Informacje dla uczniów

Zaloguj

Informacje dla uczniów

Archiwum

Tarnowska „Kropla” ponownie zaprasza „Wszystko budzi się do życia.”

Czwartek , 14 marca  2019 

Po raz kolejny zapraszamy do rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Tradycyjnie odbędzie się w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnowie, gdzie znajduje się centrum naszego wolontariatu. Jesteśmy jedynym w Tarnowie stowarzyszeniem, które prowadzi akcję rekrutacji honorowych dawców szpiku, do Polskiego rejestru dawców szpiku PL-3. Jest on aktualnie drugim w świecie rejestrem, jeśli chodzi o skuteczność doboru dawcy niespokrewnionego. Dzięki naszym akcjom obecnie koordynujemy dwie kolejne procedury doboru dawcy niespokrewnionego. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 18 -50 lat 21 marca 2019 r.(czwartek) w godz. 10.00-14.00 do budynku przy ul. Warzywnej 3 w Tarnowie. Należy zabrać ze sobą dowód tożsamości. Ze względów organizacyjnych grupy ze szkół średnich powyżej 10 osób należy zgłaszać telefonicznie do 20 marca 2019 r. do godz. 12.00, tel. 14 639 08 31.

więcej

Konkurs „Nakręć się na eksperymenty”

Środa , 13 marca  2019 

28 lutego 2019 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie przystąpił do ogłoszonego przez spółkę LEARNETIC S.A. z Gdańska konkursu „Nakręć się na eksperymenty”. Warunkiem udziału w pierwszym etapie tej rywalizacji było przygotowanie filmu wraz z pisemnym uzasadnieniem, dlaczego to właśnie ZSO nr 1, należą się zestawy doświadczalne, które mogłyby stać się elementem wyposażenia pracowni przyrodniczej szkoły. W ekspresowym tempie grupa uczniów SP 17 i IV LO pod opieką Pani Magdaleny Kras, nakręciła na podstawie stworzonego przez nią scenariusza humorystyczny film pt. „Historia wąsa czyli skład chemiczny eliksiru pod stara lupą”.

więcej

XVI Miejskie Targi Edukacyjne w Tarnowie

Poniedziałek , 11 marca  2019 

Nadchodzi moment podejmowania ważnej decyzji o dalszym kierunku edukacji tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Wielu młodych ludzi potrzebuje informacji i porad, dotyczących właściwego wyboru odpowiedniej dla siebie szkoły. Gmina Miasta Tarnowa, mając na uwadze pomoc w tej dziedzinie, proponuje Państwu udział w XVI Miejskich Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniach 28-29 marca 2019 r. w godzinach 10-15 (czwartek) i 9-14 (piątek) na terenie Ochotniczych Hufców Pracy przy ul. Mościckiego 27 w Tarnowie. Prezentacja bogatej oferty tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych odbędzie się na terenie należącym do Ochotniczych Hufców Pracy przy ul. Mościckiego 27 w Tarnowie. Głównym organizatorem jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa przy współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP.

więcej

European Youth Forum Trogen 2019 - IV LO w Szwajcarii (2-9.03.2019 r.)

Poniedziałek , 11 marca  2019 

Po raz trzeci wioska dziecięca Pestalozzi w Szwajcarii gościła młodzież z 9 krajów (Szwajcarii, Węgier, Rosji, Litwy, Łotwy, Turcji, Polski, Chorwacji i Francji). Reprezentanci IV LO w ZSO 1 w Tarnowie mieli okazję wziąć udział w tym wydarzeniu po raz pierwszy. Podczas 8 dni pobytu młodzi ludzie współpracowali w mieszanych zespołach międzynarodowych poruszając tematy istotne dla przyszłości Europy.

więcej

Spotkanie uczniów ZSME z Panem Bawerem Aondo-Akaa

Poniedziałek , 11 marca  2019 

W dniu 1 marca 2019 r. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie gościł wyjątkową osobę, pana Bawera Aondo-Akaa, doktora teologii, działacza społecznego, publicystę, członka Klubu Jagiellońskiego, osobę niepełnosprawną. Dr Bawer Aondo-Akaa to syn Nigeryjczyka i Polki. Urodził się w Krakowie jako zdrowy chłopiec. Za późno zdiagnozowana żółtaczka niemowlęca doprowadziła do choroby zapalenia opon mózgowych i w końcowym efekcie do porażenia czterokończynowego. Jednak niepełnosprawność nie była dla niego przeszkodą w zdobyciu wykształcenia, pracy zawodowej i w małżeństwie. Pracę doktorską z teologii obronił na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Działa w kilku organizacjach społecznych, pracuje w jednym z najlepszych ośrodków eksperckich w kraju (Klubie Jagiellońskim) i w fundacji Pro (znanej z zbiórek podpisów pod społecznymi projektami antyaborcyjnymi i z demonstracji antyaborcyjnych). Opublikował wiele artykułów i książek.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 1892

< Poprzednia
...