Ogólnopolska akcja społeczna „Bezpieczne Wakacje 2017”

Zaloguj

Ogólnopolska akcja społeczna „Bezpieczne Wakacje 2017”

Piątek , 09 czerwca  2017 

Fundacja „Bezpieczne Wakacje” Organizacja Pożytku Publicznego w tym roku po raz kolejny organizuje ogólnopolską akcję społeczną „Bezpieczne Wakacje 2017”. Akcja rusza już 1 czerwca i adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem. Akcja prowadzona jest we współpracy ze szkołami, wydziałami oświaty gmin, kuratoriami, komendami Policji i Straży Pożarnej, w oparciu o materiały przygotowane przez ekspertów oraz udostępnione przez Zarząd Główny PTTK.

 

Równolegle od 18 czerwca (prace można przygotowywać wcześniej) w ramach akcji prowadzony będzie - jak dotąd największy - konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży:

- „Moje Bezpieczne Wakacje 2017” - (Nie)znane atrakcje mojego regionu - pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

 

W tym roku konkurs to także unikalna szansa na popularyzację regionalnych atrakcji turystycznych.

 

Zapraszamy do przyłączenia szkoły do akcji. Wystarczy na stronie www.BezpieczneWakacje.pl (zakładka dołącz) przesłać zgłoszenie oraz:

1) przeprowadzić zajęcia o tematyce bezpieczeństwa, na podstawie gotowych scenariuszy (dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat, od 9 do 12 lat, od 13 do 16 lat)

2) lub umieścić baner informacyjny akcji na stronie internetowej szkoły.

   

Scenariusze i banery można pobrać ze strony internetowej www.BezpieczneWakacje.pl - zakładka pobierz

  

Szkoły, które przyłączą się do akcji mogą dodatkowo otrzymać gotowe ulotki i plakaty informacyjne oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w akcji. Zachęcamy do rozwieszenia tych materiałów w szkole. Wpłynie to pozytywnie na wizerunek oraz zwiększy zaufanie rodziców i dzieci.

 

W ubiegłym roku akcją edukacyjną BezpieczneWakcje.pl zostało objętych blisko milion dzieci. W akcję włączyło się kilka tysięcy placówek edukacyjnych oraz ok. setka komend Policji i Straży Pożarnej. Już teraz można zobaczyć opinie o ostatniej edycji (zobacz), podczas której odbył się także konkurs plastyczny „Moje Bezpieczne Wakacje”. Tysiące prac zostało ocenionych przy udziale ekspertów Akademii Sztuki.  

  

BezpieczneWakacje.pl - 2017 - to mogą być wakacje Twojego życia.

 

 

 

 

 

Źródło: Fundacja „Bezpieczne Wakacje” Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000403043