Litwa, Łotwa, Rosja - wyjazd edukacyjny laureatów konkursu „Policjanci w służbie historii”

Zaloguj

Litwa, Łotwa, Rosja - wyjazd edukacyjny laureatów konkursu „Policjanci w służbie historii”

Czwartek , 20 września  2018 

Uczennice klasy policyjnej XVI LO w Tarnowie Wiktoria Tomala, Oliwia Uznańska, Aleksandra Zając zostały laureatkami 2. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii”. Konkurs zorganizowany został przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Komendę Główną Policji.

 

Nagrodą dla laureatów konkursu był wyjazd edukacyjny, na którego trasie znalazły się miejsca ciekawe kulturowo i historycznie takie jak Wilno, Troki, Kowno czy Moskwa. W roku niepodległości uczestnicy wyprawy odwiedzili również miejsca związane z Józefem Piłsudskim: Zułów, Powiewiórkę czy cmentarz na wileńskiej Rossie. Najważniejszym elementem tego objazdu był udział w oficjalnych uroczystościach w Twerze, Ostaszkowie i Miednoje, gdzie młodzież wystawiała posterunki honorowe, zapalała znicze i składała kwiaty, a podczas uroczystości na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje zostały wystawione poczty sztandarowe.

 

Uroczyste podsumowanie 2. edycji konkursu „Policjanci w służbie historii” odbyło się na dziedzińcu ostaszkowskiego monastyru. Laureaci konkursu otrzymali tam z rąk Zastępcy Ambasadora RP w Federacji Rosyjskiej Mirosława Cieślaka pamiątkowe dyplomy.

 

 

Galeria zdjęć

  

 

 

Źródło: XVI LO w Tarnowie
Strona 1 spośród 2

< Poprzednia