EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

   

       

 

 

 

  

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

2016.04.28 07:34

Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa serdecznie zaprasza dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz poczty sztandarowe na uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja, które odbędą się 3 maja 2016 r. w Bazylice Katedralnej, pod Grobem Nieznanego Żołnierza i w Parku Strzeleckim, gdzie odbędzie się lekcja historii w formie pikniku patriotycznego „Majowa Jutrzenka”. Formowanie pochodu ok. 12.45 przed Katedrą (po mszy św. o 12.00).

> więcej

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • AKCJA FLAGA
  2016.04.28 08:31

  Szkoła Szczepanika w Tarnowie ponownie organizuje akcję sprzedaży flag narodowych z okazji Dnia Flagi Państwowej. Biało-czerwone flagi będzie można nabyć w dniach 28-29 kwietnia 2016 r. w godz. 11.00-13.00 na Placu Sobieskiego w Tarnowie. Flagi zostały wykonane przez uczennice klas technikum przemysłu mody. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji poprzez zakup i wywieszenie flag państwowych w dniach świąt narodowych.

  > więcej
 • Konkurs ofert na realizację zadania publicznego pt.: „Wspieranie inicjatyw edukacyjnych w szkolnym środowisku wielokulturowym”
  2016.04.25 09:02

  Minister Edukacji Narodowej ogłasza konkurs ofert na realizację zadania publicznego pt.: „Wspieranie inicjatyw edukacyjnych w szkolnym środowisku wielokulturowym”. Oferty realizacji zadania mogą składać organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy, jak również jednostki samorządu terytorialnego. Termin składania ofert: 5 maja 2016 r.

  > więcej
 • II Kongres Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
  2016.04.24 10:49

  PCG Polska Sp. z o.o. zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej „Edukacja Równych Szans”, który odbędzie się w dniach 30-31 maja 2016 r. W wydarzeniu weźmie udział ponad 100 gości i ekspertów ds. edukacji, oświaty i pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W trakcie 2 dni zaplanowano 23 godziny warsztatów, konsultacji i prezentacji najlepszych praktyk prowadzonych równolegle w 4 blokach tematycznych. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w debatach z udziałem wysokiej klasy specjalistów.

  > więcej
 • BON KULTURY
  2016.04.21 09:03

  Z inicjatywy Samorządu Województwa Małopolskiego instytucje kultury przygotowały specjalną ofertę warsztatów i spotkań, pod nazwą BON KULTURY, która stanie się atrakcyjną propozycją spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. BON KULTURY to znakomita okazja do zapoznania się z historią Tarnowa i jego regionu, kulturą i sztuką ludową, tradycjami rycerskimi, oraz obyczajem staropolskim. W trakcie trwania zajęć uczestnicy wcielają się w postaci z przeszłości, uczestnicząc w ich życiu codziennym lub też zamieniają się w poszukiwaczy skarbów muzealnych. Zajęcia skierowane są do grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych.

  > więcej
 • Mezuza – Międzyszkolny Konkurs Wiedzy na Temat Żydowskiego Tarnowa – podsumowanie
  2016.04.18 09:43

  15 kwietnia 2016 r. w piwnicy Muzeum Okręgowego w Tarnowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy na Temat Żydowskiego Tarnowa, skierowany do uczniów naszego miasta, który jest w pewnym sensie podsumowaniem trwającego przez 18 miesięcy projektu edukacyjnego Mezuza, organizowanego przez Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie. W pewnym sensie – bowiem ideą projektu było przybliżenie dzieciom i młodzieży żydowskiej historii miasta, co z kolei dla Autorów projektu stanowiło tło do rozmowy o tolerancji i o konieczności szacunku do „innego” – dzisiaj.

  > więcej
 • Lekcja koleżeńska z historii sztuki w IV Liceum Ogólnokształcącym
  2016.04.18 08:56

  Dnia 6 marca 2016 r. odbyła się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie interesująca lekcja koleżeńska z historii sztuki, którą przeprowadził Wojciech Walecki z klasą II F, o profilu architektoniczno-matematycznym. Koncepcja lekcji polegała na połączeniu metod debaty i prezentacji w realizacji tematu: „Piękno subiektywne i piękno obiektywne czyli o wyższości renesansu nad barokiem lub baroku nad renesansem”.

  > więcej
 • Uczniowie klasy wojskowej XVI LO, wicemistrzami Polski w CADET WORLD CHAMPIONSHIP 2016
  2016.04.15 14:23

  W dniach od 7 – 11 kwietnia 2016 r. w Ostródzie odbyły się finały Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych pod patronatem Ministra Obrony Narodowej, Rektora – komendanta WAT i AON. W finałach brało udział 75 drużyn z całej Polski. XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie reprezentowały dwie drużyny, pierwsza w składzie Michał Tarczyński i Mariusz Flasiński (klasa II wojskowa), oraz Klaudia Bajor i Wiktor Wałaszek (klasa policyjna).

  > więcej
 • „Kreacje Prowokacje” - I miejsce dla Szkoły Szczepanika
  2016.04.14 08:59

  Dnia 8 Kwietnia 2016 r. uczennica klasy 3TO Aneta Przydział, ze swoją kolekcją „Lumos Maximu” zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Szkół Mody „Kreacje Prowokacje”, której opiekunem artystycznym była Pani Barbara Marek. Spośród 57 kolekcji zgłoszonych do konkursu Aneta znalazła się w szczęśliwej, finałowej jedenastce wśród szkół z Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, Krosna, Stalowej Woli, Dąbrowy Górniczej, Radomia.

  > więcej
 • KONKURS WIEDZY I LITERACKI – WIELCY ZIEMI TARNOWSKIEJ - WINCENTY WITOS
  2016.04.11 13:30

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie zaprasza uczniów szkół podstawowych z Tarnowa i z powiatu tarnowskiego, do uczestnictwa w konkursie wiedzy i literackim: WIELCY ZIEMI TARNOWSKIEJ - WINCENTY WITOS. Ideą konkursów jest propagowanie wiedzy o życiu i działalności Wincentego Witosa - wielkiej postaci, która odegrała ważną rolę w dziejach naszego regionu i swą działalnością wpływała na losy ojczyzny. Konkurs wiedzy odbędzie się 16 maja 2016 r. w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie. Honorowy patronat nad konkursem objęli Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

  > więcej
 • Mezuza – Międzyszkolny Konkurs Wiedzy na Temat Żydowskiego Tarnowa
  2016.04.11 12:58

  Wiele tarnowskich szkół, podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, miało możliwość uczestniczyć w trakcie ostatnich osiemnastu miesięcy w projekcie edukacyjnym „Mezuza”, realizowanym przez Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie. Na zakończenie projektu dla uczniów szczególnie zainteresowanych tematyką żydowską Organizatorzy przygotowali Międzyszkolny Konkurs Wiedzy na Temat Żydowskiego Tarnowa, który odbędzie się 15 kwietnia 2016 r. w piwnicy tarnowskiego Muzeum Okręgowego. Konkurs będzie miał formę krótkiego, pisemnego testu jednokrotnego wyboru. Termin zgłaszania uczniów upływa 13 kwietnia 2016.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Intruz zwycięzcą

  Debiutancki film „Intruz” okazał się triumfatorem jubileuszowej edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Publiczność z kolei doceniła „Moje córki krowy”.

  > więcej
 • Tarnowianie w Pucharze Świata

  Pięcioro zawodników z Tarnowa zainauguruje zawody tegorocznej odsłony Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Turniej rozpocznie się 30 kwietnia w Chongqing w środkowych Chinach i potrwa do 1 maja. 

  > więcej
 • Tarnowskie derby 4 MAJA

  Po 10 latach przerwy Tarnovia zagra z Unią Tarnów. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim 4 maja o godz. 17.30. Kibiców, którzy będą chcieli wejść na stadion, obowiązywać będzie elektroniczny system identyfikacji.

  > więcej
 • Karpacki Wyścig Kurierów 3 MAJA

  Już po raz trzydziesty trzeci do Tarnowa zawitają najlepsi kolarze. Metę finałowego etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów zaplanowano 3 maja. 130-kilometrowy odcinek zmagań zakończy się około godziny 14.20 w okolicach Parku Strzeleckiego. W trakcie przejazdu peletonu kierowców mogą czekać tymczasowe utrudnienia w ruchu. 

  > więcej
 • Bezpłatny parking OD 1 MAJA

  Już od 1 maja z parkingu Park & Ride będzie można korzystać za darmo. Aby parkować bezpłatnie, należy posiadać bilet na przejazd środkami komunikacji zbiorowej (na kolej lub autobus), który trzeba okazać przy wyjeździe z obiektu.

  > więcej
 • Posegregowani, czyli ekologiczna rywalizacja

  Ruszyła III edycja konkursu „Posegregowani”. W ekologicznej rywalizacji mogą wziąć udział zarówno przedszkolacy, jak i uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Chętni będą mieli za zadanie wykonać eko-zabawki lub eko-ubiór. Prace należy składać do 16 maja w Pałacu Młodzieży.

  > więcej
 • Niech się święci 3 maja

  Weekend majowy za pasem. Jak co roku na tę okoliczność zaplanowano w Tarnowie szereg uroczystości. Zainauguruje je ceremonia podniesienia flagi na maszt, która odbędzie się 2 maja o godz. 8 pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

  > więcej
 • Ostatnie projekcje konkursowe

  Ostatnie projekcje konkursowe mieli okazję zobaczyć wczoraj, 28 kwietnia, widzowie Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Jubileuszową edycję festiwalu zamknęły takie tytuły, jak: „Karbala” i „Córki dancingu”. Przed tarnowską publicznością zgromadzoną na Rynku zaprezentował się zespół Coals.

  > więcej
 • Kontrowersje wokół Gemini

  Galeria Gemini na razie nie zostanie rozbudowana. Radni podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej po raz drugi zdjęli z punktu obrad sprawę dotyczącą zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, niezbędnej, aby w ogóle mówić o inwestycji. Podobna sytuacja miała miejsce na sesji w marcu. 

  > więcej
 • Tarnowska Nagroda Filmowa na półmetku

  Półmetek festiwalu za nami. Środa należała do filmów: „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”, „Obce niebo” oraz „Letnie przesilenie”. Nie zabrakło również spotkań z reżyserami. Tym razem tarnowska publiczność mogła porozmawiać z Januszem Majewskim oraz Michałem Rogalskim.

  > więcej
więcej aktualności >