EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

 

      

   

 

   

                   

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • XV Przegląd Filmów Ekologicznych EKOŚWIAT
  2014.09.02 12:59

  Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa zaprasza przedszkolaków oraz uczniów tarnowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do obejrzenia filmów niosących przesłanie ekologiczne w ramach corocznego Przeglądu Filmów Ekologicznych EKOŚWIAT. Tegoroczny przegląd już po raz 15. organizowany jest przez Urząd Miasta Tarnowa i Tarnowskie Centrum Kultury. Podczas przeglądu, który odbędzie się w dniach 16 - 19 września 2014 r. w Kinie „Marzenie”, wyemitowane zostaną ciekawe filmy, a w oczekiwaniu na projekcję będzie można podziwiać na fotogramach przyrodę i krajobraz polskich gór.

  > więcej
 • KANA – rekrutacja na rok 2014/2015
  2014.09.02 12:46

  Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA, to EDUKACJA+ elementami, której jest kultura, aktywność, animacja. Plus oznacza więcej, dlatego też to, co charakteryzuje działalność KANY to jakość oraz wielotematyczność zajęć. Tygodniowo na zajęcia w roku szkolnym uczęszcza ponad 250 dzieci i młodzieży. W ciągu roku szkolnego KANA prowadzi Centrum Systemowego Rozwoju, skupiając trzy bloki edukacyjno-rozwojowe: PROGRES, JUNIOR i JUNIOR+. Do wspomnianego Centrum uczęszczają dzieci w wieku 4-12 lat. Projekt ten jest współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa. Działalność KANY to także kursy przedmiotowe, językowe, maturalne dla młodzieży. Bogata oferta kursów oraz doświadczeni prowadzący pomagają przygotować się do egzaminów, m.in. nowej matury. Już teraz KANA prowadzi rekrutację na rok szkolny 2014/2015. Więcej informacji na stronie www.kana.pl.

  > więcej
 • Rekrutacja do III edycji ścieżki w projekcie „Zmiana szansą na rozwój”
  2014.09.02 11:44

  Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego informuje, że rozpoczyna rekrutację do III edycji ścieżki 1B projektu „Zmiana szansą na rozwój”, skierowanego do nauczycieli i pracowników instytucji sektora oświaty, którzy zostali zwolnieni z przyczyn dotyczących pracodawcy po dniu 31.12.2012 r. lub są zagrożeni zwolnieniem bądź przewidziani do zwolnienia, mieszkających i/lub pracujących na terenie Województwa Małopolskiego, zainteresowanych udziałem w bezpłatnych szkoleniach lub stażach. Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie od 1.09.2014 r. do 8.09.2014 r. w biurze projektu przy ul. Wałowej 2/2 (I piętro) w Tarnowie, od poniedziałku do piątku, w dni pracujące w godzinach od 9.00 do 15.00. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z pomocy w zakresie nabycia nowych kwalifikacji.

  > więcej
 • Projekt „Pomysł na siebie"
  2014.08.25 08:21

  Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy prowadzi nabór młodzieży do projektu „Pomysł na siebie” realizowanego przez Ochotnicze Hufce Pracy w ramach „Gwarancji dla młodzieży". Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt ten jest skierowany do specyficznej grupy młodzieży w wieku 16-17 lat, nieuczącej się i nie pracującej. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

  > więcej
 • Kolejna edycja programu „Szkoła z Klasą 2.0.”
  2014.08.25 07:54

  Centrum Edukacji Obywatelskiej serdecznie zaprasza szkoły do udziału w kolejnej edycji programu Szkoła z Klasą 2.0. To jedna z najbardziej znanych akcji edukacyjnych w Polsce, prowadzona od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą” pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. To kompleksowy program wsparcia całej szkoły: dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów, skierowany do placówek wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski. Nauczycielom proponuje ciekawe i skuteczne metody nauczania, a dyrektorów wspiera w niełatwym procesie wprowadzania zmian.

  > więcej
 • VII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej
  2014.08.22 11:58

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w tym roku już po raz siódmy. Tradycyjnie w finale do zdobycia są stypendia finansowe i cenne nagrody rzeczowe. Nie ulega jednak wątpliwości, że najcenniejsza dla uczestników Turnieju jest wiedza, którą zdobywają i pogłębiają na poszczególnych etapach. Nikogo nie trzeba bowiem przekonywać o pozytywnych stronach znajomości psychologii, zwłaszcza w odniesieniu do codziennego życia, a także o szerokich możliwościach, jakie otwierają się przed absolwentami wydziałów psychologicznych. Turniej rozpoczyna się 1 października 2014 r. Do wielkiego finału, który odbędzie się w Warszawie w kwietniu 2015 r. zakwalifikowanych zostanie nie więcej niż 100 osób. Finał Turnieju będzie się składać z dwóch części: pisemnej w formie testu wiedzy psychologicznej i części ustnej – odpowiedź na zadania problemowe.

  > więcej
 • Mojestypendium.pl - sporo kasy na rarytasy
  2014.08.08 11:04

  W serwisie www.mojestypendium.pl można znaleźć nie tylko bazę aktualnych stypendiów. Znajdują się tu również artykuły o stypendiach, konkursy dla stypendystów i publikacje, które pomogą młodym ludziom wybrać ścieżkę edukacji, a być może i kariery zawodowej. Serwis prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

  > więcej
 • WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015
  2014.08.06 14:50

  Od 31 lipca do 9 września 2014 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych, można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego, lub do kształcenia w zawodach, w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. – „Wyprawka szkolna”. Programem w tym roku będą objęci uczniowie rozpoczynający w roku szkolnym 2014/2015 edukację szkolną w klasie II-III i VI szkoły podstawowej, klasie III szkoły ponadgimnazjalnej oraz uczniowie niepełnosprawni posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający do szkół podstawowych (z wyjątkiem klasy I), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych dla dzieci i młodzieży. Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie przysługiwać uczniom pochodzącym z rodzin spełniających kryterium dochodowe zgodne z ustawą o świadczeniach rodzinnych, a w przypadku uczniów niepełnosprawnych bez względu na wysokość dochodu w rodzinie.

  > więcej
 • 70 rocznica Akcji „Burza” Armii Krajowej i wybuchu Powstania Warszawskiego
  2014.08.01 14:55

  Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystości związanej z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i Akcją “Burza” Armii Krajowej. W dniu 1 sierpnia 2014 r. o godz. 17.00 usłyszymy sygnał syren alarmowych, będzie to chwila zatrzymania i zadumy. O godz. 17.01 w kościele XX. Filipinów, przy ul. Piłsudskiego odbędzie się msza św. w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej. Po mszy św. odbędzie się uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Organizatorem przeżywania wydarzenia jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej w Tarnowie i Urząd Miasta Tarnowa.

  > więcej
 • 100 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej z Oleandrów – zaproszenie do świętowania uroczystości
  2014.08.01 14:42

  We środę 6 sierpnia 2014 r. odbędą się w Tarnowie obchody 100 rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej z Oleandrów. Rozpoczną się one o godz. 19:00 mszą św. w Kościele Księży Filipinów w intencji poległych i zmarłych Legionistów. Po mszy św. odbędzie się uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Organizatorem obchodów są Tarnowskie Rodziny Legionowe Legionów Józefa Piłsudskiego i Urząd Miasta Tarnowa. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież z rodzicami, dziadkami do uczestnictwa i zapoznania się z ciekawą kartą naszej historii z początków minionego wieku.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • O międzynarodowej współpracy i dizajnie podczas drugiego dnia Forum Inwestycyjnego

  Tarnowskie Forum Inwestycyjne powoli przenosi się do Krynicy. Na temat możliwości współpracy z regionem tarnowskim rozmawiali członkowie polsko – ukraińsko – chińskiej części spotkania. Gospodarzem był wicemarszałek Roman Ciepiela, przedstawiciel głównego partnera Forum Inwestycyjnego. Dyskutowano także na temat dizajnu i szans na nowe miejsca pracy także w tym obszarze. – Jeżeli rynek odpowiada to znaczy, że warto się w to angażować – mówi marszałek Ciepiela. 

  > więcej
 • Uwaga, zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego, Witosa i Chemicznej

  Prace przy budowie ronda w Mościcach posuwają się do przodu. 3 września na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego, Witosa i Chemicznej planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu robót związanych z przebudową tego skrzyżowania.

  > więcej
 • Nagrody Forum Inwestycyjnego rozdane

  Forum Inwestycyjne Forum Ekonomicznego w Tarnowie to nie tylko ważne wydarzenie biznesowe - wypadkowa najważniejszych bieżących zagadnień związanych tak z Polską, jak i z globalną gospodarką, to także wyróżnienia i nagrody. W tym roku tytuł Inwestycji Roku otrzymało Muzeum Śląskie w Katowicach, a Inwestora Roku – firma NEWAG. - Nagrody są nie tylko uhonorowaniem danego pomysłu, przedsięwzięcia, dokonań i działań, są także motywacją do pracy, pewnym wyznacznikiem dalszej, dobrej drogi – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka- Narożański. 

  > więcej
 • Biznesowy najazd na Tarnów

  Ministrowie, parlamentarzyści, szefowie firm i instytucji oraz dziennikarze. Około trzystu gości zarówno z kraju, jak i z zagranicy bierze udział w dwudniowym Forum Inwestycyjnym Forum Ekonomicznego w Tarnowie. Rozmowy dotyczą m.in. przekształceń własnościowych w Europie Środkowej, strategii sektora chemicznego wobec zmieniających się wyzwań rynkowych, zrównoważonego rozwoju urbanistycznego czy finansowania rozwoju firm. Uczestnicy podsumują także 25 lat transformacji ustrojowej w poszczególnych sektorach gospodarki. Ponadto drugiego dnia dyskusji odbędzie się polsko-ukraińsko-chińskie spotkanie, służące wymianie doświadczeń oraz zmierzające do zawierania umów partnerskich pomiędzy samorządami tych krajów.

  > więcej
 • Kolejna inwestycja w klasterze przemysłowym

  W siedzibie Tarnowskiego Klastera Przemysłowego podpisano list intencyjny dotyczący kolejnej inwestycji na terenie Tarnowa. Sygnatariuszami porozumienia byli prezes zarządu TKP Rafał Działowski oraz Andrzej Wiatr z firmy Wia-Lan. Przedmiotem deklarowanego przedsięwzięcia będzie budowa i uruchomienie hali magazynowej – centrum logistycznego z wydzieloną częścią biurową.

  > więcej
 • W Solskim podsumowano sezon

  Bardzo intensywny sezon artystyczny mają za sobą aktorzy Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Ostatni spektakl został bowiem zagrany przy komplecie na sali dopiero 31 sierpnia.

  > więcej
 • Ruszają szczepienia przeciwko grypie

  W najbliższych dniach po raz kolejny rozpocznie się realizacja miejskiego Programu szczepień ochronnych w populacji zwiększonego ryzyka – szczepienia przeciwko grypie (sezonowej) u kobiet i mężczyzn od 65 roku życia”. Jest on skierowany do osób od 65 roku życia, w tym do pensjonariuszy tarnowskich domów pomocy społecznej.

  > więcej
 • Muzyczne wydarzenie roku - koncert Białoszewski '44. KONKURS

  W roku 70 rocznicy powstania warszawskiego prezentujemy koncert oparty na fragmentach „Pamiętnika z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego w niezwykłym wykonaniu Kingi Preis, Adama Nowaka z zespołu Raz, Dwa, Trzy i autora kompozycji Mateusza Pospieszalskiego, chóru i zespołu muzycznego.Uwaga, konkurs. Specjalnie dla naszych internautów mamy jedno podwójne zaproszenie na ten wyjątkowy koncert. Otrzyma je osoba, która jako pierwsza w dniu 2 września wyśle maila na adres d.solak(małpa)umt.tarnow.pl

  > więcej
 • O seniorach i edukacji

  Polityka senioralna województwa małopolskiego oraz projekty edukacyjne i wsparcie rodzin wielodzietnych przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego były tematami konferencji prasowej wicemarszałka Romana Ciepieli oraz zastępcy prezydenta Tarnowa Krystyny Latały.

  > więcej
 • Osłabiona Unia nie dały rady Beskidowi

  Drużyna Unii Tarnów przystąpiła do meczu osłabiona brakiem kilku piłkarzy z podstawowego składu: W dzisiejszym pojedynku zabrakło m.in: Pawła Węgrzyna, Roberta Witka, Łukasza Jamroga, Kamila Pawlaka oraz Szymona Adamskiego.

  > więcej
więcej aktualności >