EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

 

      

   

 

   

                   

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Pieniądze na artykuły edukacyjne dla dzieci z rodzin 4+ w ramach projektu „Pierwszy dzwonek”

2014.07.17 15:29

Urząd Miasta Tarnowa ogłasza nabór deklaracji uczestnictwa w projekcie „Pierwszy dzwonek”, polegającym na udzieleniu wsparcia dla uczniów z rodzin wielodzietnych 4+ z województwa małopolskiego w zakresie zwiększania ich szans edukacyjnych tj. otrzymania jednorazowej dotacji na dofinansowanie zakupu artykułów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, w szczególności podręczników wymaganych według programu szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej. Ostateczny termin złożenia deklaracji to 30.07.2014 r. Pełnoletni uczniowie wypełniają deklarację samodzielnie. Wszelkie informacje dostępne są pod numerem telefonu 14 688 25 03.

> więcej

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • 70 rocznica Akcji „Burza” Armii Krajowej i wybuchu Powstania Warszawskiego
  2014.08.01 14:55

  Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystości związanej z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i Akcją “Burza” Armii Krajowej. W dniu 1 sierpnia 2014 r. o godz. 17.00 usłyszymy sygnał syren alarmowych, będzie to chwila zatrzymania i zadumy. O godz. 17.01 w kościele XX. Filipinów, przy ul. Piłsudskiego odbędzie się msza św. w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej. Po mszy św. odbędzie się uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Organizatorem przeżywania wydarzenia jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej w Tarnowie i Urząd Miasta Tarnowa.

  > więcej
 • 100 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej z Oleandrów – zaproszenie do świętowania uroczystości
  2014.08.01 14:42

  We środę 6 sierpnia 2014 r. odbędą się w Tarnowie obchody 100 rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej z Oleandrów. Rozpoczną się one o godz. 19:00 mszą św. w Kościele Księży Filipinów w intencji poległych i zmarłych Legionistów. Po mszy św. odbędzie się uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Organizatorem obchodów są Tarnowskie Rodziny Legionowe Legionów Józefa Piłsudskiego i Urząd Miasta Tarnowa. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież z rodzicami, dziadkami do uczestnictwa i zapoznania się z ciekawą kartą naszej historii z początków minionego wieku.

  > więcej
 • Historyczne spacerki po Tarnowie
  2014.08.01 14:28

  W sierpniowe niedziele Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza do Tarnowa na niedzielne spacerki! Po raz kolejny, w ślad za wieloletnią tradycją odbywa się cykl wakacyjnych „Spacerków po Tarnowie”. W 2014 roku spacerować będziemy aż 5 razy, tyle bowiem niedziel liczy tegoroczny sierpień. Oprowadzającymi będą: dr Krzysztof Moskal - historyk oraz Wacław Szczepanik – pracownik Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Pierwszy spacer w najbliższą niedzielę 3 sierpnia.

  > więcej
 • Tarnów gości dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy
  2014.07.22 08:24

  W dniach 29.06-12.07.2014 r. w Tarnowie gościła grupa dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia z Ukrainy w ramach Projektu - Edukacyjna kolonia letnia dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy – zorganizowana jest przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Tarnowie.

  > więcej
 • Ogólnopolski Konkurs dla szkół wszystkich rodzajów i stopni „AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ
  2014.07.09 10:50

  Studium Prawa Europejskiego uprzejmie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół wszystkich rodzajów i stopni, pod nazwą „AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ”. Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 8 września 2014 r. do 31 stycznia 2015 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ i dyplomy honorowe. Zgłoszenia szkół do konkursu należy przesyłać wraz ze zgłoszeniem udziału w kursie w terminie do 15 lipca 2014 r. na formularzu, który dostępny jest na stronie www.aktywna-szkola.com.

  > więcej
 • TESTY SPRAWNOŚCI dla kandydatów do klasy I gimnazjum Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Sportowego w Tarnowie
  2014.07.07 10:08

  TESTY SPRAWNOŚCI ogólnej i specjalistycznej dla kandydatów do klasy pierwszej gimnazjum Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Sportowego w Tarnowie odbędą się 16 lipca 2014 r. ( środa ) o godz. 10.00 na boisku o sztucznej nawierzchni Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie, ul. Zbylitowska 7. Nabór do Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży oddział w Tarnowie na rok szkolny 2014 / 2015 obejmuje I klasę gimnazjum - rocznik 2001 (chłopcy).

  > więcej
 • I TARNOWSKI KONKURS WIEDZY O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM
  2014.07.07 09:37

  Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie serdecznie zaprasza nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa do wzięcia udziału w konkursie historycznym „Wizja Józefa Piłsudskiego niepodległej federacyjnej Polski”. Zgłoszenia uczniów chętnych do uczestnictwa w konkursie należy kierować do 26 września 2014 r.

  > więcej
 • Spotkanie otwarte BLIŻEJ DZIECKA
  2014.06.27 14:50

  KCEM KANA oraz Urząd Miasta Tarnowa w ramach Centrum Systemowego Rozwoju KANA zapraszają na spotkanie otwarte: BLIŻEJ DZIECKA. Spotkanie odbędzie się 28 czerwca o godz. 10.15. Spotkanie poprowadzi Pani mgr Agnieszka Urbaś. Miejscem spotkania jest budynek KCEM KANA Tarnów, ul. Mościckiego 12.

  > więcej
 • Szkoła Prawami Dziecka – Gala UNICEF w V LO
  2014.06.26 09:58

  W dniu 23 czerwca br. uczestniczyliśmy w uroczystej gali. Dzisiejsze spotkanie było szczególne, gdyż było ono podsumowaniem działań, które odbyły się w naszej szkole w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA. Dopełnieniem tych działań było wręczenie GWIAZD SZERYFA PRAW DZIECKA - prestiżowego odznaczenia, ustanowionego przez UNICEF, przyznawanego po raz pierwszy, tym dorosłym, którzy podejmują szczególne inicjatywy na rzecz dzieci i są najbardziej zaangażowani w propagowanie i ochronę ich praw. To wyróżnienie ma szczególną wartość, bo jest przyznane przez MŁODZIEŻ, która sama zdecydowała, kto najbardziej dba o jej interesy.

  > więcej
 • Przedszkola dyżurne w okresie wakacji
  2014.06.18 14:19

  Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa publikuje informację na temat przedszkoli publicznych, które będą czynne w miesiącach wakacyjnych tj. w okresie lipiec-sierpień 2014 r. na terenie miasta Tarnowa.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Radni jednogłośnie w sprawie Azotów Tarnów

  Po długiej dyskusji, na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, tarnowscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie obrony Grupy Azoty. Zawarto w niej apel o zabezpieczenie polskiego potentata chemicznego przed przejęciem przez rosyjski Acron. Radni chcą, aby Grupa Azoty została wpisana na listę firm strategicznych dla polskiej gospodarki. - Wcześniej, za pomocą m.in. pism do Ministra Skarbu Państwa, interweniowali poseł Robert Wardzała oraz zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański – mówiła na sesji zastępca prezydenta Krystyna Latała.  

  > więcej
 • Uwaga utrudnienia Tarnowskich Wodociągów

  Prace modernizacyjno-inwestycyjne mogą spowodować utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Szczegóły poniżej, warto się z nimi zapoznać.  1/ ul. Nowodąbrowska  od stacji Shell do ul Łomnickiego – rozbudowa sieci kanalizacyjnej – podczas wykonywania prac utrudnione będzie  swobodne poruszanie się pojazdów i pieszych 2/ ul. Wojtarowicza - podczas wykonywania prac utrudnione będzie swobodne poruszanie się pojazdów i pieszych 3/ ul. Krawiecka – Spadzista wymiana wodociągu - mogą  wystąpić okresowe przerwy w dostawie wody – o terminach, każdorazowo, powiadamiani będą mieszkańcy za pomocą stosownych  ogłoszeń. Podczas wykonywania prac wykorzystywany będzie także sprzęt budowlany, który może utrudniać swobodny ruch pojazdów i pieszych 4/ ul. Niedomicka wymiana wodociągu  - mogą wystąpić okresowe przerwy w dostawie wody - o terminach, każdorazowo, powiadamiani będą mieszkańcy za pomocą stosownych  ogłoszeń. Podczas wykonywania prac wykorzystywany będzie także sprzęt budowlany, który może utrudniać swobodny ruch pojazdów i pieszych 5/ Budowa kanalizacji sanitarnej ul. Orkana - ul Wiadukt - podczas wykonywania prac utrudnione będzie swobodne poruszanie się pojazdów i pieszych 6/ Wymiana wodociągu ul. Brodzińskiego (od Wigury do Mickiewicza ) - mogą  wystąpić okresowe przerwy w dostawie wody o terminie  których, każdorazowo powiadamiani będą mieszkańcy za pomocą stosownych  ogłoszeń. Podczas wykonywania prac wykorzystywany będzie także sprzęt budowlany, który może utrudniać swobodny ruch pojazdów i pieszych 7/ Wymiana wodociągu ul. Nowy Świat (od Słowackiego do Romanowicza) - mogą  wystąpić okresowe przerwy w dostawie wody o terminie  których, każdorazowo powiadamiani będą mieszkańcy za pomocą stosownych  ogłoszeń. Podczas wykonywania prac wykorzystywany będzie także sprzęt budowlany, który może utrudniać swobodny ruch pojazdów i pieszych 8/ Wymiana wodociągu ul. Westerplatte - Jana Pawła II) - mogą  wystąpić okresowe przerwy w dostawie wody o terminie  których, każdorazowo powiadamiani będą mieszkańcy za pomocą stosownych  ogłoszeń. Podczas wykonywania prac wykorzystywany będzie także sprzęt budowlany, który może utrudniać swobodny ruch pojazdów i pieszych 9/ ul. Chemiczna – Kwiatkowskiego – roboty będą wykonywane równocześnie z budową ronda. 

  > więcej
 • Uwaga, możliwe burze z gradem

                                                          Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 57Nazwa biuraIMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych> w KrakowieZjawisko/stopień zagrożeniaSilne burze z gradem/2Obszarwojewództwo małopolskieWażność (cz. urz.)od godz. 12:00 dnia 01.08.2014 do godz. 24:00 dnia 01.08.2014PrzebiegPrognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%)80%UwagiBrak.Dyżurny Rafał KielarGodzina i data wydaniagodz. 08:23 dnia 01.08.2014

  > więcej
 • „Mistrzowie Parkowania” organizują kolejny trawnik

  Do akcji zorganizowanej w rejonie skrzyżowania ulicy Słowackiego z Rogoyskiego w Tarnowie zaproszono zastępcę prezydenta, Henryka Słomkę - Narożańskiego. Wspólnymi siłami przekopano i zorganizowano nowy pas zieleni, na którym posadzono trawę. Mieszkańcom bardzo podobała się ta inicjatywa. – W tym rejonie, nasz trawnik ciągle rozjeżdżają samochody. Mamy nadzieję, że dzięki zorganizowanej akcji, już tak nie będzie. Interweniowaliśmy już wiele razy – mówili. 

  > więcej
 • Już jest nowy numer miesięcznika „Tarnow.pl”

  Kolejny numer tego samorządowego informatora można już znaleźć m.in. w urzędach i innych obiektach użyteczności publicznej. Jest również dostępny w wersji elektronicznej. A w numerze między innymi:- radni nie zgodzili się na korektę rozliczenia dotacji- jest szansa na nowe miejsca pracy- miasto szuka inwestorów- aby rowerem było wygodniej.

  > więcej
 • Jedźmy polskie jabłka – akcja plenerowa na Burku

  Do wsparcia polskiego rolnictwa zachęcać będą symboliczną akcją rozdawania przechodniom polskich jabłek w sobotę, 2 sierpnia, działacze tarnowskiej Platformy Obywatelskiej. – Pobudzenie wewnętrznego popytu może być skuteczną odpowiedzią na rosyjskie embargo – tłumaczy poseł Robert Wardzała, inicjator akcji. Początek o godzinie 10.00. 

  > więcej
 • W sierpniowe niedziele zapraszamy na niedzielne spacerki!

  Tarnowskie Centrum Informacji, zaprasza po raz kolejny na cykl wakacyjnych "Spacerków po Tarnowie". W tym roku spacerować będziemy aż 5 razy – tyle niedziel liczy tegoroczny sierpień. Oprowadzającymi będą: dr Krzysztof Moskal oraz Wacław Szczepanik – pracownik Muzeum Okręgowego w Tarnowie. 

  > więcej
 • Uwikłanie - spotkania z polskim filmem w CSM

  Cykl projekcji polskiego filmu połączony z wprowadzeniem do tematyki i spotkaniem po projekcji. Dnia 26 sierpnia na seansie zobaczymy film Jacka Bromskiego "UWIKŁANIE". Spotkanie poprowadzi Mariusz Widawski. Cykl jest współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

  > więcej
 • Wystartował „Był sobie blues”

  Już po raz dziewiąty, Tarnowskie Centrum Kultury ma przyjemność zaprosić na muzyczne sierpniowe piątki na tarnowskim Rynku, które już tradycyjnie odbędą się pod hasłem BYŁ SOBIE BLUES. W tym roku odbędą się 3 koncerty plenerowe oraz 3 koncerty klubowe pod wspólnym tytułem SAM NA SAM Z BLUESEM, na które zapraszamy przeddzień każdego koncertu rynkowego (czwartki) do Piwnic Tarnowskiego Centrum Kultury.

  > więcej
 • Jest mapa akustyczna Tarnowa

  W Tarnowie, podobnie jak w innych miastach, rośnie natężenie hałasu komunikacyjnego, to jednak liczba mieszkańców narażonych na ponadnormatywny hałas jest ograniczona. To główny wniosek z analiz, które umieszczono w specjalnym opracowaniu kartograficznym miasta. Mapa pokazuje klimat akustyczny Tarnowa wyznaczony na podstawie pomiarów hałasu drogowego, kolejowego, przemysłowego i usługowego oraz symulacji przy pomocy specjalistycznych programów komputerowych.

  > więcej
więcej aktualności >