Sukces uczniów z V LO w Tarnowie w Międzynarodowym Konkursie International Cyberfair

Zaloguj

Sukces uczniów z V LO w Tarnowie w Międzynarodowym Konkursie International Cyberfair

Poniedziałek , 03 lipca  2017 

Uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Tarnowie otrzymali platynową nagrodę w Międzynarodowym Konkursie International Cyberfair za projekt „Permeation-Przenikanie”, który zrealizowali w ramach programu „Przywróćmy pamięć” (Bring Memory Back).

 

Do tegorocznego konkursu zgłoszono szkoły ze 115 krajów świata. Nagrody – platynowe, złote, srebrne i brązowe – były przyznawane w 8 kategoriach. W ocenie projektów brano pod uwagę m.in.: oddziaływanie projektu na społeczność lokalną i stopnień wykorzystania narzędzi cyfrowych. Zwycięska praca uczniów z Tarnowa została nagrodzona w kategorii „Community Groups and Special Populations” – „Społeczności i niezwykłe grupy ludzi”.

 

Projekt „Permeation-Przenikanie” przygotowany przez V Liceum Ogólnokształcące, we współpracy z izraelską szkołą Harel High School, był poświęcony społeczności tarnowskich Żydów. Uczniowie, chcąc przybliżyć pamięć o dawnych mieszkańcach miastach, opracowali wystawę multimedialną, stronę internetową oraz aplikację mobilną.

 

Jednym z efektów projektu była także ekspozycja zaprezentowana w Tarnowskim Centrum Kultury i Harel High School, na której przedstawiono archiwalne fotografie społeczności żydowskiej Tarnowa na tle zdjęć wykonanych współcześnie w tych samych miejscach.

 

Projekt koordynowali nauczyciele ze współpracujących ze sobą szkół – Marcin Zaród i Mira Shweky oraz dyrektor TCK Tomasz Kapturkiewicz.

 

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

 

Życzymy, aby kolejny przygotowany przez nich projekt, zatytułowany „Threads of Life”, również zakończył się sukcesem.

 

 

 

 

 

Źródło: V LO w Tarnowie, MEN