EduNet

Zaloguj

Witamy w Portalu Edukacyjnym Miasta Tarnowa 

  

Zapraszamy na strony Portalu EduNet

Edunet to: Portal Edukacyjny, System Zarządzania Edukacją, oraz inne aplikacje służące do zarządzania informacjami i usługami edukacyjnymi.

Znajdziecie tu Państwo aplikacje pozwalające na dokonanie drogą elektroniczną naboru do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, pełną informację o ofercie edukacyjnej szkół, prawie oświatowym lokalnym i ogólnopolskim, e-wywiadówkę oraz wiele innych wiadomości.   

 

   

  

          

   

       

 

 

 

  

  > Więcej o Edunet > Nie pokazuj powitania w przyszłości

WYPRAWKA SZKOLNA 2015/2016

2015.07.17 14:55

Od 2 lipca do 9 września 2015 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych, można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego, lub do kształcenia w zawodach, w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna”. Programem w tym roku będą objęci uczniowie rozpoczynający w roku szkolnym 2015/2016 edukację szkolną w klasie III szkoły podstawowej i klasie IV technikum oraz uczniowie niepełnosprawni posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający do szkół podstawowych (z wyjątkiem klasy I, II i IV), gimnazjów (z wyjątkiem klasy I) i szkół ponadgimnazjalnych dla dzieci i młodzieży. Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie przysługiwać uczniom pochodzącym z rodzin spełniających kryterium dochodowe zgodne z ustawą o świadczeniach rodzinnych, a w przypadku uczniów niepełnosprawnych bez względu na wysokość dochodu w rodzinie.

> więcej

Aktualności - portal EdunetSubskrybuj kanał RSS

 • Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+ - praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli
  2015.08.31 08:54

  Już na przełomie roku 2015/2016 mija najbliższy termin składania wniosku z programu Erasmus + przez szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, jak i przedszkola na dofinansowanie w ramach akcji „Mobilność edukacyjna” i „Partnerstwa strategiczne”.

  > więcej
 • Aktualizacja Informatora o pomocy psychologiczno- pedagogicznej w Tarnowie
  2015.08.28 15:14

  Zapraszamy do zaktualizowania treści i dołączenia informacji na temat nowych miejsc, gdzie świadczona jest pomoc psychologiczno pedagogiczna w Tarnowie. Głównym jego zadaniem jest ułatwienie współdziałania pomiędzy rodzicami, nauczycielami i osobami, które zajmują się wychowaniem, a różnego rodzaju instytucjami na terenie Tarnowa.

  > więcej
 • REKRUTACJA – KANA
  2015.08.28 14:49

  Tarnowska KANA zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do zapoznania się z ofertą kursów edukacyjnych oraz zajęć rekreacyjnych i hobbystycznych. Kursy odbywają się w grupach 15-osobowych, prowadzonych przez doświadczonych wykładowców. Kadra KANY, to pracownicy uczelni wyższych, nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz lektorzy posiadający międzynarodowe certyfikaty i mający doświadczenie w pracy jako lektorzy w krajach Unii Europejskiej. Bliższe szczegóły na temat organizowanych zajęć można znaleźć na stronie www.tarnow.kana.pl.

  > więcej
 • Dopalacze: gdzie szukać pomocy?
  2015.07.21 14:42

  Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, problem dopalaczy dotyczy również naszego regionu. W związku z coraz liczniejszymi przypadkami zatrucia w kraju, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej apeluje i ostrzega na swojej stronie, by nie kupować i nie zażywać takich substancji. Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Podajemy kontakty zarówno ogólnopolskie, jak i do tarnowskich placówek.

  > więcej
 • Bezpłatne warsztaty artystyczne w tarnowskim Plastyku
  2015.07.16 07:52

  Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie zaprasza na serię kreatywnych, niezwykle interesujących warsztatów artystycznych dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Tarnowa, tych najmłodszych (minimalny wiek uczestników to 12 lat) i nieco starszych. Warsztaty poprowadzi wykwalifikowana kadra. Odbywać się będą w pracowniach Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie w godzinach popołudniowych - dokładne terminy zostaną ustalane z grupami na pierwszych zajęciach. Zapisy przyjmuje sekretariat szkoły pod nr tel. (14) 622 21 41 lub osobiście w godzinach 8.00-14.00. Liczba miejsc ograniczona - obowiązuje kolejność zgłoszeń.

  > więcej
 • ICH LEPSZE JUTRO poszerza działalność
  2015.07.15 15:14

  Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wspomagająca wczesny rozwój dziecka oraz punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem to najbliższe plany inwestycyjne Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”. Organizacja zapowiedziała, że poradnię uruchomi już 1 września 2015 r. Punkt przedszkolny natomiast zostanie zarejestrowany jeszcze w tym roku.

  > więcej
 • Nowa specjalność w PWSZ w Tarnowie: Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim
  2015.07.10 12:47

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, od września 2013 roku poszerzyła swoją ofertę dydaktyczną o nową atrakcyjną specjalność Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim, kierunek Ekonomia. Specjalność realizowana jest w Instytucie Administracyjno-Ekonomicznym PWSZ w Tarnowie w ramach projektu Symulacyjne przedsiębiorstwo turystyczne jako innowacyjna metoda praktycznego kształcenia na nowej specjalności Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim. Partnerami w projekcie są Lillehammer University College oraz Mo and Oyrane Vocational School w Norwegii. PWSZ pozyskał środki na realizację projektu w kwocie 920 000 zł. Wsparcie pochodzi z grantów norweskich oraz funduszy EOG.

  > więcej
 • Obozy edukacyjne dla nauczycieli EDUKAMP 2015
  2015.07.02 08:29

  Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” serdecznie zaprasza nauczycieli małopolskich szkół do udziału w letnich obozach edukacyjnych organizowanych w ramach projektu „LDC – Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla Szkół Województwa Małopolskiego”. Dwa pięciodniowe warsztaty w których weźmie udział po 15 nauczycieli, odbędą się w dwóch terminach: 10-14 sierpnia oraz 17-21 sierpnia 2015 r. w Hotelu Piwniczna SPA & Conference - hotelpiwniczna.pl. Zgłoszeń na Edukampy należy dokonywać do 10 lipca 2015 r. poprzez wypełnienie specjalnej ankiety elektronicznej zamieszczonej pod adresem http://ankiety2.mwi.pl/index.php/951791/lang-pl.

  > więcej
 • Projekt V LO „My pathway to my students” przykładem dobrej praktyki
  2015.07.02 08:07

  Podczas konferencji podsumowującej realizację projektów systemowych Mobilność Zagraniczna Szkolnej Kadry Edukacyjnej, Priorytet III, Wysoka Jakość Systemu Oświaty, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, reprezentujące V Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, Dyrektor Szkoły Joanna Jasiak oraz koordynator projektu Pani Agnieszka Foszcz przedstawiły prezentację realizowanego w roku szkolnym 2014/2015 projektu.

  > więcej
 • Szkolenie grantowe „WYKORZYSTANIE WYNIKÓW SPRAWDZIANU I EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH DO ROZWOJU PRACY SZKÓŁ”
  2015.06.24 14:30

  Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wygrało ogłoszony przez Kuratorium Oświaty w Krakowie przetarg nieograniczony na realizację bezpłatnych form doskonalenia nauczycieli w ramach zadań edukacyjnych „Doskonalenie nauczycieli w województwie” w następującym obszarze: 1. WYKORZYSTANIE WYNIKÓW SPRAWDZIANU I EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH DO ROZWOJU PRACY SZKÓŁ adresowanych do dyrektorów i wicedyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa i powiatów: tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego dąbrowskiego. Termin składania zgłoszeń do 2 września 2015 r.

  > więcej
więcej aktualności >

Aktualności - portal Tarnow.pl

 • Skorzystają ze szkoleń i dostaną pracę

  Z inicjatywy magistratu w Tarnowie powstały dwa pierwsze Centra Integracji Społecznej. Trafi do nich początkowo 70 osób, które skorzystają ze szkoleń i podejmą pracę.

  > więcej
 • Konkurs na prezesa ogłoszony

  Rada Nadzorcza Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A. w Tarnowie ogłosiła konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu.

  > więcej
 • Potrzebujemy dużych rodzin

  O potrzebach wielodzietnych rodzin i rozwoju projektu Karty Dużej Rodziny rozmawiano 31 sierpnia, podczas Konferencji „Karta Dużej Rodziny 2.0” odbywającej się w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego. Obecny na sesji plenarnej Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że już wkrótce składanie wniosków oraz deklaracje dołączenia do grona partnerów programu będzie mogło odbywać się za pośrednictwem Internetu.

  > więcej
 • Szukają piłkarskich orłów

  W Tarnowie swoją działalność rozpoczyna Akademia Młodych Orłów. To efekt umowy, jaką miasto podpisało z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej. Chłopcy i dziewczęta zainteresowane uczestnictwem w cyklu darmowych treningów piłkarskich powinni zgłosić się na testy, które odbędą się w dniach 11 - 13 września 2015 r. na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowie.

  > więcej
 • Józef Komarewicz nie żyje

  W czwartek, 27 sierpnia, zmarł tarnowianin Józef Komarewicz, dziennikarz i poeta. Aktywnie włączał się w organizacje Światowego Forum Mediów Polonijnych. Miał 60 lat. Pogrzeb odbędzie się 1 września o g. 12.00 na cmentarzu na Rzędzinie. 

  > więcej
 • Baseny letnie do piątku

  W związku z utrzymującymi się upałami Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zdecydował się na przedłużenie otwarcia basenów letnich do piątku, 4 września. Planowo baseny miały być czynne do końca wakacji.

  > więcej
 • Tysiące uczniów w szkolnych ławkach

  Przeszło 22 tysiące uczniów i przedszkolaków tarnowskich placówek rozpocznie jutro nowy rok szkolny. Po raz pierwszy w szkolnych ławkach zasiądzie ponad tysiąc pierwszoklasistów, w tym 600 sześciolatków. Przed uczniami 188 dni nauki. Kolejne wakacje rozpoczną się bowiem dopiero 25 czerwca 2016 roku. 

  > więcej
 • Tarnowianie skorzystali z amnestii mandatowej

  43 osoby objęto amnestią mandatową w miniony piątek, 28 sierpnia. - Siedemnaście osób przyszło do Straży Miejskiej ze swoimi sprawami, a pozostała liczba to osoby, które w tym dniu skorzystały z darowania winy na mieście - informuje Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej. Najczęstszymi wykroczeniami było nieprawidłowe parkowanie, nieporządek w obrębie nieruchomości oraz nieobyczajne wybryki. 

  > więcej
 • Tańsze bilety od 1 WRZEŚNIA

  Przypominamy, że od 1 września obowiązywać będą nowe ceny biletów autobusowych. Za bilet jednorazowy normalny zapłacimy 2,40 zł, a za ulgowy lokalny 1,70 zł. Karnet pięcioprzejazdowy kosztować będzie 10 złotych dla osób nieposiadających zniżek oraz 7 zł dla podróżujących, korzystających z opłat ulgowych. Zmiany te to efekt przyjętej 9 lipca uchwały tarnowskiej Rady Miejskiej. 

  > więcej
 • Granie na dużym ekranie ZAPISY

  W sobotę, 5 września, dzień po futbolowym, rewanżowym spotkaniu reprezentacji Niemiec i Polski sympatycy piłki nożnej oraz elektronicznej rozrywki będą mogli rywalizować ze sobą w piłkarskiej grze FIFA 15 podczas Tarnów FIFA Cup 15. Turniej zostanie rozegrany na kinowym ekranie.

  > więcej
więcej aktualności >