Informacje dla uczniów

Zaloguj

Informacje dla uczniów

Archiwum

Wyprawka szkolna dla uczniów niepełnosprawnych 2022 – wypłata dofinansowania za zakup podręczników

Poniedziałek , 28 listopada  2022 

Od 29 listopada do 2 grudnia 2022 r. w 17 tarnowskich publicznych szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez samorząd oraz w Urzędzie Miasta Tarnowa będą dokonywane wypłaty dofinansowania za zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w ramach „Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania podręczników materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022”. Pomoc otrzymają osoby, które do 6 września 2022 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych złożyły wnioski o ww. wsparcie i na tę okoliczność przedstawiły dowody zakupu (faktury, rachunki, paragony, oświadczenia).

więcej

Terminy składania wniosków o stypendia w roku szkolnym 2022/2023

Środa , 31 sierpnia  2022 

W nowym roku szkolnym 2022/2023 wnioski o stypendia szkolne o charakterze socjalnym oraz zasiłki szkolne należy składać w Centrum Usług Społecznych w Tarnowie ul. Brodzińskiego 14 (Biuro Obsługi Klientów – parter) w nieprzekraczalnym okresie od 1 do 15 września 2022 r.

więcej

Akcja „Miś”

Czwartek , 25 sierpnia  2022 

Od kilku już lat (z przerwą w okresie pandemii), Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy prowadzi Akcję Miś z hasłem „Nie bij mnie. Kochaj Mnie”. Każdego roku do Akcji zapraszamy dzieci i młodzież z tarnowskich szkół. W wyznaczonym dniu (w tym roku – 30 września 2022 r., w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy), uczestnicy Akcji umieszczają w znanych, lubianych i często uczęszczanych miejscach miasta maskotki – miśki z opatrzonymi (bandaże, plastry) miejscami zranień i dopiętymi fiszkami z napisem „Nie bij mnie. Kochaj mnie”.

więcej

RZĄDOWY PROGRAM POMOCY UCZNIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM W FORMIE DOFINANSOWANIA ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW, MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Poniedziałek , 25 lipca  2022 

Od 25 lipca 2022 r. do 6 września 2022 r. w tarnowskich szkołach ponadpodstawowych publicznych i niepublicznych, można składać wnioski o dofinansowanie w roku szkolnym 2022/2023 zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, w tym podręczników do kształcenia specjalnego, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego lub materiałów edukacyjnych do kształcenia zawodowego i materiałów ćwiczeniowych w ramach: Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania podręczników materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022.

więcej

Staże zagraniczne w OHP

Wtorek , 19 lipca  2022 

Jednym z głównych zadań OHP jest realizacja projektów wspierających edukację, mobilność, działalność młodzieżową i współpracę międzynarodową. Projekty realizowane we współpracy z zagranicznymi partnerami w ramach programu Erasmus+ w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego umożliwiają uczestnikom OHP udział w zagranicznych stażach i praktykach zawodowych. Dzięki nim młodzież odnosi wiele korzyści, takich jak rozwój zawodowy i osobisty, wzrost kompetencji językowych, społecznych i obywatelskich.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 2006

< Poprzednia
...