Informacje dla nauczycieli

Zaloguj

Informacje dla nauczycieli

Archiwum

Kurs języka angielskiego dla nauczycieli

Poniedziałek , 14 czerwca  2021 

Tarnowska Szkoła Wyższa organizuje kurs języka angielskiego dla nauczycieli zakończony egzaminem na poziomie B2. Kurs oraz egzamin może zostać sfinansowany max do 85% przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach projektu „Kierunek Kariera”. Nauczyciele zainteresowani rekrutacją na ten kurs proszeni są o kontakt mailowy: studiapodyplomowe@tszw.edu.pl.

więcej

Zajęcia muzealne dla grup szkolnych

Poniedziałek , 07 czerwca  2021 

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza grupy szkolne ze wszystkich typów szkół do udziału w zajęciach muzealnych, będących alternatywą tradycyjnego zwiedzania, przystosowanych merytorycznie do poziomu i potrzeb szkolnych. Staramy się łączyć formę lekcji muzealnych z atrakcyjnymi warsztatami historycznymi. Nasza oferta edukacyjna pozwala zaplanować ciekawie czas w trakcie wycieczek po Tarnowie. Edukatorzy w oddziałach Muzeum Okręgowego w Tarnowie, w nawiązaniu do podstawy programowej i w oparciu o prezentowane na wystawach eksponaty, rozmawiają z uczniami na tematy z historii, sztuki i kultury powszechnej i regionalnej. Nasze zajęcia to wiedza i edukacja wizualna jednocześnie. Zapraszamy.

więcej

„POWRÓT DO SZKOŁY PO PANDEMII – NOWA RZECZYWISTOŚĆ” - konferencja dla uczniów, nauczycieli, rodziców

Środa , 26 maja  2021 

W dniu 18 czerwca 2021 r. będzie miała miejsce konferencja online pt. „Powrót do szkoły po pandemii– nowa rzeczywistość”. Jej celem jest wymiana doświadczeń, próba wskazania nowych obszarów do pracy z uczniami po powrocie do nauki stacjonarnej oraz refleksja na temat adaptacji uczniów, nauczycieli oraz rodziców do nowych warunków. Uczestnicy konferencji wymienią się doświadczeniami oraz wnioskami tak aby możliwe było wypracowanie rekomendacji do pracy w nowym roku szkolnym. Konferencja ma również zainspirować do podjęcia skutecznych działań na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Konferencje organizuje wspólnie Specjalistyczna Poradnia Profilaktyczno-Terapeutyczna oraz Urząd Miasta Tarnowa, przy wsparciu Pana Romana Ciepieli Prezydenta Miasta Tarnowa oraz Pani Bogumiły Porębskiej Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa. Adresatami i uczestnikami konferencji są uczniowie, nauczyciele, rodzice, urzędnicy oraz instytucje i organizacje zaangażowane w tarnowską edukację.

więcej

Projekty unijne w ZSO nr 1 w Tarnowie

Czwartek , 20 maja  2021 

Jeszcze w tym roku szkolnym Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie (IV LO i SP 17) rozpocznie realizację dwóch projektów edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej: Erasmus+ i PO WER. ZSO nr 1 w Tarnowie znalazł się w elitarnym gronie polskich szkół, które uzyskały akredytację w sektorze „Edukacja szkolna” w ramach programu Erasmus + na lata 2021–2027. Uzyskanie akredytacji to efekt ogromnej pracy wykonanej przez grupę zaangażowanych w projekt nauczycieli pod kierownictwem pani dyrektor Anetty Święch. Jest to ważna informacja dla obecnych i przyszłych uczniów i pracowników szkoły, bowiem przyznana akredytacja jest gwarancją otrzymywania środków finansowych na ambitne inicjatywy związane z międzynarodowymi projektami edukacyjnymi, które planujemy realizować w latach 2021 - 2027.

więcej

Zbiór opowiadań uczniów tarnowskiego ZSEO

Wtorek , 11 maja  2021 

„Historie (nie) dokończone” to tytuł książki zawierającej opowiadania literackie uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Kiedy nauka zdalna piętrzyła kolejne trudności, z którymi zmagać musieli się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie przeprowadzano wiele inicjatyw, dzięki którym młodzież mogła chociaż na chwilę oderwać się od obowiązków szkolnych. Jedną z nich był konkurs na opowiadanie literackie. Projekt zainicjowany został jeszcze w ubiegłym roku szkolnym przez Joannę Chramęgę-Muchę, na co dzień bibliotekarkę w ZSEO, oraz polonistę Mateusza Kołodzieja. To za ich namową uczniowie tarnowskiego Ogrodnika sięgnęli po pióra (i klawiatury) i przenieśli się w świat wyobraźni, fantazji, ale również ten inspirowany rzeczywistością.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 1603

< Poprzednia
...