Informacje dla nauczycieli

Zaloguj

Informacje dla nauczycieli

Archiwum

Poradnia w e-kontakcie

Środa , 01 kwietnia  2020 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie, przy ul. Chyszowskiej 3, będzie aż do odwołania realizowała swoje działania w kontakcie zdalnym z podopiecznymi. Będzie to kontakt mailowy, telefoniczny, za pośrednictwem strony internetowej i Facebooka. Ponadto, przy wejściu głównym do Poradni została zamontowana specjalna skrzynka do dyspozycji klientów, gdzie mogą być składane wnioski w sprawach prowadzonych przez Poradnię.

więcej

Tarnowska Akademia Nauki

Wtorek , 17 marca  2020 

16 marca 2020 roku rozpoczęła działalność Tarnowska Akademia Nauki (w skrócie TAN), inicjatywa Prezydenta Romana Ciepieli realizowana przez tarnowskich nauczycieli. Jest to interaktywna platforma wykorzystująca przekaz na żywo na kanale youtube’owym. Platforma jest adresowana do uczniów klas 4-8 i będzie nadawać swoje treści od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00. Nauczyciele prowadzący TAN nie będą realizowali podstawy programowej i prowadzili internetowych wykładów, ale skupią się na rozwijaniu kompetencji XXI wieku, wspieraniu uczniów w rozwoju i motywowaniu ich do działania, np. poruszając takie kwestie jak zarządzanie czasem, odpowiedzialne korzystanie z Internetu, rozwój przez kulturę i współpracę.

więcej

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Środa , 11 marca  2020 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

więcej

Szkolenie dla nauczycieli języka niemieckiego „Wortschatz interaktiv” w ramach projektu #krk_vernetzt

Środa , 04 marca  2020 

Instytut Goethego w Krakowie, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie mieszczące się przy XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, zapraszają nauczycieli języka niemieckiego na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w godz. 15.00 - 18.15 w dniu 13 marca 2020 r. (piątek) w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (budynek C, parter, sala C06).

więcej

Nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie na szkoleniu na Malcie

Środa , 04 marca  2020 

„Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.” /Andre Malraux/. Zainspirowani słowami Andre Malraux nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 w Tarnowie wzięli udział w sześciodniowym szkoleniu, którego głównym tematem była „Kreatywna edukacja inspirowana kulturą - świadomość kulturowa, nowoczesność, przywództwo, kreatywność - Creative education inspired by culture - cultural awareness, modernity, leadership, creativity” Szkolenie, jest częścią projektu „Kreatywny nauczyciel, kreatywna szkoła, kreatywny uczeń”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach programu Erasmus+.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 1575

< Poprzednia
...