To już XVIII Piknik Geograficzny

Zaloguj

To już XVIII Piknik Geograficzny

Czwartek , 07 czerwca  2018 

7 czerwiec 2018 r. to dzień kolejnego Pikniku Geograficznego, którego koordynatorem jest szkoła im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Tym razem warsztaty dla nauczycieli geografii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych poprowadzą pracownicy naukowi i dydaktycy Instytutu Geografii UP i Instytutu Geologii UJ. Zadaniem dwuosobowych reprezentacji uczniów w tym czasie jest rozwiązanie testu przygotowanego przez Instytut Geografii UP, a następnie w części terenowej odnalezienie 20 punktów kontrolnych. Nauczyciele otrzymają zaświadczenia ukończenia warsztatów, szkoły – dyplomy, a uczniowie nagrody i upominki.

 

W Auli PWSZ Blok C odbędą się spotkania Podróżnika Marka Żołądka z młodzieżą szkół  podstawowych pt. „Podróż, czyli szkoła w terenie” oraz z młodzieżą szkół gimnazjalnych pt. „Na krańcach świata”.

 

Niewątpliwą atrakcją na zakończenie Pikniku będzie spotkanie z niezwykłym Gościem - Markiem Tomalikiem - podróżnikiem, pisarzem, dziennikarzem prasowym i radiowym, które odbędzie się o godzinie 14.30. w Auli PWSZ Blok C. Ten znany podróżnik będzie opowiadał o swoich wielu pełnych przygód podróżach na kontynent australijski.

 

W ramach Pikniku w tym dniu (czyli 7 czerwca 2018 r.) odbędzie się również spektakl muzyczny o godz. 18.00. w Auli PWSZ - Blok C :

 

ABORYGENI – rdzenni Australijczycy! – featuring: Podróżnik Marek Tomalik & Kwartet Muzyczny Czerwie. Wstęp bezpłatny!

 

 

 

 

 

Źródło: ZSOiT w Tarnowie