Informacje dla nauczycieli

Zaloguj

Informacje dla nauczycieli

Archiwum

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY

Poniedziałek , 19 marca  2018 

Szkoła Podstawowa nr 5 w Tarnowie organizuje VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych miasta Tarnowa, którzy uczą się języka angielskiego i/lub języka niemieckiego. Hasło VI edycji konkursu brzmi: „My favourite free time activities”, „Meine Lieblingsfreizeitaktivitäten”. Ideą przewodnią konkursu jest rozwijanie zainteresowania nauką języków obcych (język angielski, język niemiecki) w połączeniu z twórczą ekspresją plastyczną.

więcej

OPIEKA NAD POLONIĄ

Poniedziałek , 19 marca  2018 

Miło mi poinformować że złożona do Kancelarii Senatu RP aplikacja Szkoły Podstawowej nr 20 w Tarnowie (sportowa) wspólnie ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej zyskało AKCEPTACJĘ. Uchwałą Senatu RP z dnia 23.09.2017 roku ogłoszono Konkurs na realizację zdań w zakresie opieki nad Polonią w 2018 w dziedzinie edukacja. Szkoła i Stowarzyszenie złożyło wniosek rozpatrzony przez Komisję pozytywnie. Ze środków Senatu współfinansowana będzie „Akademia Polskiej Poezji Tarnów 2018”, która odbędzie się w maju 2018 r. Gościć będziemy młodzież polskiego pochodzenia z Wilna, Białej Cerkwi, Żytomierza, Kamieńca Podolskiego, Strzelczysk, Veszprem, Budapesztu. Hnojnika, która realizować będzie wspólnie z uczniami z Polski (Tarnów, Wałbrzych, Stalowa Wola, Kraków, Rzeszów i inne miasta z regionu tarnowskiego) program imprezy.

więcej

Szkolenie pt. LEYO

Piątek , 16 marca  2018 

Instytut Goethego w Krakowie, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie przy XVI LO im. Armii Krajowej oraz PWSZ w Tarnowie zaprasza nauczycieli języka niemieckiego wszystkich typów szkół na szkolenie pt. LEYO w dniu 24 marca 2018 r. w budynku C PWSZ w Tarnowie (s. nr 206) w godz. 10.00-16.30. Zgłoszenia do 20 marca 2018 r. do opiekuna centrum p. Agnieszki Juśko na adres centrumbibl.tarnow@gmail.com. Książki LEYO są do wypożyczenia w Centrum Bibliotecznym przy XVI LO, a warsztaty mają na celu ukazanie praktycznych możliwości pracy z tymi podręcznikami.

więcej

Konferencja „MIĘDZY KREDĄ A SMARTFONEM. Inspirująco o nauczaniu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych”

Piątek , 16 marca  2018 

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie zaprasza nauczycieli matematyki i przedmiotów przyrodniczych szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych na bezpłatną konferencję VII SALON WYDAWCÓW – EDUKACJA XXI WIEKU – „MIĘDZY KREDĄ A SMARTFONEM. Inspirująco o nauczaniu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych”, w dniu 23 marca 2018 r. (piątek) w godz. 13.00-19.00 do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Wydział Leśny, Aleja 29 Listopada 46.

więcej

XVI Akcja Charytatywna Tarnowska Kropla

Wtorek , 13 marca  2018 

Tarnowskie Stowarzyszenie „Kropla” tradycyjnie zaprasza wszystkich pełnoletnich tarnowian, którzy chcą zostać honorowymi dawcami szpiku Polskiego Rejestru PL-3, na kolejne badania Ośrodka Dawców Szpiku Medigen z Warszawy, Fundację Przeciwko Leukemii z Warszawy i Stowarzyszenie ,,Kropla” z Tarnowa. Akcja odbędzie się w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnowie przy ul. Warzywnej 3 w godz.od.10.00 do 14.00 (w razie potrzeby zostanie przedłużona). Jednocześnie prosimy o zgłoszenie do 19.03.2018 r. do godz. 14.00 r. (podobnie jak w ubiegłych latach) grup powyżej 10 osób, telefonicznie 14 639 08 31 albo mailowo: kduraj4@gmail.com z podaniem nazwy szkoły, przewidywanej ilości uczniów oraz przybliżonej godziny przybycia.

więcej

Wyniki 1 - 5 spośród 1509

< Poprzednia
...