EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

   

       

 

 

 

  

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Obozy edukacyjne dla nauczycieli EDUKAMP 2015
  2015.07.02 08:29

  Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” serdecznie zaprasza nauczycieli małopolskich szkół do udziału w letnich obozach edukacyjnych organizowanych w ramach projektu „LDC – Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla Szkół Województwa Małopolskiego”. Dwa pięciodniowe warsztaty w których weźmie udział po 15 nauczycieli, odbędą się w dwóch terminach: 10-14 sierpnia oraz 17-21 sierpnia 2015 r. w Hotelu Piwniczna SPA & Conference - hotelpiwniczna.pl. Zgłoszeń na Edukampy należy dokonywać do 10 lipca 2015 r. poprzez wypełnienie specjalnej ankiety elektronicznej zamieszczonej pod adresem http://ankiety2.mwi.pl/index.php/951791/lang-pl.

  > więcej
 • Projekt V LO „My pathway to my students” przykładem dobrej praktyki
  2015.07.02 08:07

  Podczas konferencji podsumowującej realizację projektów systemowych Mobilność Zagraniczna Szkolnej Kadry Edukacyjnej, Priorytet III, Wysoka Jakość Systemu Oświaty, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, reprezentujące V Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, Dyrektor Szkoły Joanna Jasiak oraz koordynator projektu Pani Agnieszka Foszcz przedstawiły prezentację realizowanego w roku szkolnym 2014/2015 projektu.

  > więcej
 • Szkolenie grantowe „WYKORZYSTANIE WYNIKÓW SPRAWDZIANU I EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH DO ROZWOJU PRACY SZKÓŁ”
  2015.06.24 14:30

  Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wygrało ogłoszony przez Kuratorium Oświaty w Krakowie przetarg nieograniczony na realizację bezpłatnych form doskonalenia nauczycieli w ramach zadań edukacyjnych „Doskonalenie nauczycieli w województwie” w następującym obszarze: 1. WYKORZYSTANIE WYNIKÓW SPRAWDZIANU I EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH DO ROZWOJU PRACY SZKÓŁ adresowanych do dyrektorów i wicedyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa i powiatów: tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego dąbrowskiego. Termin składania zgłoszeń do 2 września 2015 r.

  > więcej
 • Portal edukacyjny WWW.NASZAEDUKACJA.MEN.GOV.PL
  2015.06.24 14:01

  Minister Edukacji Narodowej zaprasza do odwiedzenia uruchomionego właśnie portalu www.naszaedukacja.men.gov.pl. To miejsce, w którym rodzice, uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy, samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji, mogą rozmawiać o kształcie polskiej edukacji. Tu można stawiać pytania i wspólnie szukać na nie odpowiedzi.

  > więcej
 • Regulamin Miejskiego Konkursu na Program Edukacyjny Szkoły „Drogi Tarnowian do niepodległości”
  2015.06.22 14:31

  W ślad za ogłoszeniem miejskiego projektu edukacyjnego „Narodowe Święto Niepodległości” z zakresu wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży w Tarnowie, będącego przygotowaniem do 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 2018 r., udostępniamy Regulamin Miejskiego Konkursu na Program Edukacyjny Szkoły „Drogi Tarnowian do niepodległości” w roku szkolnym 2015/2016 (po korekcie) wraz z formularzem zgłoszeniowym.

  > więcej
 • Uczniowie z Tarnowa i regionu uzyskują międzynarodowe certyfikaty z języka niemieckiego
  2015.06.22 08:40

  W roku 2015 na mocy porozumienia zawartego między Instytutem Goethego w Krakowie oraz Państwową Szkołą Zawodową w Tarnowie, rozpoczęło swą działalność Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego. Centrum powstało z inicjatywy Instytutu Goethego w Krakowie i przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Tarnów oraz Małego Centrum Bibliotecznego Instytutu Goethego w Tarnowie, w związku z coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, pragnących uzyskiwać międzynarodowe certyfikaty na poziomie A1, A2 i B1. Egzaminy w regionie tarnowskim organizowane są od 2 lat i koordynowane przez lidera Tarnowskiej Inicjatywy Oświatowej, Panią Agnieszkę Juśko. 12 czerwca 2015 r. certyfikowani egzaminatorzy Instytutu Goethego: Pani Agnieszka Juśko, Pani Aneta Styrkowiec, Pani Małgorzata Starzyk i Pani Beata Wideł pod okiem Pana Andreasa Kotza egzaminowali ponad 50 uczniów w całego regionu.

  > więcej
 • Niemcy w Tarnowie
  2015.06.19 08:16

  W dniach 7 – 12.06.2016 r. gościła na zaproszenie Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie grupa uczniów z nauczycielami z Merian Schule z Berlina. Uczniowie tarnowskiej szkoły sportowej od lat współpracują z młodzieżą i nauczycielami z Berlina. Wspólnie realizują projekty o charakterze dydaktycznym, artystycznym i sportowym. Coroczna wymiana uczniów odbywa się pod Patronatem i przy współfinansowaniu przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży.

  > więcej
 • III Gala Empatii - w podziękowaniu za trud wolontariuszy
  2015.06.17 15:25

  Już po raz trzeci Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych zgromadził Wolontariuszy, Opiekunów, Dyrektorów szkół i przedszkoli regionu tarnowskiego oraz Przyjaciół, aby podsumować działania prowadzone przez Centrum Wolontariatu „Empatia” w roku szkolnym 2014/2015. Tradycja wolontariatu w Pałacu Sanguszków jest bardzo bogata i liczy już prawie 10 lat. Uczniowie i Nauczyciele ZSEO podejmują wiele ważnych działań, które są pożyteczne nie tylko dla środowiska lokalnego, ale przede wszystkim są istotne w wychowaniu młodzieży. Budujące jest to, że w ostatnim roku „Empatia” wzbogaciła się o nowych wolontariuszy z wielu szkół Tarnowa i regionu. Razem można zdziałać o wiele więcej.

  > więcej
 • REKRUTACJA – KANA
  2015.06.17 09:14

  Tarnowska KANA zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych na kursy i zajęcia w nowym roku szkolnym. Przygotowanie do nowej matury, egzaminów gimnazjalnych, przedmiotowych. Tradycja nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi multimedialnych. Szczegóły na stronie www.tarnow.kana.pl.

  > więcej
 • IV Przedszkolny Turniej Szachowy
  2015.06.16 08:33

  W dniu 11.06.20015 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 17 w Tarnowie odbył się IV Przedszkolny Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 12 dzieci uczęszczających na kółko szachowe. Od czterech lat w Przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe kółka szachowego „Szach – mat”. Na zajęciach dzieci poznają zasady gry w szachy, doskonalą pamięć, uwagę, koncentrację, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, uczą się umiejętności przegrywania, odporności emocjonalnej w zakresie znoszenia stresów i porażek, kształtują umiejętność zdrowego współzawodnictwa, rywalizacji.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • „Wyprzedzić smutek” czyli jak walczyć z depresją

  Mieszkańcy regionu tarnowskiego, którzy podejrzewają u siebie depresję, mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji w ramach programu „Wyprzedzić smutek” realizowanego przez Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza. Podczas wizyty specjaliści wykluczą chorobę lub określą stopień zagrożenia depresją i doradzą środki zaradcze, a w przypadku potwierdzenia choroby pacjent może otrzymać skierowanie na leczenie.

  > więcej
 • Kartingowe rozstrzygnięcia

  Filip Biela i Jagoda Turek tryumfowali podczas kolejnej edycji Karting Summer Cup. W zawodach rywalizowało ponad sto osób. Głównym celem akcji była integracja dzieci i młodzieży z różnych grup społecznych oraz promocja sportu kartingowego i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  > więcej
 • Atrakcje dla najmłodszych

  Turnieje piłki nożnej, tenis stołowy i ziemny, wspinaczka sportowa, zajęcia karate i nauka strzelania to nieliczne atrakcje, które czekają na najmłodszych w najbliższych dniach lipca. Program „Lato w mieście – bezpieczne wakacje Tarnów 2015” ruszył 29 czerwca. W akcji bierze udział dwadzieścia podmiotów i placówek z terenu Tarnowa. 

  > więcej
 • Warsztaty dla sektora kultury 7 LIPCA

  Osoby zaangażowane w przygotowanie i realizację projektów międzynarodowych w obszarze kultury mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach Akademia Doskonałego Projektu, którego tematem będzie „Ewaluacja projektów międzynarodowych”. Organizatorem spotkania, które odbędzie się 7 lipca w Hotelu Tarnovia, jest Biuro Programu Kreatywna Europa. Warsztaty będą również szansą, by uczestniczyć w konsultacjach dotyczących wsparcia finansowego dla europejskich działań kulturalnych i kreatywnych.

  > więcej
 • Woda na upały!

  W związku z zapowiadanymi upałami na ulicach miasta między godz. 12.00 a 16.00 będą rozdawane butelki z wodą mineralną. Akcję zainicjowaną przez Urząd Miasta zorganizowano szczególnie z myślą o osobach starszych i matkach z dziećmi. Woda rozdawana przez wolontariuszy będzie dostępna dzisiaj (6 lipca) na placu Sobieskiego, parkingu przy Szpitalu im. Szczeklika, ul. Słonecznej przy deptaku na wysokości Szkoły Podstawowej nr 5 oraz na pętli autobusowej Jasna II.

  > więcej
 • Bliźniaczki na podium

  Aleksandra Kałucka, reprezentantka MKS Tarnovia, wygrała tegoroczną edycję Mistrzostw Polski Juniorów w wspinaczce sportowej. Dobrze spisała się także jej siostra Natalia Kałucka, która stanęła na trzecim miejscu podium.

  > więcej
 • Weekend w mieście

  Warsztaty tanga, kino w plenerze i spora dawka jazzu to tylko niektóre propozycje na spędzenie weekendu w Tarnowie.

  > więcej
 • Rekordowo w Pałacu Młodzieży

  Ponad 300 dzieci będzie uczestniczyć w wakacyjnych zajęciach zorganizowanych przez Pałac Młodzieży w lipcu. W pierwszej odsłonie akcji z atrakcji skorzystało 90 osób.

  > więcej
 • Wyniki matur w tarnowskich szkołach

  Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia oraz I i III Liceum Ogólnokształcące to szkoły, które przodują w rankingu zdawalności tegorocznych matur z zakresu przedmiotów obowiązkowych w Tarnowie. Tuż za podium uplasowało się II LO oraz mościcka "Czwórka".

  > więcej
 • Kurtyna wodna dla ochłody

  W związku z zapowiadanymi upałami Urząd Miasta wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej zainstalował na Rynku kurtynę wodną. Wszystko po to, by ulżyć mieszkańcom w najbliższych dniach, gdy temperatura będzie się wahać między 30 a 35ᵒC. Upały są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i  osób w podeszłym wieku, chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem.

  > więcej
więcej aktualności >