Spotkanie uczniów ZSME z Panem Bawerem Aondo-Akaa

Zaloguj

Spotkanie uczniów ZSME z Panem Bawerem Aondo-Akaa

Poniedziałek , 11 marca  2019 

W dniu 1 marca 2019 r. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie gościł wyjątkową osobę, pana Bawera Aondo-Akaa, doktora teologii, działacza społecznego, publicystę, członka Klubu Jagiellońskiego, osobę niepełnosprawną.

 

Dr Bawer Aondo-Akaa to syn Nigeryjczyka i Polki. Urodził się w Krakowie jako zdrowy chłopiec. Za późno zdiagnozowana żółtaczka niemowlęca doprowadziła do choroby zapalenia opon mózgowych i w końcowym efekcie do porażenia czterokończynowego. Jednak niepełnosprawność nie była dla niego przeszkodą w zdobyciu wykształcenia, pracy zawodowej i w małżeństwie. Pracę doktorską z teologii obronił na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Działa w kilku organizacjach społecznych, pracuje w jednym z najlepszych ośrodków eksperckich w kraju (Klubie Jagiellońskim) i w fundacji Pro (znanej z zbiórek podpisów pod społecznymi projektami antyaborcyjnymi i z demonstracji antyaborcyjnych). Opublikował wiele artykułów i książek.

 

Spotkanie składało się z dwóch części. Rozpoczęło się prelekcją na tematy związane z nadprzyrodzoną misją osób niepełnosprawnych w Kościele i społeczeństwie. Wypowiedź pana doktora Aondo-Akaa skoncentrowała się na ukazywaniu wartości życia osoby niepełnosprawnej oraz wielu rad jak godnie żyć i być patriotą. W drugiej części odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów. Jesteśmy pewni, że to spotkanie zostanie w pamięci naszej szkolnej społeczności oraz pomoże młodzieży w kształtowaniu pozytywnych postaw w dorosłym życiu.

 

Spotkanie zorganizowali nauczyciele ZSME pod kierunkiem pani Grażyny Smolińskiej-Wygrzywalskiej.

 

 

Galeria zdjęć

  

 

 

 

Źródło: ZSME w Tarnowie