Tysiąc nowych książek dla SP 5 w Tarnowie

Zaloguj

Tysiąc nowych książek dla SP 5 w Tarnowie

Wtorek , 12 lutego  2019 

7 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. T. Kościuszki w Tarnowie odbyło się uroczyste przekazanie 1000 książek do szkolnej biblioteki. Wartość przekazanych książek opiewała na kwotę 25000 zł.

 

We wrześniu 2018 r. szkoła przystąpiła do III edycji ogólnopolskiego projektu – konkursu „Tysiąc powodów by czytać” organizowanego przez Empik, w którym można było znacznie uzupełnić zasoby szkolnej biblioteki. Warunkiem przystąpienia do programu było wykonanie przez uczniów plakatu promującego czytelnictwo, który przedstawiał drogę wiodącą przez baśniowe krainy, odległe lądy i różnokolorowy świat książek. Kolejnym etapem konkursu było internetowe głosowanie, w którym wzięło udział 400 szkół z całej Polski. Szkoła zmobilizowała nie tylko środowisko uczniowskie, ale także rodziców, nauczycieli, środowisko lokalne. Aktywność była tak duża, że udało się zwyciężyć i zająć pierwsze miejsce w kraju, oddając ponad 27 tysięcy głosów wśród 6 nagrodzonych szkół z całej Polski w kategorii szkół dużych. Zgodnie z ideą konkursu to uczniowie tworzyli zestawienia tytułów książek, które chcą czytać i to od ich decyzji zależało, jakie książki wzbogacą szkolne zbiory.

 

Uroczystość szkolna poprzedzona była objazdem ulicami miasta ciężarówki pełnej książek i spotkaniem z mieszkańcami osiedla oraz rodzicami uczniów, a następnie przeniosła się do samej szkoły, gdzie wśród aplauzu uczniów i rodziców, odebrano paczki z książkami, które od razu zostały rozpakowane. Uczniowie uświetnili ten dzień krótkim występem artystycznym przygotowanym wspólnie z nauczycielami.

 

 

Galeria zdjęć

 

 

 

 

Źródło: SP 5 w Tarnowie
Strona 1 spośród 2

< Poprzednia