Informacje dla nauczycieli

Zaloguj

Informacje dla nauczycieli

Archiwum

Szkolenie dla nauczycieli języka niemieckiego „Landeskunde interaktiv” w ramach projektu #krk_vernetzt

Wtorek , 07 stycznia  2020 

Instytut Goethego w Krakowie, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie mieszczące się przy XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, zapraszają nauczycieli języka niemieckiego na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w godz. 15.00- 18.15, w dniu 24 stycznia 2020 r. (piątek), w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (budynek C, parter, sala C06). Szkolenie poprowadzi referentka Instytutu Goethego Pani Beata Hadasz.

więcej

Ogólnopolska Akcja „Rodacy Bohaterom”

Poniedziałek , 25 listopada  2019 

Koordynatorzy Ogólnopolskiej Akcji „Rodacy Bohaterom” wzorem ubiegłego roku, zachęcają mieszkańców miasta Tarnowa i powiatu, przedszkola, szkoły, instytucje i firmy prywatne do udziału w akcji dotyczącej możliwości wsparcia poprzez paczki żywnościowe lub pojedyncze produkty żywnościowe POLSKICH KOMBATANTÓW mieszkających za wschodnią granicą Polski. Zbiórka potrwa od 9 do 19 grudnia 2019 r.

więcej

Tarnowska „Kropla” ponownie zaprasza ,,Święty Mikołaj inaczej dzieląc się szpikiem dajesz życie.”

Piątek , 22 listopada  2019 

Po raz kolejny zapraszamy do rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Tradycyjnie odbędzie się w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnowie, gdzie znajduje się centrum naszego wolontariatu. Jesteśmy jedynym w Tarnowie stowarzyszeniem, które prowadzi akcję rekrutacji honorowych dawców szpiku, do Polskiego rejestru dawców szpiku PL-3. Jest on aktualnie drugim w świecie rejestrem, jeśli chodzi o skuteczność doboru dawcy niespokrewnionego. Dzięki naszym akcjom obecnie koordynujemy dwie kolejne procedury doboru dawcy niespokrewnionego. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 18 -50 lat 6 grudnia 2019 r.(piątek) w godz. 10.00-14.00 do budynku przy ul. Warzywnej 3 w Tarnowie. Należy zabrać ze sobą dowód tożsamości. Ze względów organizacyjnych grupy ze szkół średnich powyżej 10 osób należy zgłaszać telefonicznie do 4 grudnia 2019 r. do godz. 14.00, tel. 14 639 08 31.

więcej

„KOMMUNIKATION AUF DEM NIVEAU A1 – TRICKS UND TIPPS FÜR DEN SCHULALLTAG“ szkolenie dla nauczycieli języka niemieckiego dotyczące komunikacji na poziomie A1

Poniedziałek , 18 listopada  2019 

Instytut Goethego w Krakowie, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie mieszczące się przy XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. zapraszają nauczycieli języka niemieckiego na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się dnia w godz. 15.00- 18.15, w dniu 29 listopada 2019 r. (piątek), w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

więcej

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół ponadpodstawowych TURBOLANDESKUNDE Szwajcaria - VI Edycja

Poniedziałek , 18 listopada  2019 

Polskie Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego przy współpracy z Instytutem Goethego zaprasza do udziału w interdyscyplinarnym, drużynowym konkursie krajoznawczym: Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół ponadpodstawowych „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”, w tym roku pod hasłem Szwajcaria, sprawdzającym wiedzę nie tylko z języka niemieckiego, ale również z historii, geografii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. Zgłoszenia drużyn do 29 listopada 2019 r. do regionalnego koordynatora konkursu Pani mgr Agnieszki Juśko, na adres centrumbibl.tarnow@gmail.com

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 1568

< Poprzednia
...