Grupa wsparcia dla rodziców dzieci powracających z zagranicy

Zaloguj

Grupa wsparcia dla rodziców dzieci powracających z zagranicy

Czwartek , 30 stycznia  2020 

Polacy coraz liczniej powracają z zagranicy. Wielu właśnie poza granicami naszego kraju założyło rodziny. Tam urodziły się ich dzieci. Powrót okazuje się często trudnym doświadczeniem, nie tylko ze względu na uwarunkowania społeczno-socjalne, ale także w związku z wychowaniem i edukacją dzieci.

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie oferuje powracającym z zagranicy Rodzicom i dzieciom pomoc w rozwiązywaniu problemów, które dotykają dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Proponujemy wsparcie w radzeniu sobie z różnymi sytuacjami w życiu dziecka, które wynikają m.in. z: trudności adaptacyjnych związanych z wcześniejszym kształceniem zagranicą, ograniczonej znajomości języka polskiego, czy problemów będących skutkiem różnic kulturowych.

 

Udział w zajęciach umożliwi Rodzicom skorzystanie z przestrzeni do rozmowy o nowej rzeczywistości, osobistej i zawodowej, nawiązanie nowych kontaktów, ale przede wszystkim zapewni fachową pomoc w znalezieniu informacji o dalszej edukacji dzieci po powrocie i możliwościach wsparcia dla nich.

 

Zajęcia poprowadzą psycholog – Pani mgr Jessika Trojak, logopeda – Pani mgr Maria Szajnowska i pedagog – Pani mgr Anna Urbańska-Galas.

 

Pierwsze spotkanie na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przy ul. Chyszowskiej 3 w Tarnowie, odbędzie się: 21 lutego 2020 r. w godz. 14.00 – 16.00, w sali 115.

 

Zapisy w sekretariacie Poradni, tel. (14) 655 99 95.

 

 

 

 

Źródło: PPP w Tarnowie