

Najlepszą zawodniczką turnieju w kategorii dziewcząt została Magdalena Maksymowicz

W wymianie uczestniczyli również nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie: Pan Lesław Kubień, Pan Paweł Tutaj, Pan Marek Skowyra oraz opiekun drużyny Pan Jan Suski.

Okazją do rewanżu będzie Turniej o Puchar Prezydenta Tarnowa, który odbędzie się w dniach od 1 do 3 kwietnia 2020 r. z udziałem drużyny ze Słowacji.